Справа № 383/771/23
Номер провадження 2/383/307/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2023 року Бобринецький районний суд Кіровоградської області в складі головуючої судді Адаменко І.М. в приміщенні Бобринецького районного суду Кіровоградської області, розглянувши матеріали цивільної справи №383/771/23 за позовом ОСОБА_1 до Бобринецького відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про зняття арешту з майна,-
ВСТАНОВИВ:
28 квітня 2023 року до Бобринецького районного суду Кіровоградської області надійшла справа за позовом ОСОБА_1 до Бобринецького відділу державної виконавчої служби у Кропивницькому районі Кіровоградської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) про зняття арешту з майна.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 28 квітня 2023 року вказану справу розподілено головуючому судді Адаменко І.М.
Статтею 3ЦПК Українивизначено,що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до п.5) ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Але, в порушення вказаної норми, позивач у позові не зазначив виклад обставин із зазначенням доказів, що їх підтверджують.
Так, позивач просить суд зняти арешт з всього нерухомого майна, накладеного постановою 366 від 17.02.2004 року Державної виконавчої служби Бобринецького управління юстиції, при цьому у позові в обґрунтування позовних вимог не викладені обставини щодо осіб на користь яких було здійснено стягнення, та в інтересах яких накладався арешт на майно, що позбавляє можливості вирішити питання про залучення їх до участі у справі, оскільки рішення у цій справі може вплинути на їх права та обов"язки. В позові також не зазначено доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, та не додао документи, на підставі яких було накладено арешт на майно.
Окрім того, до в позові відсутнє посилання на матеріали виконавчого провадження, зокрема на постанову про відкриття вказаного виконавчого провадження, постанову про накладення арешту у даному виконавчому провадженні, та на сам виконавчий документ, з якого можна будо би з"ясувати статус особи у такому провадженні та інстанцію, яка видала виконавчий документ, що унеможливлює визначити підстави позову, і як наслідок вірно визначити юрисдикцію даного спору.
Щодо цього, є правова позиція ВС у постанові від 22.01.2020 року, справа №340/25/19.
За змістом ст. 187 ЦПК Українисуд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Частина 3 ст. 185 ЦПК України вказує, що якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цьогоКодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враовуючи викладені вище обставини, суд вважає, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, так як оформлена з порушенням вимог ст.177 ЦПК України, при цьому суд надає строк для виправлення вказаних вище недоліків позову в десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, та роз`яснює позивачу, що в разі невиконання ухвали в зазначений судом строк позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Керуючись ст. ст. 3, 175, 177, 185, 260 ЦПК України,суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доБобринецького відділудержавної виконавчоїслужби уКропивницькому районіКіровоградської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції (м.Одеса)про зняттяарешту змайна залишити без руху.
Запропонувати позивачу ОСОБА_1 виправити недоліки позову протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали, а саме, зазначити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свій позов із зазначенням доказів, що їх підтверджують.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк позовну заяву вважати неподаною та повернути позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І. М. Адаменко
Суд | Бобринецький районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2023 |
Номер документу | 110507496 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Бобринецький районний суд Кіровоградської області
Адаменко І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні