ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
"25" квітня 2023 р. м. Житомир Справа № 20/5007/703-Б/12
Господарський суд Житомирської області у складі судді: Макаревича В.А., розглянувши без виклику учасників провадження клопотання №02-01/73-48/15 арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. від 25.04.2023 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 20/5007/703-Б/12
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Фарфор України"
до Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор" (м.Коростень)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області знаходиться справа №20/5007/703-Б/12 про визнання банкрутом Закритого акціонерного товариства "Акціонерне товариство закритого типу "Коростенський фарфор".
Ухвалою суду від 23.03.2023 відкладено розгляд справи на 04 травня 2023 р. о 14:20 год.
На електронну пошту суду від арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. (електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 , тел НОМЕР_1 ) надійшло клопотання №02-01/73-47/15 від 25.04.2023 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Розглянувши вказану заяву, господарський суд дійшов висновку про її задоволення, враховуючи наступне.
Згідно із частинами 1, 2 статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Частиною 3 вказаної статті зазначено про можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
02.04.2020 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 30.03.2020 №540-IX, яким статтю 197 ГПК України після частини третьої доповнено новою частиною (частиною четвертою) такого змісту: "Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України".
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч.5 ст.197 ГПК України).
Рішенням № 1845/0/15-21 від17.08.2021 Вищої ради правосуддя затверджено Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі Положення).
Згідно з пунктом 49 розділу ІІІ Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
З огляду на викладене, з метою забезпечення права на доступ до правосуддя, правильного та своєчасного розгляду справи, враховуючи наявність у суді відповідної технічної можливості, господарський суд вважає за необхідне клопотання №02-01/73-48/15 арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. від 25.04.2023 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити; провести судове засідання у справі №20/5007/703-Б/12, яке відбудеться 04.05.2023 об 14:20 год, в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку "EаsyCon" з арбітражним керуючим Кучаком Ю.Ф.
Стосовно поданоого клопотання №02-01/73-48/15 арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. від 25.04.2023 в частині призначення всіх наступних судових засідань в режимі відеконференції суд зазначає таке.
Важливим елементом верховенства права є гарантія справедливого судочинства.
Так, у рішенні у справі "Белле проти Франції" ("Bellet v. France", заява № 13343/87, від 04.12.1995) ЄСПЛ зазначив, що "стаття 6 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів якого є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права у демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання в її права". ЄСПЛ у своїх рішеннях також неодноразово наголошував, що застосовуючи процесуальні норми, національні суди повинні уникати як надмірного формалізму, який може вплинути на справедливість провадження, так і надмірної гнучкості, яка призведе до анулювання вимог процесуального законодавства (рішення у справі "Волчлі проти Франції" (Walchli v. France), заява № 35787/03, п. 29, від 26.07.2007).
Отже, як засвідчує позиція ЄСПЛ, основною складовою права на суд є право доступу в тому розумінні, що особі має бути забезпечено можливість звернутися до суду для вирішення певного питання, і держава, у свою чергу, не повинна чинити правових чи практичних перешкод для здійснення цього права. Застосовуючи процесуальні норми, національні суди повинні уникати як надмірного формалізму, який може вплинути на справедливість провадження, так і надмірної гнучкості, яка призведе до анулювання вимог процесуального законодавства.
Відповідно до положень ч. 2, 3, 4 статті 197 ГПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
При цьому учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Відтак, процесуальний обов`язок своєчасного з дотриманням норм ГПК України подання заяви перед відповідним судовим засіданням покладено на заявника. А дотримання процесуальних норм з метою належної організації проведення судових засідань у режимі відеоконференції з усіма бажаючими учасниками провадження у справі, які заявляють про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, зокрема і поза межами приміщення суду, не є надмірним формалізмом, оскільки сприяє поінформованості усіх учасників провадження, які беруть участь у справі та не призводить до анулювання вимог процесуального законодавства.
З огляду на викладене, клопотання про призначення судових засідань надалі в режимі відеконференції задоволенню не підлягає, оскільки нормами ГПК не передбачено призначати судові засідання на майбутнє в режимі відеоконференції, а з аналізу ст. 197 ГПК України вбачається що така заява подається учасником справи з дотриманням норм ГПК України за п`ять днів перед кожним судовим засіданням.
Керуючись ст.ст. 197, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання №02-01/73-48/15 арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. від 25.04.2023 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.
2. Провести судове засідання, яке призначене на "04" травня 2023 р. о 14:20 в приміщенні господарського суду Житомирської області, зал судового засідання № 733 у режимі відеоконференції з арбітражним керуючим Кучаком Ю.Ф.
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду арбітражному керуючому Кучаку Ю.Ф. необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфон з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Роз`яснити арбітражному керуючому Кучаку Ю.Ф., що відповідно до статті 197 ГПК України підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи", що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус", тому останньому, слід надіслати на електронну адресу документи, що посвідчують особу, скріплені електронним цифровим підписом, а у разі відсутності такого підпису надіслати скановані копії документів та пред`явити їх оригінали під час засідання.
5. Роз`яснити арбітражному керуючому Кучаку Ю.Ф., що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції він зобов`язаний зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
6. Попередити арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф., що відповідно до частини 5 статті 197 ГПК України, пункту 6 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
7. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
8. Попередити арбітражного керуючого Кучака Ю.Ф. про необхідність забезпечення участі у відеоконференції з приміщення, яке б виключало наявність сторонніх звуків (шуму) та в охайному вигляді.
Ухвала набирає законної сили 25.04.2023 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/.
Дата підписання ухвали: 25.04.2023
Суддя Макаревич В.А.
Список розсилки:
1- в справу
2- а/к Кучак Ю.Ф. електронна адреса: ІНФОРМАЦІЯ_1 - на елктр.пошт.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2023 |
Оприлюднено | 27.04.2023 |
Номер документу | 110426407 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні