Ухвала
від 26.04.2023 по справі 643/3208/23
МОСКОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 643/3208/23

Провадження № 2/643/1262/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.04.2023 м. Харків

Суддя Московського районного суду м. Харкова Поліщук Т.В., розглянувши позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дунай» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати внесків на утримання будинку, платежів за вивіз сміття, річних за прострочення грошового зобов`язання та інфляційних втрат,-

ВСТАНОВИВ:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дунай» звернулося до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 в якій просить стягнути з відповідача заборгованість з оплати внесків на утримання будинку та платежів за вивіз сміття у сумі 2961,34 грн, річних за прострочення виконання грошового зобов`язання у сумі 1227,58 грн. інфляційних втрат у сумі 6368,54 грн., а всього 10557,46 грн та витрати з оплату судового збору.

Відповідно до положень статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Частиною 1 статті 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно частини 1 статті 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Від змісту позовної заяви залежать дії судді при вирішенні питання про відкриття провадження у справі і проведення подальших підготовчих дій для розгляду справи у судовому засіданні та при її розгляді по суті, у тому числі і про її судову юрисдикцію та підсудність, про залучення в процес інших осіб, дослідження доказів тощо.

Також, від змісту позовної заяви залежить позиція відповідача, котрий, як і позивач, має право на судовий захист, а для реалізації цього права має бути обізнаний з тим, які вимоги до нього заявлені, з яких підстав і якими доказами це підтверджується.

Вже на стадії пред`явлення позову позивач зобов`язаний виконувати вимоги щодо несення тягаря доказування і довести при пред`явленні позову певне коло фактів, що мають процесуальне значення. Мається на увазі доведення фактів наявності передумов права на пред`явлення позову та дотримання процесуального порядку його пред`явлення.

Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

До позовної заяви представником позивача додано квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки № 0.0.2966250713.1 від 24.04.2023 про сплату судового збору у розмірі 805,20 грн та квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки № 0.0.2925006853.1 від 29.03.2023 про сплату судового збору у розмірі 268,40 грн. Отже, представником позивача при поданні даної позовної заяви сплаченого судового збору всього на суму 1073,6 грн.

Проте вимога про стягнення заборгованості є вимогою майнового характеру.

У відповідності до ст. 2 Закону України « Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1, 5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Таким чином, сума судового збору становить 2684 грн. (прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2023 - 2684,00 грн.). Враховуючи, що за подання позовної заяви сплачено 1073,6 грн, представнику позивачу необхідно доплатити 1610,40 грн.

Судовий збір сплачується за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК Харків обл/мХар Салтіввсь//22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, UA568999980313171206000020657, код класифікації доходів бюджету 22030101.

Відповідно до п.10 ч.3ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, всупереч положень вказаної статті позовна заява не містить посилання представника позивача, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, а відтак вказана заява і в цій частині не відповідає вимогам закону.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.

У цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 та «Круз проти Польщі» від 19.06.2001.

У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Без усунення вказаних недоліків позовна заява не може бути прийнята до провадження суду, а тому підлягає залишенню без руху.

Відповідно до ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, залишення позовної заяви без руху з підстав, передбачених законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.

Керуючись ст. ст.185, 258-261, 353-355 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дунай» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з оплати внесків на утримання будинку, платежів за вивіз сміття, річних за прострочення грошового зобов`язання та інфляційних втрат, залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків заяви шляхом надання до суду документів на підтвердження сплати судового збору у розмірі по 1610,40грн.та зазначення посилання про те, що представником позивача не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав, протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали і попередити, що у разі не усунення недоліків заява буде вважатися неподаною.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині відмови у відкритті провадження подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. З інших підстав ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Т.В. Поліщук

СудМосковський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення26.04.2023
Оприлюднено27.04.2023
Номер документу110451739
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом

Судовий реєстр по справі —643/3208/23

Ухвала від 07.06.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Поліщук Т. В.

Ухвала від 03.05.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Поліщук Т. В.

Ухвала від 26.04.2023

Цивільне

Московський районний суд м.Харкова

Поліщук Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні