Справа №464/2377/23
пр № 2-з/464/27/23
У Х В А Л А
18 квітня 2023 року м.Львів
Сихівський районний суд м.Львова
суддя Тімченко О.В.
справа № 464/2377/23
учасники справи:
позивач (стягувач) Львівська міська рада (код за ЄДРПОУ 04055896, м.Львів, пл.Ринок, 1)
відповідач (боржник) ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )
вимоги: забезпечення позову
Обставини справи
Позивач звернувся до Сихівського районного суду м.Львова із позовною заявою, в якій просить скасувати державну реєстрацію права приватної власності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на об`єкт нерухомого майна - нежитлове приміщення літ. «Б-1» загальною площею 54,8 кв.м на АДРЕСА_2 (реєстраційний номер майна 36372270).
Одночасно позивач звернувся до суду із заявою про забезпечення позову шляхом заборони вчиняти сторонам, а також іншим органам та суб`єктам, які здійснюють повноваження в сфері державної реєстрації прав, вчиняти будь-які реєстраційні діїщодо спірного майна.
Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями таку передано на розгляд судді Тімченко О.В.
Суд ухвалою від 18 квітня 2023 року відмовив у відкритті провадження до відповідача Приватного підприємства «КГК» про скасування державної реєстрації права власності на підставі п.6 ч.1 ст.186 ЦПК України у зв`язку із припиненням юридичної особи.
Заява про забезпечення позову розглядається без повідомлення учасників справи у відповідності до ч.1ст.153 ЦПК України, в порядку письмового провадження, як це передбачено ч.13 ст.7 ЦПК України. На підставі ч.2 ст.247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснювалось.
Мотиви на висновки суду
Згідно із ч.ч.1, 2ст.149ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихст.150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.150ЦПК України позов забезпечується забороною вчиняти певні дії.
Згідно із ч.3 ст.149 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
У ч.4ст.263 ЦПК Україниунормовано,що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
При вжитті заходів забезпечення позову повинна бути наявність зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову та ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд повинен співвідносити негативні наслідки від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати внаслідок невжиття цих заходів (постанова Верховного Суду від 07 липня 2021 року у справі № 308/7086/20).
У постановах Верховного Суду від 16 серпня 2018 року у справі № 910/1040/18, від 22 липня 2019 року у справі № 914/120/19 зроблено висновок про те, що у немайнових спорах має досліджуватися, чи не призведе невжиття заявленого заходу забезпечення позову до порушення вимоги щодо справедливого та ефективного захисту порушених прав, оскільки позивач не зможе їх захистити в межах одного цього судового провадження за його позовом без нових звернень до суду.
Забезпечення позову не порушує принципів змагальності і процесуальної рівноправності сторін. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. При розгляді заяви про забезпечення позову вирішується лише питання про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову і не вирішуються матеріально-правові вимоги та наперед результат розгляду справи по суті позову. Указана правова позиція висловлена у постанові Верховного Суду від 07 жовтня 2019 року у справі № 752/20385/18.
Установивши, що між сторонами дійсно існує спір щодо державної реєстрації права власності, суд дійшов висновку про необхідність забезпечення виконання ймовірного судового рішення шляхом заборони вчинення реєстраційних дій, оскільки невжиття такого заходу забезпечення позову може призвести до його відчуження. Вид забезпечення позову, який просить застосувати сторона позивача, буде співмірним із заявленими позовними вимогами, забезпечить збалансованість інтересів сторін під час вирішення спору.
Наведений захід забезпечення позову відповідає вимогам розумності, обґрунтованості, адекватності вимог позивача щодо забезпечення позову і спроможний забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову. Невжиття таких заходів забезпечення позову призведе до неможливості виконання судового рішення і виникнення між сторонами у справі конфліктних ситуацій. Будь-які права інших осіб, що не є учасниками судового процесу, не порушуються у зв`язку із вжиттям такого заходу.
Зважаючи на викладене вище, заява прозабезпечення позовупідлягає задоволенню. Відомості, які б спростовували даний висновок суду, відсутні.
Керуючись ст.ст.258-260 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
Заяву про забезпечення позову задоволити.
Заборонити вчинення ОСОБА_1 , а також іншим органам та суб`єктам, які здійснюють повноваження в сфері державної реєстрації прав, вчиняти будь-які реєстраційні дії щодо нежитлового приміщення літ. «Б-1» загальною площею 54,8 кв.м на АДРЕСА_2 (реєстраційний номер майна 36372270).
Копію ухвали направити сторонам для відома, Сихівському відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиціїдо виконання.
Відповідно до ч.1 ст.157ЦПК України ухвала підлягає негайному виконанню.
Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом (ч.4 ст.157 ЦПК України).
Згідно з ч.10 ст.153 ЦПК України оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом 15 днів відповідно до вимог ст.ст.351-356 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили в порядку згідно з вимогами ст.261 ЦПК України з моменту підписання 18 квітня 2023 року.
Суддя Олена ТІМЧЕНКО
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 19.04.2023 |
Номер документу | 110268067 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Сихівський районний суд м.Львова
Тімченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні