Ухвала
від 13.04.2023 по справі 641/1774/23
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Провадження № 2/641/1671/2023 Справа № 641/1774/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2023 року Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Курганникова О.А.., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Департаменту економіки та комунального майна Управління комунального майна та приватизації Харківської міської ради про визнання права на приватизацію житлового приміщення, -

в с т а н о в и в :

Позивачі звернулися до суду з позовом до Департаменту економіки та комунального майна Управління комунального майна та приватизації Харківської міської ради про визнання права на приватизацію житлового приміщення

Вказана позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1ст. 175 ЦПК України,у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Згідно ст.175ч.3п.4,5ЦПК України позовна заява повинна містити: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно зіст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до змісту ст.ст.11,15ЦК України цивільні права і обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства. Кожна особа має право на судовий захист.

Захист же цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення.

Згідно ч. 1ст. 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках

Під способом захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та впливу на правопорушника. Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів міститься вст. 16 ЦК України.

Власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а цілком конкретним способом захисту свого права. Частіше за все спосіб захисту порушеного права прямо визначається спеціальним законом, який регламентує конкретні цивільні правовідносини.

цій стадії цивільного процесу позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо доведення певного кола фактів, що мають процесуальне значення, для підтвердження наявності права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.

З прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачі, просять визнати за ними право на приватизацію житлового приміщення, а саме: трьохкімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться на 12 поверсі 12 поверхового будинку

В постановах Верховного Суду від 08.08.2019 р. у справі №450/1686/17 та від 15.07.2019 р. у справі №235/499/17 зазначено, що кожна сторона сама визначає стратегію свого захисту, зміст своїх вимог і заперечень, тягар доказування лежить на сторонах спору, а суд розглядає справу виключно у межах заявлених ними вимог та наданих доказів. Суд не може вийти за межі позовних вимог та в порушення принципу диспозитивності самостійно обирати правову підставу та предмет позову.

Тому, позивачам необхідно уточнити зміст позовних вимог, а саме зазначити, за ким саме суду необхідно визнати право на приватизацію житлового приміщення, а саме: трьохкімнатної квартири за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходиться на 12 поверсі 12 поверхового будинку.

Також, відповідно до рішення 15 сесії Харківської міської ради 8 скликання «Про впорядкування найменувань об`єктів топоніміки» від 28.02.2023 року за № 358/23 АДРЕСА_2 .

Тому, позивачам необхідно уточнити зміст позовних вимог, а саме зазначити, вірну адресу житлового приміщення, за яким необхідно визнати право на приватизацію.

Крім того, приписами ч. 1,ст. 3 Закону України «Про судовий збір»визначено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно доч.7ст.6ЗаконуУкраїни «Просудовий збір» у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

Всупереч зазначеним положенням закону, позивачами по справі не було надано до суду доказів сплати судового збору кожним позивачем окремо.

З врахуванням вищезазначеного, позивачу необхідно надати суду оригінали квитанцій про сплату судового збору у належному розмірі кожним позивачем, оформити заяву за формою і змістом відповідно до вимог ст.175, ст.177 ЦПК України.

Відповідно до ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175,177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищезазначене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків позову.

Після виправлення недоліків уточнену позовну заяву необхідно надати для суду та її копії у відповідності до кількості учасників справи.

Керуючись ст.ст.175,177,185,260,261,353ЦПК України,ст.ст.4,6Закону України«Про судовийзбір»,суддя,-

у х в а л и в:

Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Департаменту економіки та комунального майна Управління комунального майна та приватизації Харківської міської ради про визнання права на приватизацію житлового приміщення- залишити без руху.

Повідомити позивачів про необхідність протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали виправити зазначені в ухвалі недоліки.

Роз`яснити, що у разі невиконання нею зазначених вимог ухвали в наданий строк, позовна заява буде визнана неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя -О. А. Курганникова

СудКомінтернівський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення13.04.2023
Оприлюднено14.04.2023
Номер документу110197997
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —641/1774/23

Рішення від 29.08.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 03.06.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 16.11.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 06.06.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 19.04.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

Ухвала від 13.04.2023

Цивільне

Комінтернівський районний суд м.Харкова

Курганникова О. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні