Ухвала
від 19.04.2023 по справі 133/1013/22
КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

19.04.23 справа № 133/1013/22

провадження № 2-о/133/45/23

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

у складі головуючого судді Пєтухової Н.О.,

за участі секретаря судових засідань Гаврилюк О.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Козятин за правилами окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересова особа Вернигородоцька сільська рада Козятинського району, Вінницької області про встановлення факту родинних зв`язків,-

В С Т А Н О В И В:

До Козятинського міськрайонного суду Вінницької області надійшли матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересова особа Вернигородоцька сільська рада Козятинського району, Вінницької області про встановлення факту родинних зв`язків.

Ухвалою сдді Козятинського міськрайонного суду від 12.07.2022 заяву було залишено без руху, із зазначенням строку на усунення недоліків.

Ухвалою від 05.08.2022 року відкрито провадження по справі та призначено судове засідання.

В судове засідання сторони не з`явилися, хоча належним чином повідомлялися про час та місце розгляду справи.

19.04.2023 від представника заявника - адвоката Григоришиної В.В. надійшло клопотання про розгляд справи у відсутності представника позивача.

Вивчивши матеріали цивільної справи суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1ст.2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до п.5 ч.2ст.293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, встановлення фактів, що мають юридичне значення.

П.1ч.1ст.315ЦПК Українивизначено,що судрозглядає справипро встановленняфакту родинних відносин між фізичними особами.

Ч.3ст.294 ЦПК Українивизначено, що справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Згідно ч.2ст.214 ЦПК України, головуючий відповідно до завдання цивільного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи.

Згідно з ст.ст.43,44 ЦПК України, учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Зокрема, відповідно до п.2 ч.2ст.43 ЦПК України, учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, а відповідно до п.3 з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.

Ч.1ст.89 ЦПК Українивизначено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Відповідно до ч.1ст.229 ЦПК України, суд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі: ознайомитися з письмовими та електронними доказами, висновками експертів, поясненнями учасників справи, викладеними в заявах по суті справи, показаннями свідків, оглянути речові докази.

Враховуючи, що в силу ч. 4 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження, суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб, розглянути дану справу по суті на підставі наявних у матеріалах письмових даних і доказів неможливо, суд приходить до висновку про необхідність визнання явки заявника у наступне судове засідання обов`язковою з метою надання останніми особистих пояснень.

Як визначено ч. 2 ст. 294 ЦПК України, під час розгляду справ окремого провадження суд зобов`язаний роз`яснити учасникам справи їхні права та обов`язки, сприяти у здійсненні та охороні гарантованих Конституцією і законами України прав, свобод чи інтересів фізичних або юридичних осіб, вживати заходів щодо всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи.

Застосовуючи аналогію закону, суд бере до уваги, що п.5 ч. 2 ст. 197 ЦПК України визначено, що суд може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи.

Статтею 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч. 1,2 ст. 77 ЦПК України).

Тобто, в силу ст.ст. 76,77 ЦПК України, належними доказами у справі можуть бути крім іншого, покази свідків, які можуть підтвердити обставини викладені в заяві, з якою звернувся до суду заявник про встановлення відповідного факту, про виклик яких заявник вправі заявити клопотання.

Порядок виклику свідків до суду визначений ст. 91 ЦПК України, а саме відповідно до ч.1,2 вказаної статті, виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити.

У відповідності п.5 ч.2 ст.223 ЦПК України, суд відкладає розгляд справи якщо визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.

З огляду на викладене, суд вважає за необхідне відкласти розгляд справи.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 223, 260, 261, 294 ЦПК України, суд,

У Х В А Л И В :

Відкласти розглядцивільної справиза заявою ОСОБА_1 ,заінтересова особаВернигородоцька сільськарада Козятинськогорайону,Вінницької областіпро встановленняфакту родиннихзв`язківна 15:50 24.05.2023 в приміщенні Козятинського міськрайонного суду Вінницької області (вул. Грушевського, 64, м. Козятин)

Викликати заявника ОСОБА_2 для дачі особистих пояснень у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Наталя ПЄТУХОВА

Дата документу 19.04.23

СудКозятинський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення19.04.2023
Оприлюднено28.04.2023
Номер документу110462456
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —133/1013/22

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 27.04.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 19.04.2023

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 04.08.2022

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

Ухвала від 11.07.2022

Цивільне

Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Пєтухова Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні