Ухвала
від 24.04.2023 по справі 283/407/23
МАЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 283/407/23

Провадження №2/283/179/2023

У Х В А Л А

24 квітня 2023 року м. Малин

Суддя Малинського районного суду Житомирської області Хомич В.М., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у цивільній справі за позовом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, представник позивача - Горкуша Михайло Андрійович, до ОСОБА_2 про конфіскацію земельної ділянки,

встановив:

В провадженні Малинського районного суду Житомирської області перебуває цивільна справа за позовом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області до ОСОБА_2 про конфіскацію земельної ділянки, розгляд якої призначено на 15 годину 24.04.2023 року.

21.04.2023 року від представника позивача ОСОБА_1 надійшла заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з приміщення Господарського суду Житомирської області.

Дослідивши клопотання суддя приходить до наступного висновку.

Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст.212 ЦПК України, частиною п`ятою якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Згідно ч. 2 вказаної статті, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Аналіз наведеної норми свідчить, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Згідно пункту 1.2.3 та пункту 1.3 Інструкції про порядок роботи з технічними засобами відеозапису ходу і результатів процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції під час судового засідання, затвердженої наказом Державної судової адміністрації від 15 листопада 2012 року № 155 календар проведення процесуальних дій в режимі відеоконференції ведеться адміністратором офіційного веб-порталу судової влади України, обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Отже, для проведення судового засідання в режимі відеоконференції суду, який постановляє ухвалу про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, необхідно провести резервування майданчика для проведення відеоконференції у суді, зазначеному у клопотанні учасника справи.

Із інформатизованої системи бронювання майданчиків для проведення відеоконференцій судом встановлено, що на 15 годину 24.04.2023 року у Господарському суді Житомирської області відсутня можливість такого бронювання.

Враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання представника позивача.

Одночасно, суд роз`яснює, що така відмова не перешкоджає представнику позивача звернутися до суду з клопотанням про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції з приміщення іншого суду або з використанням власних технічних засобів.

Керуючись ст. ст.212,260 ЦПК України, суд

постановив:

У задоволенні заяви представника позивача Сокирка Андрія Юрійовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції з Господарським судом Житомирської області у цивільній справі за позовом Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області до ОСОБА_2 про конфіскацію земельної ділянки відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя В. М. Хомич

СудМалинський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення24.04.2023
Оприлюднено25.04.2023
Номер документу110389587
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —283/407/23

Рішення від 08.06.2023

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Хомич В. М.

Ухвала від 10.05.2023

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Хомич В. М.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Хомич В. М.

Ухвала від 23.03.2023

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Хомич В. М.

Ухвала від 01.03.2023

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Хомич В. М.

Ухвала від 21.02.2023

Цивільне

Малинський районний суд Житомирської області

Хомич В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні