Ухвала
від 26.04.2023 по справі 926/1720/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

м. Чернівці

26 квітня 2023 року № 926/1720/23

Господарський суд Чернівецької області у складі судді Марущака І.В., розглянувши матеріали

за позовом:

1) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ),

2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 , код РНОКПП НОМЕР_2 )

до відповідачів:

1) ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 , код РНОКПП НОМЕР_3 ),

2) ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 , код РНОКПП НОМЕР_4 )

про стягнення коштів в сумі 980 000,00 грн,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до Господарського суду Чернівецької області з позовом до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , в якому просили:

1) стягнути солідарно з ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 490 000,00 грн;

2) стягнути солідарно з ОСОБА_3 , ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 490 000,00 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.04.2023 вказану позовну заяву передано до провадження судді Марущака І.В.

Дослідивши зміст та форму позовної заяви на предмет її відповідності вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про залишення позову без руху з огляду на таке.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, позов подано через систему «Електронний суд» двома позивачами та заявлено дві окремі вимоги майнового характеру.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачуються 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як передбачено частиною першою статті 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Однак, при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»).

Відповідно до частини першої статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду процесуальних документів в електронній формі судовий збір може бути сплачено за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.

Частиною 7 статті 6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Відтак з урахуванням змісту та розміру заявлених позовних вимог кожному позивачу окремо належало сплатити за подання цього позову 5 880,00 грн судового збору або надати документи, які підтверджують підстави звільнення від його сплати.

Проте позивачі наведеного не врахували і не додали до позову доказів сплати судового збору або документів, що підтверджують звільнення від його сплати, а також не зверталися з клопотанням про відстрочення або розстрочення сплати судового збору.

Крім того, за приписами пункту 1 частини першої статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з частиною першою статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Разом з тим, до позовної заяви позивачем не долучено докази надіслання відповідачу копії позовної заяви та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення, що не відповідає наведеним вище положенням статей 164, 172 ГПК України.

Таким чином, суд установив, що позовну заяву подано без додержання вимог пункту 2 частини першої статті 164, частини першої статті 172 ГПК України.

Частиною першою статті 174 ГПК України унормовано: «Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху».

«В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити),» частина друга статті 174 ГПК України.

Поряд з цим, суд вважає за належне роз`яснити позивачу, що якщо усунуто недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду (частина третя статті 174 ГПК України).

На підставі викладеного, керуючись статтями 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 залишити без руху.

2. Для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків позивачу ОСОБА_1 належить надати суду:

2.1 докази сплати судового збору в сумі 5 880,00 грн;

2.2 докази надіслання відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів справи листом з описом вкладення.

3. Для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків позивачу ОСОБА_2 належить надати суду:

3.1 докази сплати судового збору в сумі 5 880,00 грн;

3.2 докази надіслання відповідачам копії позовної заяви та доданих до неї матеріалів справи листом з описом вкладення.

4. Встановити позивачам (кожному окремо) строк для виправлення недоліків позовної заяви десять днів з моменту отримання цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо відрішення суду.

Суддя І.В. Марущак

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення26.04.2023
Оприлюднено01.05.2023
Номер документу110485063
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/1720/23

Ухвала від 27.07.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 13.07.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 20.06.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 07.06.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 24.05.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 02.05.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

Ухвала від 26.04.2023

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Марущак Ілля Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні