Номер провадження: 22-ц/813/914/23
Справа № 521/10745/18
Головуючий у першій інстанції Мирончук Н. В.
Доповідач Громік Р. Д.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
24.04.2023 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі:
головуючого судді - Громіка Р.Д.,
суддів - Драгомерецького М.М., Дришлюка А.І.,
розглянувши заяву адвоката Вілько Наталії Георгіївни, яка діє в інтересах Акціонерного товариства «Страхова Компанія «Інго», про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Страхова Компанія «Інго» про визнання договору страхування дійсним та стягнення страхової виплати,
встановив:
Рішенням Малиновського районного суду м. Одеси від 27 січня 2021 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено.
Не погодившись з вищезазначеним судовим рішенням, 18 лютого 2021 року засобами поштового зв`язку АТ «Страхова Компанія «Інго» подало апеляційну скаргу.
Розгляд справи призначено на 26 квітня 2023 року о 12 год. 15 хв.
21 квітня 2023 року до Одеського апеляційного суду від адвоката Вілько Н.Г., яка діє в інтересах АТ «Страхова Компанія «Інго», надійшла заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, яке призначено на 26 квітня 2023 року о 12 год. 15 хв., в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів, у зв`язку з введенням на території України воєнного стану.
Вивчивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що заява підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 64 Конституції України в умовах воєнного або надзвичайного стану можуть встановлюватися окремі обмеження прав і свобод із зазначенням строку дії цих обмежень. Не можуть бути обмежені права і свободи, передбачені статтями 24, 25, 27 - 29, 40, 47, 51, 52, 55 - 63 цієї Конституції.
Право на судовий захист встановлене ст. 55 Конституції України не може обмежуватись навіть за умови воєнного стану.
У тому числі жодна особа, не може бути обмежена у праві встановленому ч. 5 ст. 4 ЦПК України, а саме: на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за необхідне провести судове засідання в режимі відеоконференції за участі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Керуючись ст.ст. 212, 260 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив:
Заяву адвоката Вілько Наталії Георгіївни (ІНФОРМАЦІЯ_1), яка діє в інтересах Акціонерного товариства «Страхова Компанія «Інго», про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яке призначено на 26 квітня 2023 року о 12 год. 15 хв. задовольнити.
Провести судове засідання, призначене на 26 квітня 2023 року о 12 год. 15 хв. в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ» (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua).
Попередити сторони, що відповідно до ч. 4 ст. 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Зобов`язати сторони подати скановані копії документів, що посвідчують особу учасника або його представника для встановлення повноважень, письмових заяв і клопотань, письмових доказів засвідчених електронним цифровим підписом за один робочий день до проведення судового засідання.
Для участі в судовому засіданні в режимі відео конференції поза межами приміщення суду сторонам необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
Попередити сторони про необхідність забезпечення участі у конференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму), та в охайному вигляді.
Попередити сторони про те, що з 01 жовтня 2022 року вхід (авторизація) до підсистеми відеоконференцзв`язку за допомогою власних технічних засобів можливий виключно за умови попередньої реєстрації в підсистемі «Електронний суд».
Копію ухвали негайно надіслати сторонам для виконання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Судді Одеського апеляційного суду Р.Д. Громік
А.І. Дришлюк
М.М. Драгомерецький
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2023 |
Оприлюднено | 25.04.2023 |
Номер документу | 110386351 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Громік Р. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні