Справа № 146/465/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" квітня 2023 р. смт Томашпіль Вінницької області
Суддя Томашпільського районного суду Вінницької області Пилипчук О.В., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 до ГУНП України, інспектора СРПП ВП № 2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області майора поліції Шпикуляка Сергія Івановича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення
ВСТАНОВИВ:
7 квітня 2023 року до суду з цією позовною заявою, звернувся ОСОБА_1 , який проживає по АДРЕСА_1 до інспектора СРПП ВП № 2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області майора поліції Шпикуляка С.І. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до протоколу автоматичного розподілу справ між суддями від 7 квітня 2023 року, головуючим суддею визначено Пилипчука О.В.
Відповідно до п. 2.4.1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішеннями Ради суддів від 26.11.2010 року № 30, після автоматизованого розподілу судових справ автоматизованою системою відповідальна особа суду не пізніше наступного робочого дня передає судові справи визначеному автоматизованою системою головуючому судді (судді-доповідачу).
На виконання наведених положень, зазначена справа передана головуючому судді 7 квітня 2023 року.
Після надходження матеріалів позову судді, останній перевірив позов на відповідність вимогам статей 160-161 КАС України.
Ухвалою Томашпільського районного суду Вінницької області від 10 квітня 2023 року адміністративний позов ОСОБА_1 до ГУНП у Чернігівській області, інспектора СРПП ВП № 2 Тульчинського РВП майора поліції Шпикуляка С.І. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, залишена без руху, позивачу надано строк для усунення недоліків.
В наданий судом термін позивач зазначені в ухвалі суду недоліки усунув.
Позовна заява подана з додержанням вимогстатей 160-161 КАС України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження у справі, суд відкриває провадження.
При вирішенні питання про можливість відкриття провадження по справі суд керується положеннямиКодексу адміністративного судочинства України.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч.2ст.12 КАС України).
Згідно з п.10 ч.6ст.12 КАС Українидля цілей цьогоКодексусправами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч.1ст.257 КАС Україниза правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті (ч.2ст.257 КАС України).
При цьому, згідно з ч.3ст.257 КАС України, при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Як зазначено у ч.1ст.260 КАС України, питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Дана справа не віднесена до категорії справ передбачених ч.4 ст.12, ч.4 ст.257 КАС України- справ, які мають розглядатись виключно за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ч.5ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Виходячи з положень ст. ст.171,257 КАС України, оскільки справа належить до справ незначної складності, позовну заяву належить розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись приписами ст. ст.12,160-161, 171,257 - 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
Відкрити спрощене позовне провадження у справі № 146/465/23 за позовною заявою ОСОБА_1 до ГУНП України, інспектора СРПП ВП № 2 Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області майора поліції Шпикуляка Сергія Івановича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення.
Перше судове засідання у даній справі буде проведено 04.05.2023 року о 09:20 годині в приміщенні Томашпільського районного суду Вінницької області (24200, смт. Томашпіль, вул. І.Гаврилюка, 57 Тульчинського району Вінницької області).
Суд розглядатиме справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення.
Відповідачу разом з копією ухвали про відкриття провадження у справі одночасно надіслати копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідач має право подати заяву із запереченням проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження в строк п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідач має право подати до суду відзив з викладом заперечення проти позову з доказами, що підтверджують обставини, та документами, що підтверджують надання відзиву і доказів іншим учасникам справи, протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Роз`яснити відповідачу, що у випадку ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин, суд згідно вимог ч.6 ст.162 КАС України розгляне справу за наявними матеріалами.
Зобов`язати відповідача одночасно із надісланням (наданням) відзиву до суду надіслати (надати) копії такого відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також третім особам.
Позивач має право подати відповідь на відзив із викладенням пояснень і аргументів щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотивів їх визнання або відхилення в строк п`яти днів з дня отримання відзиву.
Відповідач має право подати заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, аргументів і мотивів в строк п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Суд може за клопотанням позивача до початку першого судового засідання залучити до участі у ній співвідповідача.
Суд може за клопотанням позивача до початку першого судового засідання замінити первісного відповідача належним відповідачем.
У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Роз`яснити учасникам справи про наявність у них процесуальних прав і обов`язків, що передбачені ст. ст.44,47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду
Можливість отримати інформацію щодо справи, що розглядається, учасники справи мають на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет. Веб-адреса сторінки: http://tm.vn.court.gov.ua/sud0224/.
Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: О. В. Пилипчук
Суд | Томашпільський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2023 |
Оприлюднено | 26.04.2023 |
Номер документу | 110421904 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Томашпільський районний суд Вінницької області
Пилипчук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні