Справа № 162/416/21
Провадження № 2/162/1/2023
ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28 квітня 2023 року смт Любешів
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Цибень О.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про самовідвід судді Цибень Ольги Володимирівни у справі за Приватного підприємства "Луцьксервіс" до державного реєстратора Городищенської сільської ради Луцького району Волинської області Олімпіюка Сергія Володимировича, ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №51797645 від 27 березня 2020 року та зобов`язання внести запис про скасування державної реєстрації прав
ВСТАНОВИВ:
Згідно з протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.04.2023 року судді Любешівського районного суду Волинської області Цибень О.В. були передані матеріали вказаної позовної заяви.
Суддею Цибень О.В. 28.04.2023 року подано заяву про самовідвід, обґрунтовану з підстав, передбачених п. 5 ч. 1ст. 36 ЦПК України.
На підставі ч.8 ст. 40 ЦПК України, суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Дослідивши вказану заяву та матеріали позову, доходжу такого висновку.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно з ч.1, 9 ст.40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про самовідвід судді вирішується в нарадчій кімнаті ухвалою суду, що розглядає справу.
Під час вивчення матеріалів даної справи встановлено, що директором Приватного підприємства "Луцьксервіс" (позивача по справі) є ОСОБА_2 , яка є рідною сестрою хрещеної матері дочки судді Цибень О.В, з якою суддя перебуває в близьких дружніх відносинах.
Згідно з ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
Право кожного на справедливий розгляд справи незалежним і безстороннім судом закріплено уст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Разом з цим, п. 66 рішення Європейського суду з прав людини в справі «Мироненко і Мартенко проти України» вказано,що наявність безсторонності (неупередженості) має визначатися, для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції, за допомогою суб`єктивного та об`єктивного критеріїв. За суб`єктивним критерієм оцінюється особисте переконання та поведінка конкретного судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності.
При цьому щодо суб`єктивної складової даного поняття, то у справі «Хаушильд проти Данії» зазначається, що потрібні докази фактичної наявності упередженості судді для відсторонення його від справи. Причому суддя вважається безстороннім, якщо тільки не з`являються докази протилежного. Таким чином, існує презумпція неупередженості судді, а якщо з`являються сумніви щодо цього, то для його відводу в ході об`єктивної перевірки має бути встановлена наявність певної особистої заінтересованості судді, певних його прихильностей, уподобань стосовно однієї зі сторін у справі.
У контексті об`єктивного критерію окремо від поведінки суддів слід визначити, чи існували переконливі факти, які могли б викликати сумніви щодо їхньої безсторонності. Це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (рішення ЄСПЛ у справі «Ветштайн проти Швейцарії», у справі «Газета «Україна-Центр» проти України»).
У своєму рішенні по справі «Фельдман проти України» Європейський суд з прав людини порушенням ст. 6 Конвенції визнав незабезпечення суддею достатніх гарантій для виключення будьякого розумного сумніву з приводу його безсторонності (заяви №76556/01 та 38779/04, від 8 квітня 2010 року, п. 97).
Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді, що схвалені резолюцією №2006/23 Економічної та Соціальної ради ООН від 27 липня 2006 року, суддя повинен взяти самовідвід від участі в будь-якому процесі, коли для нього неможливе винесення неупередженого рішення у справі або коли сторонньому спостерігачеві може видатись, що суддя не здатен винести неупередженого рішення.
За вимогами ч.1 ст.39 ЦПК України, з підстав, зазначених у статтях 36, 37 і 38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
З урахуванням викладеного, вважаю, що з метою забезпечення основних засад цивільного судочинства, справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, а також для безсторонності, оперативності та ефективності судового розгляду даного позову, приходжу висновку про необхідність задоволення заяви про самовідвід.
Керуючись ст. 36, 39, 40 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву про самовідвід судді Любешівського районного суду Волинської області Цибень Ольги Володимирівни - задовольнити.
Передати матеріали справи за позовом Приватного підприємства "Луцьксервіс" до державного реєстратора Городищенської сільської ради Луцького району Волинської області Олімпіюка Сергія Володимировича, ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №51797645 від 27 березня 2020 року та зобов`язання внести запис про скасування державної реєстрації прав до канцелярії Любешівського районного суду Волинської області для виконання вимог, передбачених ст. 33 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя Любешівського районного суду Волинської області Ольга ЦИБЕНЬ
Суд | Любешівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2023 |
Номер документу | 110532860 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Любешівський районний суд Волинської області
Цибень О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні