ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Коцюбинського, 2А, м. Ужгород, 88000, e-mail: inbox@zk.arbitr.gov.ua, вебадреса: http://zk.arbitr.gov.ua
УХвала
"13" квітня 2023 р. м. УжгородСправа № 907/292/23
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Тячівської окружної прокуратури Закарпатської області в інтересах держави
в особі Буштинської селищної ради, смт. Буштино Закарпатської області
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичне товариство Чумальово 1», с. Чумальово Закарпатської області
про стягнення заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою у розмірі 403 306,43 грн,
ВСТАНОВИВ:
Тячівська окружна прокуратура Закарпатської області в особі Буштинської селищної ради заявила позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергетичне товариство Чумальово 1», яким просить стягнути з відповідача 403 306,43 грн заборгованості з орендної плати за користування земельною ділянкою за договором оренди землі від 12.04.2019. Позов заявлено з посиланням на статті 509, 530, 610, 611, 792 Цивільного Кодексу України, ст. 93 Земельного кодексу України, Закон України «Про оренду землі», ст. 23 Закону України «Про прокуратуру».
Позовна заява від 12.04.2023 (вх. №№ 02.3.1-05/300/23) підлягає залишенню без руху відповідно до приписів ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, оскільки подана без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 ГПК України.
Згідно з ч. 1 ст. 77 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.
Суд зазначає, що докази, які долучені позивачем до позовної заяви в якості підтвердження позовних вимог, долучені в копіях, не завірених належним чином, з огляду на наступне.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.
Судом досліджено, що додатки, долучені до позовної заяви, надані в копіях. Усі документи завірено: «З оригіналом вірно» із датою засвідчення 05.04.2023 та скріплено підписом без зазначення уповноваженої особи.
За ст. 21 Закону України «Про прокуратуру» та п. 1 Положення про службове посвідчення працівника прокуратури України та зразка такого посвідчення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2012 № 386, унормовано, що належність посадової особи до системи органів прокуратури, а також її повноваження, визначені Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру» та іншими законодавчими актами засвідчує службове посвідчення.
Разом із тим, неможливо встановити ні особу, яка підписала вказані документи, ні її повноваження. Зазначені порушення у сукупності не дають суду можливості пересвідчитися в достовірності поданих до суду доказів.
Поряд з цим, суд зазначає, що додані до позовної заяви документи (зокрема договір оренди землі від 12.04.2019, копія рішення Чумалівської сільської ради №353 від 16.04.2019), виготовлені в нечитабельній якості, що в свою чергу не дає суду можливості дослідити обставини, викладені у позовній заяві, умови зазначених документів та встановити інформацію, яку містять вказані документи.
За приписами п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язана до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
До позовної заяви позивач додає фіскальний чек від 07.04.2023 про надіслання рекомендованого листа, однак, без доданого до нього опису вкладення, який би містив інформацію про надсилання позовної заяви та матеріалів справи відповідачу. Такий чек, поданий без опису вкладення, не може вважатися належним доказом відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів в розумінні положень ГПК України, що є підставою для залишення позовної заяви без руху відповідно до ст. 174 ГПК України.
За приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву Тячівської окружної прокуратури Закарпатської області від 12.04.2023 (вх. №№ 02.3.1-05/300/23) - залишити без руху.
2.Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині даної ухвали доказів у строк не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що:
- в разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
- в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Андрейчук
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 13.04.2023 |
Оприлюднено | 17.04.2023 |
Номер документу | 110204033 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Андрейчук Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні