Справа № 127/6650/23
Провадження 2/127/819/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 квітня 2023 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Борисюк І.Е.,
за участю: секретаря Остапенко І.В.,
адвоката позивача Огородника В.В.,
адвоката відповідача Майданевича Л.О.,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні заяву адвоката Майданевича Леоніда Олександровича, діючого в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрокомплекс «Строїнецькі сади»», про визнання позовних вимог, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького міського суду Вінницької області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Агрокомплекс«Строїнецькі сади»»про стягнення боргу за договорами позики, розгляд якої проводиться в порядку загального позовного провадження.
17.04.2023 від адвоката відповідача на адресу суду надійшла заява про визнання позовних вимог.
В підготовчомузасіданні адвокатвідповідача підтримаввищевказану заяву.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно доч.1,ч.2,ч.4і ч.5ст.206ЦПК Українивідповідач можевизнати позовна будь-якійстадії провадженняу справі,зазначивши проце взаяві посуті справиабо вокремій письмовійзаяві. Доухвалення судовогорішення узв`язку звизнанням позовувідповідачем судроз`яснює сторонамнаслідки відповіднихпроцесуальних дій,перевіряє,чи необмежений представниквідповідної сторониу повноваженняхна їхвчинення.У разівизнання відповідачемпозову судза наявностідля тогозаконних підставухвалює рішенняпро задоволенняпозову.Якщо визнаннявідповідачем позовусуперечить законуабо порушуєправа,свободи чиінтереси іншихосіб,суд постановляєухвалу провідмову уприйнятті визнаннявідповідачем позовуі продовжуєсудовий розгляд. Суд не приймає визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Суд не приймає визнання адвокатом відповідача позовних вимог, оскільки вважає, що дане визнання суперечить закону, а його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє, виходячи з наступного.
Предметом спору у даній справі є заборгованість відповідача перед позивачем за договорами про надання поворотної фінансової допомоги (договорами позики) б/н від 12.01.2021 та від 04.01.2022 в сумі 3540049, 98 гривень, з яких: 1770024, 99 гривень сума позики; 1770024, 99 гривень - неустойка (штраф) за неповернення до 08.12.2022 позики.
Згідно ізп.18розділу «Прикінцевіта перехідніположення» ЦКУкраїни у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов`язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 цього Кодексу, а також від обов`язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення. Установити, що неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена відповідними договорами, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за такими договорами, підлягають списанню кредитодавцем (позикодавцем).
Отже, з аналізу вищевказаних норм вбачається, що неустойка та інші платежі, як захід відповідальності, за період включно із 24 лютого 2022 року і на період дії воєнного, надзвичайного стану та тридцятиденний строк після його припинення або скасування, не нараховуються за договорами позики (кредитними договорами) і підлягають списанню позикодавцем (кредитодавцем) (на відміну від мораторію, який передбачає лише відстрочення). Дія даної правової норми у часі має ретроспективну дію і поширюється також на договори позики (кредитні договори), які укладені до 17 березня 2022 року.
Згідно ч. 1 ч. 4, ч. 6 ст. 13 ЦК України цивільні права особа здійснює у межах, наданих їй договором або актами цивільного законодавства. При здійсненні своїх прав особа зобов`язана утримуватися від дій, які могли б порушити права інших осіб. Не допускаються дії особи, що вчиняються з наміром завдати шкоди іншій особі, а також зловживання правом в інших формах. При здійсненні цивільних прав особа повинна додержуватися моральних засад суспільства. У разі недодержання особою при здійсненні своїх прав вимог, які встановлені частинами другою - п`ятою цієї статті, суд може зобов`язати її припинити зловживання своїми правами, а також застосувати інші наслідки, встановлені законом.
Враховуючи вищезазначене, суд прийшов до висновку про відмову у прийнятті визнання адвокатом відповідача позову і продовжити судовий розгляд.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 206, 258-261 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у прийнятті визнання адвокатом Майданевичем Леонідом Олександровичем, який діє в інтересах відповідача, позовних вимог у справі за позовом ОСОБА_1 до Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Агрокомплекс«Строїнецькі сади»»про стягнення боргу за договором позики.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після її проголошення.
Ухвала суду складена 18.04.2023.
Суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.04.2023 |
Оприлюднено | 20.04.2023 |
Номер документу | 110274357 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Борисюк І. Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні