Справа № 944/2615/23
Провадження №2-з/944/5/23
УХВАЛА
про забезпечення позову
28.04.2023 рокум.Яворів
Суддя Яворівського районного суду Львівської області Поворозник Д.Б., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову до відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Кооперативного садівничого товариства «Весна» про скасування рішення,
в с т а н о в и в:
27 квітня 2023 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Кооперативного садівничого товариства «Весна» про скасування рішення загальних зборів членів Кооперативно-садівничого товариства «Весна» від 13 березня 2023 року про виключення 02 травня 2023 року його з членів товариства.
Одночасно позивач подав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просить вжити заходи забезпечення позову шляхом накладення заборони вчиняти дії щодо вилучення та відключення від електропостачання земельної ділянки, площею 0, 022 га, розташованої в Кооперативно-садівничому товаристві «Весна».
На підставі ч. 1 ст. 153 Цивільного процесуального кодексу України заява про забезпечення позову розглядається без повідомлення учасників справи.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви з таких підстав.
Як встановив суд, ОСОБА_1 виключено з членів КСТ «Весна», з втратою усіх прав та обов`язків членів товариства, вилучено земельну ділянку площею 0,22 га, що підтверджується витягом з протоколу № 6 Загальних зборів КСТ «Весна».
Як описано вище, ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом, в якому оспорює вказане рішення зборів КСТ «Весна».
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 150 Цивільного процесуального кодексу України позов забезпечується, зокрема, забороною вчиняти певні дії.
Відповідно до ч. 3 ст. 150 Цивільного процесуального кодексу України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Співмірність передбачає співвідношення негативних наслідків від вжиття заходів забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії. Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, повинен пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Також заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі об`єктивної необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може призвести до порушення прав і законних інтересів інших осіб. Заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Отже, метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача та щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на його користь, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
При цьому, мета забезпечення позову це хоча і негайні, проте тимчасові заходи, направлені на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акту, а також перешкоджання спричинення значної шкоди позивачу. Тобто забезпечення позову це свого роду надання позивачеві тимчасової правової охорони його прав та інтересів, за захистом яких він звернувся до суду, до вирішення спору судом та набрання рішенням суду законної сили.
Також слід наголосити, що при розгляді заяви про забезпечення позову вирішується лише питання про наявність підстав для вжиття заходів забезпечення позову і не вирішуються матеріально-правові вимоги та наперед результат розгляду справи по суті позову.
Отже, як встановлено судом, та описано вище, на даний час між ОСОБА_1 та Кооперативним садівничим товариством «Весна» наявний спір щодо правомірності рішення загальних зборів членів Кооперативно-садівничого товариства «Весна» від 13 березня 2023 року про виключення позивача з членів товариства.
За наведених обставин, суд вважає за необхідне заяву про забезпечення позову задовольнити, оскільки не вжиття заходу забезпечення позову шляхом заборони відповідачу вчинити дії щодо відключення від електромережі та вилучення земельної ділянки, що знаходиться у КСТ «Весна», може утворити нові цивільні спори, що ускладнить захист прав позивача, також суд зазначає, що даний захід забезпечення є співмірним із заявленими позовними вимогами.
При цьому, слід вказати, що заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до набрання рішенням суду, яким закінчується розгляд справи по суті, законної сили.
Таким чином вказана заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Крім того, на думку суду, в даному випадку відсутні підстави для застосовування зустрічного забезпечення, визначені ст. 154 Цивільного процесуального кодексу України.
Керуючись ст. ст. 149-155,157 Цивільного процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, задовольнити.
Заборонити Кооперативному садівничому товариству «Весна» вчиняти певні дії, а саме: вилучати у ОСОБА_1 земельну ділянку, площею 0, 022 га, розташовану в Кооперативному садівничому товаристві «Весна»; припиняти постачання електричної енергії споживачу ОСОБА_1 до земельної ділянки, площею 0, 022 га, розташованої в Кооперативному садівничому товаристві «Весна».
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення (складення повного судового рішення) до Львівського апеляційного суду через Яворівський районний суд Львівської області.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Повне найменування сторін:
позивач ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ;
відповідач Кооперативно-садівниче товариство «Весна», код ЄДРПОУ 36383637, адреса місцезнаходження: Львівська область, Яворівський район, с. Кожичі.
Суддя Д.Б. Поворозник
Суд | Яворівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2023 |
Номер документу | 110513349 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Яворівський районний суд Львівської області
Поворозник Д. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні