ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД
Миколаївської області
Справа №477/2349/21
Провадження №2/477/125/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 квітня 2023 року м. Миколаїв
Жовтневий районний суд Миколаївської області в складі:
головуючого судді Козаченка Р.В.,
із секретарем судового засідання Джулікян А.В.,
за участю: позивача ОСОБА_1 , його представниці ОСОБА_2 ,
представника відповідача ОСОБА_3 ,
розглянувши заяву представниці позивача про забезпечення доказів у цивільній справі за позовом ОСОБА_4 до Фермерського господарства Рениссанс, треті особи державний реєстратор Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області Марченко Віктор Олександрович, Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області, про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації права на оренду земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Жовтневого районного суду Миколаївської області знаходиться зазначена справа, в якій позивач просить визнати недійсним договір оренди земельної ділянки, кадастровий номер 4823383200:01:000:0309, укладений 27 липня 2011 року між його батьком ОСОБА_5 та фермерським господарством Рениссанс, зареєстрований 27 липня 2011 року, скасувавши державну реєстрацію оренди цієї земельної ділянки.
На обґрунтування позову вказував, що після смерті батька він отримав спадщину, в тому числі й зазначену ділянку, але восени 2021 року дізнався, що ділянка перебуває в оренді у фермерського господарства Рениссанс за договором від 27 липня 2011 року, зареєстрованим 27 липня 2021 року державним реєстратором Кам`яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області Марченком Віктором Олександровичем.
В той же час вважав, що договір є недійсним, оскільки батько не укладав цього договору, до того ж його реєстрація відбулася вже після його смерті, що явно порушує права власника земельної ділянки.
Під час підготовчого провадження, за клопотанням представниці позивача, ухвалою суду від 23 лютого 2023 року було постановлено забезпечити докази шляхом витребувати у зазначеного реєстратора та Головного управління держгеокадастру в Миколаївській області реєстраційні справи за договором оренди зазначеної земельної ділянки із супутніми документами, а також витребувати у фермерського господарства Рениссанс оригінал оскаржуваного договору.
07 березня 2023 року на виконання цієї ухвали від державного реєстратора надійшла письмова відповідь про неможливість виконання ухвали про забезпечення доказів, оскільки належним суб`єктом зберігання реєстраційної справи відносно права користування зазначеною земельною ділянкою є на тепер Миколаївська районна державна адміністрація Миколаївська область, в межах територіальної компетенції якої знаходиться спірна ділянка.
Також, 21 березня 2023 року від Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області надійшла відповідь, відповідно до якої в Управлінні відсутня запитувана інформація.
В зв`язку з цим, 03 квітня 2023 року представниця позивачки подала суду уточнене клопотання про забезпечення доказі, яке підтримала в судовому засіданні, в якому просила витребувати належну документація від особи, у якої вона Миколаївської районної державної адміністрації Миколаївській області, а також витребувати від Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області інформацію стосовно реєстрації 27 липня 2011 року договору оренди, який оскаржується.
Позивач її клопотання також підтримав.
Представниця відповідача щодо клопотання не заперечувала.
Інші учасники до судового засідання не з`явилися.
Суд, перевіривши подану заяву, заслухавши думку присутніх на засіданні учасників розгляду, прийшов до наступного висновку.
Загальні права та обов`язки сторін визначені у ст. 42 та ст. 43 ЦПК України, зокрема, вони мають право: подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У ст. 83 ЦПК України передбачено, що сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Крім того, відповідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Також, згідно з ч. 2 ст. 116 ЦПК України одним із способів забезпечення доказів може бути й витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням.
Відповідно до ч.5 та ч. 6 ст. 118 ЦПК України за результатами розгляду заяви про забезпечення доказів суд постановляє ухвалу про задоволення чи відмову у задоволенні заяви; а у разі задоволення заяви суд в ухвалі зазначає доказ, а також дії, що необхідно вчинити для його забезпечення.
З врахуваннямтого,що позивачемоскаржується якдоговір орендиз підставйого непідписаннявласником,так іпроцедура йогоукладення тареєстрації,то документи,про якізазначила представницяпозивача,на думкусуду,можуть матизначення длявірного вирішенняпозову,оскільки можутьпідтвердити абоспростувати фактналежного укладеннядоговору оренди. Тому суд вважає можливим клопотання задовольнити, оскільки через обмежений до них доступ, позивач та його представниця не мають можливості їх самостійно отримати.
За такого, керуючись ст.ст. 83, 84, 116-118, 258-260 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представниці позивача про забезпечення доказів задовольнити.
Зобов`язати Миколаївську районну державну адміністрацію Миколаївської області надати суду завірену копію реєстраційної справи щодо державної реєстрації права оренди за договором оренди земельної ділянки, кадастровий номер 4823383200:01:000:0309, площею 4,9143 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану в межах території Миколаївського (раніше територія Жовтневого та Вітовського) району Миколаївської області, укладеним між ОСОБА_5 та фермерським господарством Рениссанс № 1 від 27 липня 2011 року, відомості про право оренди якої 22 жовтня 2021 року внесеного до державного реєстру речових прав на нерухоме майно, індексний номер 281211463.
Зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Миколаївській області надати суду інформацію щодо того чи був зареєстрований договір оренди землі № 1 від 27 липня 2011 року з усіма додатками до нього, укладеного між фермерським господарством Рениссанс та ОСОБА_5 , кадастровий номер 4823383200:01:000:0309, площею 4,9143 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану в межах території Миколаївського району Миколаївської області (раніше територія - Миколаївської сільської ради Жовтневого (потім - Вітовського) району Миколаївської області), зареєстрованого в Державному реєстрі земель саме 27липня 2011року за № 1182330004000236, якщо так, то на підставі яких документів.
Попередити Миколаївську району держану даміністрацію Миколаївської області та Головне управління Держгеокадастру в Миколаївській області, що відповідно до ч. 7 та ч. 8 ст. 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали, а у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Ухвала може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Жовтневий районний суд Миколаївської області протягом 15 днів з дня проголошення.
Суддя Р. В. Козаченко
Суд | Жовтневий районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2023 |
Оприлюднено | 13.04.2023 |
Номер документу | 110162154 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Жовтневий районний суд Миколаївської області
Козаченко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні