Справа №:755/4308/23
Провадження №: 2/755/2991/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" квітня 2023 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Слободянюк А.В., вивчивши матеріали позовної ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЦФЕР-Україна» про зобов`язання вчинити дії, стягнення компенсації за використання творів, -
в с т а н о в и в :
у провадження Дніпровського районного суду м. Києва надійшла вищевказана позовна заява.
Вивчивши подані матеріали позовної заяви, вважаю за необхідне дану заяву залишити без руху та надати позивачці строк для усунення недоліків, за наступних підстав.
Так, згідно частини третьої статті 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом.
Сторони та інші учасники судового розгляду повинні подати докази у справі безпосередньо до суду разом із поданням відповідних заяв по суті. Порядок та строки подання доказів та копій доказів визначено статтею 83 ЦПК України.
Також відповідно до положень ч. 1 та ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Відповідно до вимог ч. 2,4 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Зазначаючи про належність засвідчення копії суд вказує, що копія має бути належної якості, щоб на ній можна було прочитати весь текст документа, чітко було видно всі реквізити, поля документа не було порушено, з відміткою про засвідчення копії документа, особою, яка його посвідчує, яка складається: зі слів "Згідно з оригіналом", назви та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, яка проставляється нижче підпису, та печатки (для нотаріального завірених копій, копій, що подаються адвокатом як представником (за наявності такої печаті), чи які подаються юридичними особами публічного та приватного права).
Згідно абз. 2 ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Так, з матеріалів поданого позову вбачається, що частина доданих до нього документів (копія паспорта позивачки та копія її картки платників податків), всупереч вимогам п. 2 ст. 95 ЦПК України, не завірені позивачем належним чином. Зокрема, дані документи є ксерокопією з копій, які не засвідчені позивачкою в установленому законом порядку.
Крім того, як вбачається з матеріалів позовної заяви та додатків до неї, один з долучених позивачем доказів до позову, викладений іноземною мовою без належного перекладу на державну мову України (роздруківка із сайту https://who.is/whois/prm.ua).
Так, згідно ч. 1 ст. 9 ЦПК України, цивільне судочинство в судах провадиться державною мовою.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Конституції України, Державною мовою в Україні є українська мова.
За змістом ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Як зазначено у ст. 95 ЦПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Іноземний офіційний документ, що підлягає дипломатичній або консульській легалізації, може бути письмовим доказом, якщо він легалізований у встановленому порядку. Іноземні офіційні документи визнаються письмовими доказами без їх легалізації у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до положень ст. 10 ЦПК України, суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Отже, вищенаведені недоліки позовної заяви унеможливлюють подальший її розгляд, а тому в даному випадку, серед іншого, позивачу потрібно подати до суду належним чином завірений переклад вказаного документа, який доданий до позовної заяви на іноземній мові та надати суду належним чином завірену копію її паспорта та картки платників податків, відповідно до кількості учасників справи, як це передбачено ч. 1 ст. 177 ЦПК України.
За правилами ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене, у відповідності до ст.ст. 175,185 ЦПК України, вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
п о с т а н о в и в :
позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МЦФЕР-Україна» про зобов`язання вчинити дії, стягнення компенсації за використання творів - залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня отримання ухвали, інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати для виконання позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Слободянюк
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2023 |
Оприлюднено | 17.04.2023 |
Номер документу | 110217278 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо прав інтелектуальної власності, з них: щодо авторських прав |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні