справа 295/367/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 квітня 2023 року м. Житомир
Житомирський районний суд Житомирської області у складі головуючого судді Євгена Татуйка, розглянув клопотання представника позивача адвоката Вірьовкіна Олександра Ігоровича про витребування доказів у цивільній справі за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ майна, що є об`єктом спільної сумісної власності подружжя та стягнення компенсації вартості частини спільного майна,--
В С Т А Н О В И В :
У провадженні суду перебуває вказана цивільна справа.
Ухвалами суду від 31 травня 2021 року в справі призначено будівельно-технічну експертизу та направлено доручення про надання правової допомоги. На час проведення вказаних дій провадження у справі зупинено.
12 квітня 2023 року представником позивача скеровано до суду клопотання про витребування доказів згідно якого представник заявниці просить суд витребувати з Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області документацію на земельну ділянку кадастровий номер 1822086500:01:001:0265, площа 0,1486 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), адреса: АДРЕСА_1 , власник ОСОБА_2 з відкриттям відомостей щодо Каталогу координату кутів зовнішніх меж землекористування.
У обґрунтування заявленого представник позивача зазначає, що вказані матеріали необхідні для проведення вищезгаданої експертизи, що призначена у рамках даної справи і сторона позивача позбавлена можливості отримати вказані матеріали самостійно, а відтак звертається до суду із зазначеним клопотанням.
Процесуальним законодавством дане питання врегульовано наступним чином.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні повинно бути зазначено:який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Приписами ч. 1 ст. 254 ЦПК України визначено, що провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 103 ЦПК України вказує на те, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Згідно п. 5 та п.6 ч. 1 ст. 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи та направлення судового доручення щодо збирання доказів.
Проаналізувавши фактичні обставини справи та норми процесуального закону, якими врегульовані дані правовідносини, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про витребування доказів з огляду на те, що матеріали, які просить витребувати представник позивача дійсно є необхідними для проведення будівельно-технічної експертизи призначеної судом у рамках даного провадження.
Виходячи з наведеного, задля витребування зазначених у клопотанні доказів є необхідність у поновлення провадження у справі. Разом з тим, суд вважає за доцільне зупинити провадження у справі на час проведення експертизи та виконання доручення про надання правової допомоги.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 84, 103, 252, 254 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
1. Провадження у справі поновити.
2. Клопотання задовольнити.
3. Витребувати з Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області (вул. Довженка, 45, м. Житомир) документацію на земельну ділянку кадастровий номер 1822086500:01:001:0265, площа 0,1486 га, цільове призначення: для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), адреса: АДРЕСА_1 , власник ОСОБА_2 з відкриттям відомостей щодо Каталогу координату кутів зовнішніх меж землекористування.
4. Встановити строк надання вказаних матеріалів 15 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
5. На час проведення будівельно-технічної експертизи призначеної ухвалою суду від 31 травня 2021 року та виконання судового доручення про надання правової допомоги відповідно до ухвали суду від 31 травня 2021 року провадження у справі зупинити на підставі п. 5 та п. 6 ч. 1 ст. 252 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі протягом п`ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення безпосередньо до Житомирського апеляційного суду. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Повне рішення складено 20 квітня 2023 року.
Суддя Євген Татуйко
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.04.2023 |
Оприлюднено | 24.04.2023 |
Номер документу | 110371513 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Татуйко Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні