КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 391/186/23
Провадження № 2/391/105/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14.04.2023 р.селище Компаніївка
Суддя Компаніївського районного суду Кіровоградської області Козюменська Валерія В`ячеславівна, розглянувши матеріали справи за позовною заявою ОСОБА_1 до Компаніївської селищної ради Кропивницького Кіровоградської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з вказаною позовною заявою.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд вважає необхідним позовну заяву залишити без руху, виходячи з наступного.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до п. 5) ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Згідно ч. 5ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В позові позивач зазначає, що на момент смерті ОСОБА_2 , вона проживала разом із нею, тому вважається такою, що фактично прийняла спадщину.
При цьому, в порушенні п.5 ч.2 ст. 175 ЦПК України, ч.5 ст. 177 ЦПК України, позивачкою не вказано: за якою саме адресою вона мешкала разом з ОСОБА_2 , який період, не зазначено (та як наслідок не додано до позовної заяви) докази, що підтверджують вказані обставини.
Крім того, позивачкою не конкретизовано її статус спадкоємця (за заповітом чи за законом, якщо за законом, то за якою чергою).
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З урахуванням зазначеного, позивачу необхідно усунути зазначені вище недоліки позовної заяви протягом строку відповідно до вимог ч.2 ст. 185 ЦПК України.
На підставі викладеного, суд дійшов до висновку про необхідність залишити дану позовну заяву без руху.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 доКомпаніївської селищноїради КропивницькогоКіровоградської областіпро визнанняправа власностіна земельнуділянку впорядку спадкування- залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ними ухвали. Роз`яснити, що інакше позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В.Козюменська
Суд | Компаніївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2023 |
Оприлюднено | 17.04.2023 |
Номер документу | 110226432 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Компаніївський районний суд Кіровоградської області
Козюменська В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні