ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
18 квітня 2023 року м. Харків Справа № 913/113/23
Провадження № 3/913/113/23
Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд", м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортекс-газ", м. Лисичанськ Луганської області
про стягнення 48 719 грн 12 коп.
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" 11.04.2023 (дата оформлення поштового відправлення) звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортекс-газ" про стягнення суми боргу в розмірі 48 719 грн 12 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач на виконання зобов`язань за договором купівлі-продажу від 15.02.2022 № 925 поставив відповідачу товар на загальну суму 167 988 грн 00 коп., за який відповідач розрахувався частково на суму 130 000 грн 00 коп., залишок заборгованості складає 37 988 грн 00 коп. Внаслідок несвоєчасної оплати відповідачем поставленого товару позивачем нараховані 3% річних та інфляційні втрати у відповідності до розрахунку, доданого до позовної заяви.
Також позивач у позовній заяві вказав, що розмір судових витрат, які він поніс у зв`язку із розглядом справи складається з судового збору в розмірі 2 684 грн 00 коп. та витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 10 000 грн 00 коп.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.04.2023 позовну заяву передано на розгляд судді Секірському А.В.
З огляду на приписи ст. 174 ГПК України, суд при вирішенні питання про прийняття до розгляду позовних заяв має встановити їх відповідність вимогам статей 162, 164, 172 ГПК України.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху з огляду на наступне.
Положеннями ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлені вимоги щодо оформлення позовної заяви, зокрема, позовна заява повинна містити:
- зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (п. 3);
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8);
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10).
Однак, позовна заява не відповідає приписам пунктів 3, 8, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України, а саме, позовна заява не містить:
- ціни позову та обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються;
- переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, в прохальній частині позову позивач просить стягнути суму боргу в розмірі 48 719 грн 12 коп. з урахуванням 3% річних та інфляційного збільшення, однак не конкретизовано розмір заявлених до стягнення 3% річних та інфляційних втрат.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Згідно з ч. 1 ст. 27 ГПК України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Частина 2 ст. 27 ГПК України передбачає, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи-підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Місцезнаходженням відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортекс-газ", згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є: 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Артемівська, будинок 1В.
Водночас, за інформацією Акціонерного товариства "Укрпошта", розміщеною на офіційному вебсайті (https://offices.ukrposhta.ua) відділення у м. Лисичанську Луганської області тимчасово не функціонують, а тому пересилання поштової кореспонденції до вказаного населеного пункту є неможливим.
Відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309, м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади включене до переліку тимчасово окупованих територій.
Отже, позивач фактично позбавлений можливості надіслати відповідачу копію позовної заяви і доданих до неї документів засобами поштового зв`язку та надати належні докази такого відправлення у відповідності до вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
Як встановлено судом, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" містить адресу електронної пошти відповідача v.kylakov1970@gmail.com, яка, як зазначено позивачем у позовній заяві, є електронною поштою керівника відповідача, на яку було направлено позовну заяву і додані до неї документи та надані відповідні докази. Проте, в доданих до позовної заяви документах відсутня інформації, що вказана адреса електронної пошти належить саме відповідачу.
За приписами ч. 2 ст. ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з ч. 1 ст. 91 ГПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
При цьому, слід зазначити, що згідно з ч. 2 ст. 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Позивач у позовній заяві посилається на укладений договір купівлі-продажу від 15.02.2022 № 925, за яким відповідачу поставлено товар на суму 167 988 грн 00 коп., що підтверджується видатковими накладними та товарно-транспортними накладними, а також на часткову оплату відповідачем отриманого товару та залишок заборгованості в сумі 37 988 грн 00 коп.
Разом з тим, позивач не надав суду докази на підтвердження викладених в позовній заяві обставин, а саме: договір купівлі-продажу від 15.02.2022 № 925, товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів (нафти), докази часткової оплати відповідачем отриманого за договором товару.
Частиною 1 ст. 174 ГПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вказані недоліки позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" є підставою для залишення її без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" без руху на підставі ч. 1 ст. 174 ГПК України з наданням десятиденного строку для усунення наведених недоліків.
Товариству з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" у вказаний строк слід надати суду заяву про усунення недоліків, яка має містити:
- зазначення ціни позову; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- уточнення прохальної частини позовної заяви щодо розміру нарахованих та заявлених до стягнення 3% річних та інфляційних втрат;
- обґрунтування приналежності відповідачу електронної пошти, яка зазначена у позовній заяві та на яку йому була направлена позовна заява з доданими до неї документами;
- докази на підтвердження обставин, викладених в позовній заяві, а саме: договір купівлі-продажу від 15.02.2022 № 925, товарно-транспортні накладні на відпуск нафтопродуктів (нафти), докази часткової оплати відповідачем отриманого за договором товару.
Також позивачу слід надати до суду докази надсилання заяви про усунення недоліків з доданими до неї документами відповідачу.
Суд звертає увагу позивача, що порядок здійснення судочинства у господарських судах встановлюється Господарським процесуальним кодексом України, а не Кодексом адміністративного судочинства України, посилаючись на який Товариство з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" наводить нормативне обґрунтування витрат на правничу допомогу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортекс-газ" про стягнення 48 719 грн 12 коп. залишити без руху.
2.Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд" десять днів з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви та подання до суду заяви про усунення недоліків.
3.Повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд", що заява про усунення недоліків з додатками може бути подана через підсистему "Електронний суд", а також на електронну пошту суду inbox@lg.arbitr.gov.ua з використання кваліфікованого електронного підпису.
4.Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Овіс Трейд", що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (ч. 3 ст. 174 ГПК України); якщо позивач не усунув недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 18.04.2023 та не підлягає оскарженню.
Суддя Андрій СЕКІРСЬКИЙ
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2023 |
Оприлюднено | 20.04.2023 |
Номер документу | 110278631 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Секірський А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні