Справа № 502/494/23
УХВАЛА
28 квітня 2023 року м. Кілія
Кілійський районний суд Одеської області
у складі:
головуючого - судді Балан М. В.,
за участю:
секретаря судового засідання - Урсул Г. К.,
розглянувши заяву про скасування забезпечення позову по цивільній справі за позовом
ОСОБА_1
до
Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Дунай»
про
стягнення грошових коштів
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Кілійського районного суду Одеської області з позовом до відповідача Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Дунай» про стягнення грошових коштів.
Ухвалою судді Кілійського районного суду Одеської області від 30.03.2023 року, заяву - задоволено, в порядку забезпечення позову по справі № 502/494/23 накладено арешт на грошові кошти та майно Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ДУНАЙ» (код юридичної особи 32443875, адреса місцезнаходження: 68300, Одеська область, Ізмаїльський район, м. Кілія, вул. Маяк, 191-а) - в межах заявлених позовних вимог, а саме у розмірі 913 039, 21 грн., до набрання законної сили рішенням суду у зазначеній справі.
Ухвалою судді Кілійського районного суду Одеської області від 24.04.2023 року відкрито провадження по справі та призначено підготовче судове засідання по справі.
28.04.2023 року від представника позивача по справі, надійшла заява про скасування забезпечення позову, оскільки спір на даний час врегульовано та подано заяву про залишення позову без розгляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява позивача про скасування забезпечення позову підлягає задоволенню з таких підстав.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб, чи учасників процесу. Метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму ВСУ від 22.12.2006 № 9 «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» заходи забезпечення позову мають тимчасовий характер і діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті. Зважаючи на це, суд при задоволенні позову не вправі скасовувати вжиті заходи до виконання рішення або зміни способу його виконання, за винятком випадків, коли потреба в забезпеченні позову з тих чи інших причин відпала або змінились обставини, що зумовили його застосування.
Тобто, скасування заходів забезпечення позову судом, який їх застосував, можливе, якщо відпали підстави, з яким закон пов`язує можливість застосування таких заходів або змінилися обставини, що зумовили його застосування. Отже, скасування заходів забезпечення позову діють до виконання рішення суду, яким закінчується розгляд справи по суті.
Суд вправі скасувати вид забезпечення позову по будь-якій справі, яка знаходиться в його провадженні, коли відпаде потреба в ньому або в забезпеченні позову взагалі.
З аналізу наведених положень вбачається, що правовий інститут скасування заходів забезпечення позову передбачає зняття застосованих судом обмежень, покликаних забезпечити можливість виконання судового рішення, у випадку зміни ситуації в порівнянні з тією, що існувала при застосуванні таких обмежень, коли в результаті такої зміни потреба в застосованих обмеженнях припинила своє існування.
Під час вирішення питання щодо забезпечення позову обґрунтованість позову не досліджується, оскільки питання обґрунтованості заявлених позовних вимог є предметом дослідження судом під час розгляду спору по суті і не вирішується ним під час розгляду заяви про забезпечення позову.
Згідно ч. ч. 1, 2, 4 та ч. ч. 6, 7, 8, 9, 10, 11 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи. Клопотання про скасування заходів забезпечення позову розглядається в судовому засіданні не пізніше п`яти днів з дня надходження його до суду. За результатами розгляду клопотання про скасування заходів забезпечення позову, вжитих судом, постановляється ухвала. У разі ухвалення судом рішення про задоволення позову заходи забезпечення позову продовжують діяти протягом дев`яноста днів з дня набрання вказаним рішенням законної сили або можуть бути скасовані за вмотивованим клопотанням учасника справи. Якщо протягом вказаного строку за заявою позивача (стягувача) буде відкрито виконавче провадження, вказані заходи забезпечення позову діють до повного виконання судового рішення. У випадку залишення позову без розгляду, закриття провадження у справі або у випадку ухвалення рішення щодо повної відмови у задоволенні позову суд у відповідному судовому рішенні зазначає про скасування заходів забезпечення позову. У такому разі заходи забезпечення позову зберігають свою дію до набрання законної сили відповідним рішенням або ухвалою суду. Примірник ухвали про скасування заходів забезпечення позову невідкладно після набрання такою ухвалою законної сили надсилається заявнику, всім особам, яких стосуються заходи забезпечення позову і яких суд може ідентифікувати, а також державним та іншим органам, які повинні були та (або) виконували ухвалу про забезпечення позову, для здійснення ними відповідних дій щодо скасування заходів забезпечення позову.
Таким чином, враховуючи, що представником позивача подано до суду заяву про залишення позову без розгляду, зі змісту якої вбачається, що спір між сторонами врегульовано, суд приходить до висновку про задоволення заяви представника позивача.
Керуючись ст. 158 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Заяву - задовольнити.
Скасувати заходи забезпечення позову вжиті відповідно до ухвали Кілійського районного суду Одеської області від 30.03.2023 року у справі № 502/494/23, а саме: скасувати арешт на грошові кошти та майно Сільськогосподарського виробничого кооперативу «ДУНАЙ» (код юридичної особи 32443875, адреса місцезнаходження: 68300, Одеська область, Ізмаїльський район, м. Кілія, вул. Маяк, 191-а) - в межах заявлених позовних вимог, а саме у розмірі 913 039, 21 грн..
Копію ухвали направити сторонам для відома, та державному виконавцю Кілійського ВДВС і Ізмаїльському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) для виконання.
Ухвала набирає законної сили в момент її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали суду. Оскарження ухвали про скасування забезпечення позову зупиняє виконання цієї ухвали.
Суддя Кілійського районного суду М. В. Балан
Суд | Кілійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2023 |
Номер документу | 110532221 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Кілійський районний суд Одеської області
Балан М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні