Ухвала
від 10.04.2023 по справі 400/5963/22
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

10 квітня 2023 р. № 400/5963/22 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши матеріали

за адміністративним позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідача:Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради, вул. М. Грушевського, 3, м. Первомайськ, Миколаївська область, 55213,

про:визнання незаконною відмову та зобов`язання вчинити певні дії,ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Первомайської міської ради (далі - відповідач), в якому просить "постановити рішення, яким визнати незаконною відмову управління соціального захисту населення Первомайської міської ради Миколаївської області про відмову державних соціальних допомог від 2.11.22 року № 5574-04.2-05 та зобов`язати призначити мене доглядальником ОСОБА_2 ".

Ухвалою від 02.01.2023 суд залишив позовну заяву без руху та запропонував позивачу усунути її недоліки, зокрема, подати до Миколаївського окружного адміністративного суду:

- позовну заяву, оформлену відповідно до статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням оцінки суду, наведеної у мотивувальній частині цієї ухвали;

- докази на підтвердження обставин, зазначених у позовній заяві, що подається на виконання цієї ухвали (крім тих, що були додані до позову в первинній редакції);

- копію позовної заяви, що подається на виконання цієї ухвали, та доказів на підтвердження зазначених у ній обставин (крім тих, що були додані до позову в первинній редакції).

Суд попередив позивача, що наслідком неусунення недоліків позовної заяви в установлений судом строк є повернення такої позовної заяви позивачу (пункт 3 резолютивної частини ухвали від 02.01.2023).

05.04.2023 до суду від позивача надійшов "Адміністративний позов Уточнений" у двох примірниках з додатками.

Суд не може вважати усунутими недоліки позовної заяви, з огляду на таке.

В ухвалі від 02.01.2023 суд зазначив, що до позовної заяви не додано доказів звернення позивача до відповідача із заявою про призначення його доглядальником ОСОБА_2 , хоча позивач посилається на таку обставину в позовній заяві.

До "Адміністративного позову Уточненого" позивач таких доказів не подав, про неможливість їх подання в позовній заяві не зазначив.

В ухвалі від 02.01.2023 суд також зауважив, що позивач, посилаючись на наявність родинних зв`язків із громадянкою ОСОБА_2 , не подав доказів на підтвердження цієї обставини.

До "Адміністративного позову Уточненого" позивач додав копію свідоцтва про народження ОСОБА_3 , ОСОБА_4 (матір`ю якої є ОСОБА_2 ), копію свідоцтва про шлюб ОСОБА_5 з ОСОБА_4 . Копію власного свідоцтва про народження позивач до суду не подав, тобто не підтвердив доказами обставину, на яку посилався в позовній заяві (що є родичем, зокрема онуком ОСОБА_2 ).

В ухвалі від 02.01.2023 суд вказав, що позивач оскаржує відмову відповідача від 02.11.2022 № 5574/04.2-05 та просить зобов`язати відповідача призначити його доглядальником ОСОБА_2 .

До позовної заяви було додане "повідомлення про відмову державних соціальних допомог" від 22.11.2022 № 5574/04.2-05, в якому зазначено про непризначення позивачу соціальної допомоги, а саме: компенсації і виплатити фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Про відмову в "призначенні доглядальником" у цьому повідомленні не йдеться.

Задля усунення недоліків позовної заяви позивачу належало чітко зазначити в позовній заяві зміст зобов`язань, які він просить покласти на відповідача, та навести у позовній заяві посилання на обставини, якими обгрунтовуються такі вимоги.

Суд роз`яснив в ухвалі від 02.01.2023, що якщо позивач просить зобов`язати призначити його доглядальником і оскаржує відмову в такому призначенні, позивачу необхідно подати докази відмови відповідачем у призначенні його доглядальником, а у разі якщо позивач просить зобов`язати відповідача призначити йому державну соціальну допомогу, позивачу належить навести у позовній заяві посилання на фактичні обставини, якими він обгрунтовує наявність у нього права на отримання такої допомоги, з наданням відповідних доказів.

Отже, позивачу належало оформити позовну заяву відповідно до вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням оцінки суду, наведеної у цій ухвалі, та подати докази на підтвердження зазначених у позові обставин.

Наданий суду "Адміністративний позов Уточнений" є не позовною заявою, а заявою з процесуальних питань. Зокрема, цей документ не містить позовних вимог. У прохальній частині цього документа позивач просить прийняти його уточнений позов та додані до нього матеріали та відкрити провадження у справі, але не викладає вимоги до відповідача.

Отже, позивач не зазначив чітко в позовній заяві зміст зобов`язань, які він просить покласти на відповідача (зобов`язати призначити доглядальником чи призначити державну соціальну допомогу), не навів у позовній заяві посилання на обставини, якими обгрунтовуються його вимоги (чому позивач просить призначити його доглядальником, якщо йому відмовлено в призначенні соціальної допомоги, при тому що доказів відмови в призначенні його доглядальником до позову не додано).

Позивач не подав належно оформленої позовної заяви на виконання ухвали від 02.01.2023, не подав доказів відмови відповідачем у призначенні його доглядальником. Зокрема, такі докази повинні були бути надані, оскільки у позовній заяві, залишеній без руху, позивач просив зобов`язати відповідача призначити його доглядальником ОСОБА_2 , хоча оскаржував відмову в призначенні державної соціальної допомоги.

Отже, позивач не усунув недоліки позовної заяви.

Згідно з пунктом першим частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Відповідно до частини п`ятої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.

Отже, позовну заяву належить повернути.

Одночасно суд роз`яснює позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом (частина восьма статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України).

На підставі вищезазначеного, керуючись пунктом першим частини четвертої статті 169, статтями 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву повернути.

2. Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

3. Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду.

Суддя В.В. Птичкіна

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.04.2023
Оприлюднено13.04.2023
Номер документу110150432
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них

Судовий реєстр по справі —400/5963/22

Ухвала від 10.04.2023

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Птичкіна В.В.

Ухвала від 02.01.2023

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Птичкіна В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні