КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
11 квітня 2023 року 320/9004/22
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко Н.Д., розглянувши у м. Києві в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Вишгородського районного комунального підприємства «Комунальник» до Петрівської сільської ради, треті особи на стороні позивача Вишгородська районна рада, Фонд комунального майна Вишгородського району Вишгородської районної ради Київської області, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_1 , Комунальне некомерційне підприємство «Спеціалізоване підприємство з рекультивації земель Старопетрівського сміттєзвалища», державний реєстратор Петрівської сільської ради Київської області Правдива Анна Вікторівна про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
до Київського окружного адміністративного суду звернулось Вишгородське районне комунальне підприємство «Комунальник» з позовом до Петрівської сільської ради, треті особи на стороні позивача Вишгородська районна рада, Фонд комунального майна Вишгородського району Вишгородської районної ради Київської області, треті особи на стороні відповідача ОСОБА_1 , Комунальне некомерційне підприємство «Спеціалізоване підприємство з рекультивації земель Старопетрівського сміттєзвалища», державний реєстратор Петрівської сільської ради Київської області Правдива Анна Вікторівна, в якому просило суд:
- скасувати рішення Петрівської сільської ради №507 від 29.07.2021 «Про припинення права постійного користування на земельну ділянку»;
- скасувати рішення Петрівської сільської ради №1035 від 18.02.2022 «Про передачу в постійне користування земельної ділянки»;
- скасувати рішення державного реєстратора Петрівської сільської ради Київської області Правдивої Анни Вікторівни номер 63699613 від 26.05.2022 про державну реєстрацію іншого речового права, запис про інше речове право №46920404 про право постійного користування Комунальним некомерційним підприємством «Спеціалізоване підприємство з рекультивації земель Старопетрівського сміттєзвалища» земельною ділянкою площею 5.0 га за кадастровим номером 3221887801:03:015:0001, з цільовим призначенням : 11.04 «для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води)».
Ухвалою суду від 08.11.2022 відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з проведенням судового засідання.
Суд зазначає, що судові засідання неодноразово відкладались на підставі положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Від представника позивача до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до набрання законної сили вироком суду в межах кримінального провадження №42021112330000117.
Вирішуючи питання щодо наявності підстав для зупинення провадження у справі суд зазначає наступне.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається, зокрема, в порядку кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
За правилами частини шостої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Судом встановлено, що 23.11.2021 в ЄРДР було зареєстроване кримінальне провадження за №42021112330000117 відносно ОСОБА_1 щодо здійснення останнім протиправних дій, а саме зловживання владою або службовим становищем.
Дослідивши обставини справи, враховуючи, що у цій справі, встановити й оцінити обставини (факти), які є предметом кримінального провадження за №42021112330000117 неможливо, оскільки оцінка правомірності дій ОСОБА_1 повинна бути надана у межах кримінального провадження, а власні судження учасників справи, не можуть розглядатися як докази, що дозволяють встановити й оцінити всі обставини (факти), які є предметом судового розгляду у цій справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі.
Крім цього, суд також враховує, що Європейський суд з прав людини наголошує на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Разом із тим не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення ЄСПЛ у справі "Жоффр де ля Прадель проти Франції" від 16 грудня 1992 року).
У справі "Беллет проти Франції" ЄСПЛ зазначив, що "стаття 6 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права".
Керуючись статями 190, 236, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою недопущення створення ситуації, за якої одна із сторін буде змушена ініціювати перегляд рішення суду, в тому числі і за нововиявленими обставинами, суд
УХВАЛИВ:
Зупинити провадження в адміністративній справі №320/9004/22 до набрання законної сили вироком суду у кримінальному провадженні №42021112330000117.
Зобов`язати учасників справи негайно повідомити суд про усунення обставин, які зумовили зупинення провадження у справі.
Копію ухвали видати (надіслати) учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Панченко Н.Д.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.04.2023 |
Оприлюднено | 14.04.2023 |
Номер документу | 110180590 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Панченко Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні