Ухвала
від 13.04.2023 по справі 953/1897/23
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/1897/23

н/п 1-кс/953/2698/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" квітня 2023 р. м. Харків

Слідчий суддя Київського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 12022220000000131 від 01.02.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 236 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчий звернувся до слідчого судді Київського районного суду м. Харкова з клопотанням, погодженим прокурором, про тимчасовий доступ до речей та документів.

В обґрунтування клопотання, слідчий зазначив наступне.

Відділом розслідування особливо важливих справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні відомості про яке внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань 01.02.2023 за номером 12023220000000131 за ознаками кримінальних правопорушення, передбаченого ст.236 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до СУ ГУНП в Харківській області надійшла інформація про те, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 юридична адреса: АДРЕСА_1 , які порушують правила екологічної безпеки при здійсненні господарської діяльності, а саме: здійснюють викиди виробничих відходів від виробництва молочної продукції у водний об`єкт - річка Мерла, що спричиняє забруднення значної території.

17.02.2023 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано запит, щодо надання документів стосовно проведених ІНФОРМАЦІЯ_2 перевірок дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 . Згідно отриманої відповіді за вих.№1291-03-08 від 03.03.2023 керівництвом ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » було не допущено на перевірку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 юридична адреса: АДРЕСА_1 співробітників ІНФОРМАЦІЯ_2 - акт №496/12-02/03-04 від 27.05.2021

Таким чином, у органу досудового розслідування є достатньо підстав вважати, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 не дотримуються вимог природоохоронного законодавства в наслідок чого виникла необхідність в одержанні документів згідно вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про охорону атмосферного повітря», «Про відходи», Водного та Земельного кодексів України, Кодексу України Про надра, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 юридична адреса: АДРЕСА_2 , щодо переробки молока т/рік, випуску молочних продуктів т/рік, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 за періоди з 01.01.2012 по 31.12.2022р.р.

Відповідно до відповіді ІНФОРМАЦІЯ_4 №07-43/152-23 від 27.03.2023 встановлено що за звітні періоди 2012-2022 років ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код згідно ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) надало до ІНФОРМАЦІЯ_3 вищезазначену статистичну звітність за формами: №13-заг (квартальна) «Надходження молока на переробні підприємства» за січень-грудень 201-2015 років; №13-заг (квартальна) «Надходження молока сирого на переробні підприємства» за І, ІІ, ІІІ, IV квартали 2016-2022 років; №1П-НПП (річна) «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції» за 2012-2020 роки, за 2022; зазначену звітність ІНФОРМАЦІЯ_4 може надати у випадку застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді.

Описана вище інформація в подальшому буде мати доказове значення у кримінальному провадженні та отримати її можливо лише на підставі ухвали слідчого судді, у порядку передбаченому кримінальним процесуальним кодексом України.

Слідчий наголосив, що відомості, які містяться в речах і документах, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 юридична адреса: АДРЕСА_2 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та в інший спосіб неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних відомостей, у зв`язку з чим необхідно отримати вказані матеріали для використання їх під час досудового розслідування.

Сторони, про час і місце розгляду клопотання повідомлені належним чином, в судове засідання не прибули. Слідчий подав заяву про розгляд клопотання без його участі та підтримав вимоги клопотання у повному обсязі.

Як передбачено ч. 4ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цьогоКодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Статтею 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно вимог ч. 2 ст. 159 КПК України отримання тимчасового доступу до вказаного вище документа може здійснюватися лише на підставі ухвали слідчого судді, а отримати доступ в інший спосіб неможливо.

Відповідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать, в тому числі, відомості, які можуть становити банківську таємницю. Таким чином, в інший спосіб, ніж в порядку тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, довести обставини даного кримінального правопорушення не можливо.

Згідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Відповідно до п. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів

Згідно до ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

В інший спосіб, окрім як проведення тимчасового доступу, отримати вказану інформацію та документи не надається можливим.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дана інформація міститься лише у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , та може бути використана під час досудового розслідування як докази, то необхідно провести тимчасовий доступ до відповідних речей і документів.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, містять інформацію про обставини, що підлягають доказуванню, та події кримінального правопорушення, є важливою для встановлення винних осіб. При цьому не можливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Керуючись ст. ст.131,132,159-160,162-164,166 КПК України, слідчий суддя-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 юридична адреса: АДРЕСА_2 , отримати і ознайомитися із оригіналами та здійснити копіювання документів що надані ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ідентифікаційний код згідно ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_3 за звітні періоди 2012-2022 років, а саме: статистичну звітність за формами: №13-заг (квартальна) «Надходження молока на переробні підприємства» за січень-грудень 201-2015 років; №13-заг (квартальна) «Надходження молока сирого на переробні підприємства» за І, ІІ, ІІІ, IV квартали 2016-2022 років; №1П-НПП (річна) «Звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції» за 2012-2020 роки, за 2022.

Тимчасовий доступ дозволити старшому слідчому в ОВС відділу розслідування особливо важких справ та злочинів, учинених організованими групами, злочинними організаціями, СУ ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 .

Роз`яснити положення ч. 1ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє до 13 травня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення13.04.2023
Оприлюднено08.05.2024
Номер документу110197951
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —953/1897/23

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 21.08.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 21.08.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 13.04.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бакуменко А. В.

Ухвала від 20.03.2023

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бакуменко А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні