Справа № 289/765/23
Номер провадження 2/289/321/23
УХВАЛА
25.04.2023 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Кириленко О.О., ознайомившись з матеріалами цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Радомишльської міської ради Житомирської області, Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Відділу у Бершадському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Житомирської регіональної філії ДП "ЦЕНТР ДЗК", за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання недійсним та скасування реєстрації права власності на земельну ділянку площею 0,25 га з кадастровим номером 1825088303:04:003:0070 за ОСОБА_2 та запису про земельну ділянку у Державному земельному кадастрі України,
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача звернувся до суду із вищевказаним позовом.
Позовна заяваподана здодержанням вимог ст.ст. 175-177 ЦПК України, підсудна та підвідомча даному суду. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви не має.
Відповідно до копії свідоцтва про смерть від 12.05.2022 серії НОМЕР_1 , яка міститься в матеріалах цивільної справи №289/2579/21, відповідач ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно дост. 25 ЦК України, здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи. Цивільна правоздатність фізичної особи виникає у момент її народження. Цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті
Устатті 26 ЦК Українивизначено, що усі фізичні особи є рівними у здатності мати цивільні права та обов`язки. Фізична особа здатна мати усі майнові права, що встановлені цим Кодексом, іншим законом. Фізична особа здатна мати інші цивільні права, що не встановленіКонституцією України, цим Кодексом, іншим законом, якщо вони не суперечать закону та моральним засадам суспільства. Фізична особа здатна мати обов`язки як учасник цивільних відносин.
Згідно з ч. 1ст. 42 ЦПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Статтею 46 ЦПК Українипередбачено, що здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи.
Частина 1ст. 47 ЦПК Українивстановлює, що здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
Системний аналіз вказаних норм права дозволяє дійти висновку про те, що на момент звернення із позовом до суду відповідач у справі має бути живим.
Розгляду у суді підлягає лише такий спір, у якому позовні вимоги можуть бути або задоволені, або в їх задоволенні може бути відмовлено. Норма «заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства» (пункт 1 частини першої статті 186, пункт 1 частини першої статті 255 ЦПК України) стосується як позовів, які не підлягають розгляду за правилами цивільного судочинства, так і тих позовів, які суди взагалі не можуть розглядати (постанова Великої Палати Верховного Суду від 21 листопада 2018 року у справі № 757/43355/16-ц).
Враховуючи, що відповідач ОСОБА_2 станом на момент звернення позивача до суду з вказаним позовом помер, тобто не мав процесуальної дієздатності та процесуальної правоздатності, суд на підставі п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України вважає за потрібне відмовити у відкритті провадження в частині до ОСОБА_2 , оскільки позови до померлих осіб не підлягають розгляду судом.
Враховуючи положення ст. 274 ЦПК України та обставини справи, суддя не вбачає за доцільне розглядати дану позовну заяву у порядку спрощеного позовного провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 13, 186, 187, 197, 274 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про визнання недійсним та скасування реєстрації права власності на земельну ділянку площею 0,25 га з кадастровим номером 1825088303:04:003:0070 за ОСОБА_2 та запису про земельну ділянку у Державному земельному кадастрі України - відмовити.
Відкрити загальнепозовне провадженняу справіза позовноюзаявою ОСОБА_1 до Радомишльської міської ради Житомирської області, Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Відділу у Бершадському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, Житомирської регіональної філії ДП "ЦЕНТР ДЗК", за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - ОСОБА_3 , Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , про визнання недійсним та скасування реєстрації права власності на земельну ділянку площею 0,25 га з кадастровим номером 1825088303:04:003:0070 за ОСОБА_2 та запису про земельну ділянку у Державному земельному кадастрі України.
Призначити підготовче засідання по справі в приміщенні Радомишльського районного суду Житомирської області за адресою: вул. І.Франка, 4-а, м. Радомишль, Житомирська обл. на 14.06.2023 року о 09:00 год. (зал № 3).
Направити відповідачам копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Встановити відповідачам 15 (п`ятнадцятиденний) строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються: 1) докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Треті особи мають право у п`ятиденний строк з дня отримання позову/відзиву надати свої письмові пояснення у яких викласти свої міркування, аргументи та відповідні докази на підтримку або заперечення проти позову/відзиву.
Одночасно суд роз`яснює учасникам справи, що у відповідності до положень ст. 49 ЦПК України, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу. Позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені для подання відзиву. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
У разі подання заяви (збільшення/зменшення розміру позовних вимог, подання зустрічного позову) до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud0620.
Ухвала може бути оскаржена в частині відмови у відкритті провадження в апеляційному порядку протягом 15 днів з дня її підписання шляхом подачі апеляційної скарги до Житомирського апеляційного суду.
Суддя О. О. Кириленко
Суд | Радомишльський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2023 |
Оприлюднено | 27.04.2023 |
Номер документу | 110439206 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку |
Цивільне
Радомишльський районний суд Житомирської області
Кириленко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні