Ухвала
від 20.02.2023 по справі 405/980/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 405/980/23

Провадження №2/405/130/23

У Х В А Л А

20 лютого 2023 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., при вирішенні питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ГО «Садове товариство «ДАР» про визнання незаконним рішення про вилучення земельної ділянки,-

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Ленінського районного суду м. Кіровограда з зазначеним позовом, в якому (позові) просить:

визнати незаконним протокол засідання правління ГО «Садове товариство «ДАР» № 11 від 28.11.2020 року про вилучення у члена садового товариства з користування земельну ділянку № НОМЕР_1 ;

зобов`язати правління ГО «Садове товариство «ДАР» усунути їй ( ОСОБА_1 ) перешкоди в користуванні земельною ділянкою АДРЕСА_1 , шляхом звільнення земельної ділянки від перебування інших осіб та майна.

В свою чергу, при вирішенні питання про відкриття провадження за зазначеним вище позовом, при вивченні позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Зокрема, позовна заява, яка є заявою по суті справи, повинна відповідати вимогам щодо змісту та форми заяви, передбачені ст.ст.175, 177 ЦПК України.

За приписами пункту 4 частини третьоїстатті 175ЦПКУкраїни позовна заява, серед іншого, повинна містити: зміст позовних вимог; спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

За змістом ч. 2 ст. 5 ЦПК України у випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Згідно з ч. 2 ст. 16 ЦК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

З огляду на зазначене, позивачу в прохальній частині позову необхідно визначитися з обраним способом захисту цивільного права в частині визнання незаконним протоколу засідання правління ГО «Садове товариство «ДАР» № 11 від 28.11.2020 року про вилучення у члена садового товариства з користування земельну ділянку № 63.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 177 ЦПК України у разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про звільнення (відстрочення, зменшення) від сплати судового збору, про призначення експертизи, витребування доказів тощо.

Окрім того, згідно з п. 5 ч. 3ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

При цьому, відповідно до ч. 1 ст.30 ЦПК України, яка визначає виключну підсудність справ, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.

Виключна підсудність це особливий вид територіальної підсудності. Правила виключної підсудності виключають можливість застосування при пред`явленні позову норм інших видів підсудності - загальної, альтернативної, договірної і підсудності пов`язаних між собою вимог. У разі конкуренції правил підсудності, повинні застосовуватися правила виключної підсудності.

З огляду на зазначене, позивач в пред`явленому до відповідача позові просить усунути їй ( ОСОБА_1 ) перешкоди в користуванні земельною ділянкою АДРЕСА_1 , при цьому, не надає жодного підтверджуючого документа щодо місцезнаходження вказаного об`єкта нерухомого майна для подальшого вирішення судом питання щодо підсудності зазначеної справи Ленінському районному суду м. Кіровограда, на розгляд якого вона надійшла.

Окрім того, відповідно до ч. 4ст. 177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Із змісту позовних вимог встановлено, що позивач пред`явила позов до суду, який містить дві позовні вимоги немайнового характеру, серед яких, позовна вимога про визнання незаконним протоколу засідання та позовна вимога про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою.

Відповідно до частини 1 статті4, підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» визначено в розмірі 2 684 грн. 00 коп.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України«Про судовий збір»у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Окрім того, відповідно до п.п. 10, 13 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17.10.2014 року подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору. Якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди.

З огляду на викладене вище, враховуючи, що позивачем пред`явлено дві позовні вимоги, серед яких позовна вимога немайнового характеру про визнання незаконним протоколу засідання та позовна вимога немайнової характеру про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, при цьому, враховуючи, що позивачем відповідно до квитанції № 5 від 10.02.2023 року сплачено судовий збір в розмірі 1 073 грн. 60 коп. за одну з двох позовних вимог немайнового характеру, - позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 1 073 грн. 60 коп. (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб) за подання до суду другої позовної вимоги немайнового характеру.

Усунення вказаного недоліку можливе шляхом доплати судового збору та надання суду оригіналу квитанції для долучення до матеріалів справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи, що даний позов подано без додержання вимог, викладених в ч.5 ст. 177 ЦПК України, то відповідно до ч.1 ст.185ЦПКУкраїни він підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Керуючись ст.175, ч.5 ст. 177, ч. 1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України,-

У Х В А Л И Л А:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ГО «Садове товариство «ДАР» про визнання незаконним рішення про вилучення земельної ділянки, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю десять днів з дня отримання позивачем копії даної ухвали.

Запропонувати позивачу в установлений строк виправити зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки позовної заяви, а також доплатити судовий збір в розмірі 1 073 грн. 60 коп., за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у Кіров.обл/Поділ.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37918230; Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.); Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: UA228999980313171206000011569; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача),Ленінський районний суд м. Кіровограда(назва суду, де розглядається справа), надавши оригінал квитанції про доплату судового збору.

В разу невиконання вказаних вимог позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда Лілія Андріївна Іванова

СудЛенінський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення20.02.2023
Оприлюднено26.04.2023
Номер документу110413563
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою

Судовий реєстр по справі —405/980/23

Ухвала від 15.05.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

Ухвала від 20.02.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Кіровограда

Іванова Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні