ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"24" квітня 2023 р. м. Київ Справа № 911/1138/23
Суддя Рябцева О.О., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «А-Технолоджі», Київська обл., м. Буча
до Khantex Group OOO, Республіка Узбекистан, Андижанська обл., Кургантепинський р-н., Учкунський махаллінський сход громадян
про стягнення 1097983,14 грн.
Встановив:
Подана позовна заява не відповідає вимогам розділу III Господарського процесуального кодексу України.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем не зазначено інформації щодо наявності у нього офіційної електронної адреси.
Також вертаючись з позовом до нерезидента - Khantex Group OOO, позивачем не додано до позовної заяви доказів правосуб`єктності вказаної юридичної особи станом на теперішній час за законодавством Республіки Узбекистан.
Правовий статус іноземного суб`єкта господарювання підтверджується, як правило, випискою з торговельного (банківського, судового) реєстру країни, де такий суб`єкт господарювання має офіційно зареєстровану контору. Правовий статус іноземних суб`єктів господарювання може також підтверджуватись еквівалентними доказами правового статусу, що визначаються як такі законодавством країни створення, громадянства або місця знаходження такого суб`єкта і видані компетентними органами цієї країни.
Відсутність доказів правосуб`єктності Khantex Group OOO також унеможливлює суд перевірити дотримання позивачем вимог п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України щодо назви, адреси та коду відповідача.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем до позовної заяви не додано доказів направлення копії позовної заяви з доданими до неї документами відповідачу.
Натомість позивачем до позовної заяви додано ще один примірник позовної заяви з додатками.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ст. 7 Закону України Про державний бюджет на 2023 рік установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня - 2684 грн.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить стягнути з відповідача 1097983,14 грн.
Таким чином, відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» позивач повинен був сплатити до державного бюджету України судовий збір у сумі 16469,75 грн. (1097983,14 х 1,5 %).
Однак позивачем не додано доказів сплати судового збору.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем додано до позовної заяви, зокрема, рахунок-фактуру від 24.08.2022 р. та копію фітосанітарного сертифікату UZ-EX № 22020009631 від 24.08.2022 р., проте вказані копії документів відсутні в переліку додатків до позовної заяви.
Також позивачем зазначено в переліку, доданих до позовної заяви документів, копію фітосанітарного сертифікату UХ-ТX № 22020009631 від 24.08.2022 р., проте вказана копія позивачем до позовної заяви не додана.
Крім того, суд звертає увагу позивача, що зазначені в переліку, доданих до позовної заяви документів, копія свідоцтва та статуту відповідача викладені узбецькою мовою, що унеможливлює дослідження їх змісту.
Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивачем не дотримано вказаних вимог. Позивачем не зазначено обставин, на яких ґрунтується позовна вимога про стягнення 70383,53 грн. збитків. Заявляючи вказану вимогу, позивач посилається на ч. 5 ст. 13 Закону України «Про валюту і валютні операції», якою передбачено нарахування пені за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка у разі порушення резидентами строку розрахунків. Проте у спірних правовідносинах резидентом є сам позивач, а не відповідач, у зв`язку з порушенням зобов`язання яким заявлено позов.
Доказів того, що позивачу з 18.01.2023 р. за порушення строків ч. 5 ст. 13 Закону України «Про валюту і валютні операції» нараховується пеня за кожний день прострочення в розмірі 0,3 відсотка суми недопоставленого товару у позові не зазначено.
Для застосування такої міри відповідальності як стягнення збитків позивачем має бути доведена наявність складу цивільного правопорушення, а саме: 1) протиправної поведінки; 2) збитків (шкоди); 3) причинного зв`язку між протиправною поведінкою боржника та збитками; 4) вини боржника у заподіянні збитків.
Проте позивачем в позовній заяві не вказано про наявність складу цивільного правопорушення.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суддя
постановив:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом 8 днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
3. Запропонувати позивачу надати до суду:
- докази направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами;
- докази сплати 16469,75 грн. судового збору;
- докази правосуб`єктності відповідача;
- пояснення чи доповнення до позовної заяви із зазначенням:
1) обставин, на яких ґрунтується позовна вимога про стягнення 70383,53 грн. збитків;
2) доказів, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
3) уточненого (правильного) переліку, доданих до позовної заяви документів;
4) інформації щодо наявності у позивача офіційної електронної адреси.
4. Попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили після її підписання відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України та не підлягає оскарженню.
Суддя О.О. Рябцева
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2023 |
Номер документу | 110484157 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності |
Господарське
Господарський суд Київської області
Рябцева О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні