Справа №295/5208/19
Категорія 2
2/295/341/23
УХВАЛА
03.04.2023 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира в складі:
головуючого судді Перекупка І.Г.
при секретарі судового засідання Конончук Ю.О.
представника позивача - Зінкевича Д.В.
представника відповідача АТ «ПУМБ» - Пустушенка Б.Ю.
представника третьої особи ТОВ «ЙАС ТІМ» - Шахрая В.В.
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державного реєстратора прав на нерухоме майно приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Осипенка Дмитра Олеговича, Публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк», треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю «АЙС ТІМ», Товариство з обмеженою відповідальністю "ІСІДА СОЛЮШН" про відсутність права, визнання неправомірним (протиправним) рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, витребування з володіння майна, -
У С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася з позовом до Державного реєстратора прав на нерухоме майно, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Осипенка Дмитра Олеговича, Публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» (далі ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк»), третя особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Юбіпартнер Факторинг» (далі ТОВ «Юбіпартнер Факторинг») про відсутність права, визнання неправомірним (протиправним) та скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нежиле приміщення.
Ухвалою Богунського районного суду м. Житомира від 03.03.2023 клопотання представника ОСОБА_1 адвоката Зінкевича Д.В. задоволено та здійснено перехідз розглядусправи впорядку спрощеногопровадження цивільної справи в розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання на 03 квітня 2023 року о 10:00 год.
В підготовчому засіданні 03.04.2023 представник ОСОБА_1 адвокат Зінкевич Д.В. просив прийняти заяву подану ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог від 26.01.2023 про збільшення позовних вимог, в якій позивач просить суд:
-визнати у судовому порядку відсутність у Публічного акціонерного товариства «визнати у судовому порядку відсутність у Публічного акціонерного товариства «Перший Український Міжнародний Банк» права на задоволення його вимог як Іпотекодержателя по Договору іпотеки №5805295 від 7 листопада 2007 року, яким було забезпечення основне зобов`язання по Кредитному договору №5804707 від 7 листопада 2007 року, щодо переходу до нього права власності на предмет іпотеки: нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , внаслідок зміни правовідношення, пов`язаного з передачею ним свого права вимоги по Кредитному договору №5804707 від 7 листопада 2007 року згідно Договору про відступлення права вимоги №2016/5804707 від 21 квітня 2016 року ТОВ «ЮБШАРТНЕР ФАКТОРИНГ», з 21 квітня 2016 року та на момент звернення його до Державного реєстратора 22 квітня 2016 року з приводу реєстрації за ним права власності;
-визнати неправомірним (протиправним) рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №29457865 від 28 квітня 2016 року державного реєстратора прав на нерухоме майно - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Осипенко Дмитра Олеговича, яким було здійснено реєстрацію права власності на буд. АДРЕСА_1 за ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» (номер запису про право власності 14360913), та скасувати його;
-визнати неправомірним (протиправним) рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) №48926636 від 30 вересня 2019 року державного реєстратора прав на нерухоме майно - приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Сєтак Віктор Ярославович, яким було здійснено реєстрацію поділу нежитлового приміщення, загальною площею 180,5 кв.м., опис: нежитлові приміщення №1- 5,1-6,1-7,1-8; №2-3,2-4,2-6, адреса: АДРЕСА_1 (номер запису про право власності: 33450944);
-визнати неправомірним (протиправним) рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу) №48926031 від 30 вересня 2019 року державного реєстратора прав на нерухоме майно - приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Сєтак Віктор Ярославович, яким було здійснено реєстрацію поділу нежитлового приміщення загальною площею 189,7 кв.м., опис: нежитлові приміщення №1-1, 1-2, 1-3, 1-4,1-9,1-10; №2-1,2-2,2-5, адреса: АДРЕСА_1 (номер запису про право власності: 33450660);
-витребувати з заволодіння Приватного підприємства «Ріелт Сервіс ЮА» (код ЄДРПОУ 44271074) на користь ОСОБА_1 нежитлове приміщення загальною площею 370,2 кв.м., яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: приміщення за №№ 1-1, 1-2, 1-3, 1-4, 1-5, 1-6, 1-7, 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 2-5, 2-6,2-7, 2-8, А - як складову частину об' єкта нерухомого майна.
Представник АТ «ПУМБ» - адвокат Пустушенко Б.Ю. та представник третьої особи ТОВ «ЙАС ТІМ» - адвокат Шахрай В.В. заперечували щодо заперечували щодо прийняття заяви про збільшення позовних вимог в повному обсязі.
Заслухавши думку сторін по справі, вирішуючи питання щодо можливості прийняття про збільшення позовних вимог, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 43 ЦПК України учасники справи, у тому числі, мають право подавати докази, заяви клопотання, надавати пояснення суду та інше.
Відповідно до ст. 49 ЦПК України позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
По відношенню до переданої на розгляду суду заяви слід зазначити, що позов у цивільному процесі - це письмово оформлена та адресована суду письмова вимога, яка складається з вимоги процесуального характеру (відкрити провадження по справі) і вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право).
Позов у процесуальному сенсі складається із двох елементів: предмета і підстави позову.
У розумінні цивільно-процесуального закону предмет позову - це матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої він просить ухвалити судове рішення.
В свою чергу, підставою позову є фактичні обставини, на яких ґрунтується вимога позивача.
Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Під збільшенням розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох вимог, додатково до викладених у позовній заяві. Неправомірно під виглядом збільшення розміру позовних вимог висувати нові вимоги, які не були зазначені у тексті позовної заяви.
Така ж правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 10.12.2019 у справі 923/1061/18, від 19.12.2019 у справі № 925/185/19, від 23.01.2020 у справі № 925/186/19, від 09.07.2020 у справі №922/404/19).
Разом з цим, відповідно до ч. 1 ст. 188 ЦПК України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
На підставі викладеного суд вважає за доцільне прийняти до розгляду заяву про збільшення позовних вимог ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Перший Акціонерний Міжнародний Банк», Приватного підприємства «Ріелт Сервіс ЮА», треті особи без самостійних вимог: Державний реєстратор прав на нерухоме майно приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Осипенко Дмитро Олегович, приватний нотаріус Житомирського нотаріального округу Сєтак Віктор Ярославович, Товариство з обмеженою відповідальністю «АЙС ТІМ», Товариство з обмеженою відповідальністю «ІСІДА СОЛЮШН» про відсутність права, визнання неправомірним (протиправним) рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, витребування з володіння майна та проводити подальший розгляд справи з урахуванням вказаних змін.
Оскільки вказана цивільна справа розглядається в порядку загального позовного провадження, суд дійшов висновку про те, що заяву про збільшення позовних вимог необхідно прийняти до розгляду.
Відтак, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання в справі.
Керуючись ст.ст. 49, 197, 188, 260, 353 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Прийняти до розгляду заяву про збільшення позовних вимог ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Перший Акціонерний Міжнародний Банк», Приватного підприємства «Ріелт Сервіс ЮА», треті особи без самостійних вимог: Державний реєстратор прав на нерухоме майно приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Осипенко Дмитро Олегович, приватний нотаріус Житомирського нотаріального округу Сєтак Віктор Ярославович, Товариство з обмеженою відповідальністю «АЙС ТІМ», Товариство з обмеженою відповідальністю «ІСІДА СОЛЮШН» про відсутність права, визнання неправомірним (протиправним) рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, витребування з володіння майна.
Відкласти підготовче судове засідання до 10:00 год. 02 травня 2023 року в залі судових засідань 2-Б-4 в приміщенні Богунського районного суду міста Житомира. Проводити подальший розгляд цивільної справи з урахуванням вказаних змін.
Копію ухвали з копією заяви про збільшення позовних вимог та копіями доданих до неї матеріалів надіслати сторонам по справі.
Встановити відповідачам строк 15 днів з дня отримання цієї ухвали для подання відзиву на позов (з урахуванням уточненої позовної заяви). У зазначений строк відповідачі мають право надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Роз`яснити відповідачам, що одночасно з надісланням відзиву до суду копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Треті особи мають право подати письмові пояснення щодо позову або відзиву, в яких третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, викладає свої аргументи і міркування в підтримку або заперечення проти позову. До пояснень третьої особи застосовуються правила, встановлені частинами 3-6 ст. 178 ЦПК України.
Встановити третім особам строк для подання пояснень щодо предмета позову в строк 10 днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі
Одночасно з подачею пояснень на позовну заяву третя особа надає суду докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються аргументи та міркування на підтримку або заперечення щодо предмета позову, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Г. Перекупка
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2023 |
Оприлюднено | 21.04.2023 |
Номер документу | 110318958 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Перекупка І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні