Ухвала
від 26.04.2023 по справі 308/10011/22
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/10011/22

1-кс/308/1683/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 квітня 2023 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , його захисника ОСОБА_5 , клопотання прокурора відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні відомості щодо якого внесені до ЄРДР за № 12021070000000072 від 18.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229 КК України, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, про продовження відносно підозрюваного

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нове Давидково, Мукачівського району, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

строку дії покладених на нього обов`язків,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши матеріали досудового звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із клопотанням у кримінальному провадженні відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021070000000072 від 18.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229 КК України, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, про продовження строку дії покладених обов`язків на підозрюваного

Клопотання мотивовано тим, що відділом детективів Територіального управління БЕБ у Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12021070000000072 від 18.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229 КК України, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

Як вказано у клопотанні, досудовим розслідуванням зокрема встановлено, що ОСОБА_4 , будучи зареєстрований фізичною особою-підприємцем та здійснюючи торгівельну діяльність з роздрібної та гуртової торгівлі товарами, в тому числі через мережу Інтернет на сайті «Olx.ua», маючи на меті систематичне отримання незаконних доходів, спільно із своєю дружиною ОСОБА_6 та матір`ю ОСОБА_7 , діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій та їх наслідки, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше лютого 2021 року, розробили протиправний спосіб отримання прибутку за рахунок незаконного використання знаків для товарів торгівельної марки «Lavazza», право власності на які належать компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», шляхом придбання та реалізації товарів з нанесеними на них підробленими знаками для товарів вищенаведеної торгової марки.

З метою незаконного збагачення ОСОБА_4 діючи за попередньою змовою із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , всупереч ст. ст. 16, 20, 21 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» та ст.ст. 5, 21 Закону України «Про захист прав споживачів», здійснюючи діяльність з роздрібної та гуртової торгівлі кавової продукції, а отже маючи навики відрізнити оригінал товару від підробки та володіючи відомостями про справжні ринкові ціни на оригінальні товари від виробника, переслідуючи умисел, спрямований на протиправне збагачення, шляхом незаконного використання знаків для товарів та послуг, а саме торгівельної марки «Lavazza», право власності на які належать компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», що полягає в незаконному нанесенні на кавовій продукції маркування торговим знаком компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та часі, придбали кавову продукцію у різному вигляді та упакуваннях невідомого походження з нанесеними на упакуваннях словесними та зображувальними позначеннями торгівельної марки «Lavazza», які для наступного пропонування до продажу невизначеному колу бажаючих осіб, зберігали у приміщенні, що за адресою: АДРЕСА_3 , щодо якого здійснювали правомочності з права користування на підставі відповідного договору оренди.

Досягнення єдиного, бажаного для всіх співучасників злочинного результату було обумовлене зазначеними конкретними протиправними діями кожного учасника попередньої змови, а саме: ОСОБА_4 відповідав за придбання та зберігання такого товару із зазначеним нанесенням торгівельної марки без згоди власника свідоцтва, з метою пропонування для продажу, зберігання та пересилання товарів, відповідно до здійснених замовлень, в тому числі через мережу Інтернет на сайті «Olx.ua», які опрацьовувалися ним його дружиною ОСОБА_6 та матір`ю ОСОБА_7 , тобто вони виконували покладені на них наступні обов`язки: пропонували та продавали товари, в тому числі через мережу Інтернет, а також здійснювали роздрібну та невелику гуртову торгівлю кавовою продукцією в торгівельних павільйонах на ринку «ГІД» в м. Мукачево.

Так, у період з лютого 2021 року по 31 серпня 2022 року, всупереч Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» та Закону України «Про захист прав споживачів», достовірно знаючи, що торгова марка « Lavazza », як у словесному, так і зображувальному позначенні, відповідно до вимог міжнародних договорів та Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг», знаходяться під правовою охороною на території України, і реалізація фальсифікованої продукції та продукції з незаконно нанесеними на ній позначеннями вказаної торгової марки є протиправною та передбачає відповідальність, встановлену законом, переслідуючи кінцеву мету незаконного збагачення, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_7 , на сайті «Olx.ua» розмістили оголошення про гуртовий продаж кави торгової марки «Lavazza», право власності на яку належать компанії «Luigi Lavazza S.p.A». При цьому, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 у вказаних оголошеннях вказали свої номери мобільних телефонів: НОМЕР_1 та НОМЕР_2 відповідно, та здійснювали комунікацію із замовниками, вводячи в оману потенційних покупців в оригінальності товарів, що реалізуються через зазначене оголошення.

Прокурор зазначає, що також, ОСОБА_4 , усвідомлюючи протиправність своїх злочинних дій, спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , при невстановлених досудовим розслідуванням обставинах та часі облаштували торгівельні павільйони № 2548 та № 2549 за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Томаша Масарика, 15, ринок «ГІД», де в подальшому ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , здійснювали роздрібний та невеликий гуртовий продаж фальсифікованої продукції торгової марки Lavazza.

Разом з тим, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 за попередньою змовою із ОСОБА_4 , реалізовуючи свою мету, направлену на протиправне збагачення, шляхом реалізації фальсифікованої продукції, 13.10.2021, діючи умисно, незаконно використовуючи знаки для товарів та послуг «Lavazza», не маючи при цьому дистрибуційного договору та дозволу (ліцензії) на використання торговельної марки з компанією «Luigi Lavazza S.p.A» щодо прав на належну їй торговельну марку, в торгівельних павільйонах № 2548 та № 2549 за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Томаша Масарика, 15, ринок «ГІД», реалізували ОСОБА_8 (якого будо залучено до проведення негласної слідчої (розшукової) дії контролю за вчиненням злочину) кавову продукцію з нанесеними позначеннями «Lavazza», право власності на які належать компанії «Luigi Lavazza S.p.A.».

Таким чином, 13.10.2021 ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , переслідуючи спільну злочинну мету збагачення, з корисливих мотивів, достовірно знаючи, що кавова продукція з нанесеним маркуванням «Lavazza», яка розміщена для продажу в торгівельних павільйонах № 2548 та 2549 за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Томаша Масарика, 15, ринок «ГІД», право власності на яку належать компанії «Luigi Lavazza S.p.A», фальсифікована, маючи умисел на незаконне використання знаків для товарів та послуг, не отримавши у встановленому законом порядку дозволу на використання знаку для товарів та послуг, в порушення вимог ст.ст. 16, 20 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , реалізували ОСОБА_8 14 упаковок кавової продукції, а саме: 2 упаковки сіро-червоного кольору з написами на них Lavazza «Qualita ROSSA» ємкістю 1000 грам, 4 упаковки золотистого кольору з написами на них Lavazza «Qualita ORO» ємкістю 1000 грам, 6 упаковок синього кольору з написом на них Lavazza «espresso Crema e Aroma» ємкістю 1000 грам, 2 упаковки синього кольору з написами на них Lavazza «Super crema» ємкістю 1000 грам, загальною вартістю 1900 гривень.

Як вказано у клопотанні, згідно листа представника компанії «Luigi Lavazza S.p.A» ОСОБА_9 №16517/1 від 16.11.2021 та Афідевіту компанії «Luigi Lavazza S.p.A» від 05.06.2022, вся вищевказана кавова продукція, придбана ОСОБА_8 під час проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки, є фальсифікованою.

Як вказано у клопотанні, відповідно до висновку експерта сума завданих збитків компанії «Luigi Lavazza S.p.A.» внаслідок використання торговельної марки Lavazza за міжнародною реєстрацією № 317174 на придбаній 13.10.2021 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки, фальсифікованій продукції Lavazza становить 8176,84 гривень (без ПДВ).

Прокурор зазначає, що разом з цим, ОСОБА_4 за попередньою змовою із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 усвідомлюючи протиправність своїх злочинних дій, реалізуючи свої злочинні наміри, спрямовані на протиправне отримання доходу за рахунок незаконного використанням знаків для кавової продукції «Lavazza», шляхом роздрібного та гуртового продажу кавової продукції, в тому числі через мережу Інтернет на внутрішній ринок України фальсифікованих товарів маркованих торговим знаком наведеного вище торгового бренду, достовірно знаючи, що їм не надано Компанією - правовласником повноважень по здійсненню будь-яких правочинів з продукцією зазначених торгових марок, в порушення вимог Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», зберігав до 31.08.2022 (моменту виявлення та вилучення працівниками поліції) у складському приміщенні, що розташоване за адресою: АДРЕСА_3 , фальсифіковану продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», для подальшого її випуску у вільний обіг на територію України, а саме 5089 (п`ять тисяч вісімдесят дев`ять) упаковок кави Lavazza в асортименті, зокрема: упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», золотистого кольору, «QUALITA ORO», в загальній кількості 627 (шістсот двадцять сім) упаковок, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», світло-коричневого кольору, «CREMA E AROMA», в загальній кількості 627 (шістсот двадцять сім) упаковок, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», червоно-сірого кольору, «QUALITA ROSSA», в загальній кількості 269 (двісті шістдесят дев`ять) упаковок, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», червоно-сірого кольору, «GOLD SELECTION», в загальній кількості 598 (п`ятсот дев`яносто вісім) упаковок, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», бронзового кольору, «TIERRA SELECTION», в загальній кількості 1122 (одна тисяча сто двадцять дві) упаковки, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», синього кольору, «SUPER CREMA», в загальній кількості 882 (вісімсот вісімдесят дві) упаковки, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», помаранчевого кольору, «CREMA E GUSTO», в загальній кількості 863 (вісімсот шістдесят три) упаковки, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», синього кольору, «CREMA E AROMA», в загальній кількості 8 (вісім) упаковок, упакування з кавою в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA», синього-червоного кольору, «TOR CLASS», в загальній кількості 93 (дев`яносто три) упакування.

Як вказано у клопотанні, згідно листа представника компанії «Luigi Lavazza S.p.A» ОСОБА_9 №16565 від 14.12.2022 та Афідевіту компанії «Luigi Lavazza S.p.A» від 12.12.2022, вся вищевказана кавова продукція, вилучена 31.08.2022 у складському приміщенні, що розташоване за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Свалявська, 10, є фальсифікованою.

Відповідно до висновку експерта сума завданих збитків компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», внаслідок використання торговельної марки Lavazza за міжнародною реєстрацією № 317174 на виявленій та вилученій 31.08.2022 у складському приміщенні, що розташоване за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Свалявська, 10, фальсифікованій продукції Lavazza, становить 3 434 717,51 гривень (без ПДВ).

Окрім цього, ОСОБА_4 спільно із ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , реалізуючи свої злочинні наміри, спрямовані на протиправне отримання доходу за рахунок незаконного використанням знаків для кавової продукції «Lavazza» шляхом роздрібного та невеликого гуртового продажу в торгівельних павільйонах № 2548 та 2549 за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Томаша Масарика, 15, ринок «ГІД», фальсифікованих товарів маркованих торговим знаком наведеного вище торгового бренду до 31.08.2022 (моменту виявлення та вилучення працівниками поліції) у торгівельних павільйонах №2548 та 2549 за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Томаша Масарика, 15, ринок «ГІД», зберігали фальсифіковану продукцію з незаконно нанесеними знаками для товарів та послуг компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», для подальшого її випуску у вільний обіг на територію України, а саме 52 упаковки кави Lavazza в асортименті, зокрема: 14 (чотирнадцять) упаковок (пачок), золотистого кольору, з кавою в зернах, вагою по 1 кг кожна упаковка, торгової марки «LAVAZZA ORO», 11 (одинадцять) упаковок (пачок), з кавою в зернах, вагою по 1 кг кожна упаковка, торгової марки «LAVAZZA CREMA E AROMA», 2 (дві) упаковки (пачки) кави в зернах, вагою по 1 кг кожна упаковка, торгової марки «LAVAZZA SUPER CREMA», 1 (одну) упаковку (пачку) кави в зернах, вагою 1 кг, торгової марки «LAVAZZA CREMA AROMA», 2 (дві) упаковки (пачки) кави в зернах, вагою по 1 кг кожна упаковка, торгової марки «LAVAZZA ITIEKA SELECTION», 14 (тринадцять) упаковок (пачок), з кавою в зернах, вагою по 1 кг кожна упаковка, торгової марки «LAVAZZA ROSA», 8 (вісім) упаковок (пачок), з кавою в зернах, вагою по 250 гр. кожна упаковка, торгової марки «LAVAZZA CREMA E GUSTO».

Згідно листа представника компанії «Luigi Lavazza S.p.A» ОСОБА_9 №16565 від 14.12.2022 та Афідевіту компанії «Luigi Lavazza S.p.A» від 12.12.2022, вся вищевказана кавова продукція, вилучена 31.08.2022 в ході обшуку у торгівельних павільйонах № 2548 та № 2549 за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Томаша Масарика, 15, ринок «ГІД», є фальсифікованою.

Відповідно до висновку експерта сума завданих збитків компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», внаслідок використання торговельної марки Lavazza за міжнародною реєстрацією № 317174 на виявленій та вилученій 31.08.2022 у торгівельних павільйонах № 2548 та 2549 за адресою: Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Томаша Масарика, 15, ринок «ГІД», фальсифікованій продукції Lavazza, становить 32 424, 79 гривень (без ПДВ).

Прокурор вказує на те, що таким чином, внаслідок вчинення протиправних дій ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , що виразились у незаконному використанні знаків для товару Lavazza, які є схожими та тотожними із зареєстрованими торговельним марками за міжнародною реєстрацією № 317174, права на які належать компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», завдано матеріальної шкоди компанії «Luigi Lavazza S.p.A.» на загальну суму 3 475 319,14 гривень, яка у тисячу і більше разів перевищує неоподаткованих мінімумів доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення, тобто в особливо великому розмірі.

Згідно клопотання, 28.02.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

При цьому у клопотанні вказано, що обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, протоколами обшуків, листами представників компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», висновками судових експертиз інтелектуальної власності, судових економічних експертиз об`єктів інтелектуальної власності, протоколами огляду Інтернет ресурсів, показами свідків, іншими матеріалами кримінального провадження.

При обґрунтуванні клопотання прокурор посилається на положення п. 9 ч. 2 ст. 131, п. 4 ч. 1 ст. 184 п. 1, п. 3, п. 4 та п. 5 ч. 1 ст. 177, ч.ч.5,6, ст. 194 КПК України.

Прокурор при цьому вказує і на те, що на даний час продовжують існувати, ризики передбачене ч.1 ст. 177 КПК України, а саме що ОСОБА_4 може: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, зокрема це підтверджується тим, що ОСОБА_4 вчинив тяжкий злочин, а тому з метою уникнення від кримінальної відповідальності він може переховуватись від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, зокрема це підтверджується тим, що у кримінальному провадженні на даний час ще не встановлені всі та не допитані як свідки особи, яким ОСОБА_4 здійснював продаж фальсифікованої кавової продукції торгової марки Lavazza, а тому сторона обвинувачення, не виключає можливості вчинення ним безпосередньо чи за посередництва інших осіб з метою уникнення кримінальної відповідальності спроб незаконного впливу на вказаних осіб та інших учасників кримінального провадження; вчинити інше кримінальне правопорушення; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме перешкоджати шляхом неприбуття та несвоєчасного прибуття на виклики слідчого для проведення слідчих дій, що в подальшому може позбавити орган досудового розслідування можливості забезпечити розслідування кримінального провадження та завершення досудового розслідування у розумні строки, у зв`язку з чим порушуватимуться права інших учасників.

Як вказано у клопотанні, 07.03.2023 згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_10 відносно підозрюваного ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді застави, яка внесена ним 10.03.2023 та відповідно до вимог ч. 5 ст. 194 КПК України покладено наступні обов`язки: прибувати до слідчого (детектива), прокурора, слідчого судді або суду на їх першу вимогу; повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання слідчому (детективу) свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

При цьому, строк дії ухвали, в частині покладених обов`язків на підозрюваного ОСОБА_4 , встановлено до 28.04.2023 включно.

Строк досудового розслідування по кримінальному провадженні № 12021070000000072 від 18.02.2021 закінчується 28.04.2023.

Прокурор вказує, що разом з тим, у сторони обвинувачення, з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність у продовженні строку досудового розслідування, для проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема: допитати в якості свідків ОСОБА_11 з приводу відомих йому обставин вчиненого кримінального правопорушення; відповідно до ст. 279 КПК України скласти та вручити підозрюваним ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри з викладенням фактичних обставин в кінцевій редакції; у встановленому ст.ст. 290 - 291 КПК України порядку надати доступ до матеріалів кримінального провадження підозрюваним та їх захисникам, а також представнику потерпілого, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування; при необхідності виконати інші необхідні слідчі та процесуальні дії, необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування по даному кримінальному правопорушенні. Результати проведення вищеописаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази обставин вчинення ОСОБА_4 вищеописаного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

Окрім того, як вказано у клопотанні, в межах досудового розслідування вказаного кримінального провадження, враховуючи його особливу складність, а також те, що в ході досудового розслідування, з метою всебічного, повного та об`єктивного дослідження всіх обставин вчинення вищеописаного кримінального правопорушення, необхідно провести ще ряд слідчих (розшукових) та процесуальних дій, було підготовлено та подано до заступника керівника обласної прокуратури, уповноваженого розглядати питання продовження строку досудового розслідування клопотання про продовження строків досудового розслідування до 28.05.2023.

Беручи до уваги, вищевикладене, та враховуючи те, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які підтвердженні ухвалою слідчого судді, існують і на даний час, а тому виникла обґрунтована необхідність у зверненні до слідчого судді з клопотанням про продовження строку дії покладених обов`язків на підозрюваного ОСОБА_4 згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_10 від 07.03.2023.

Прокурор просить слідчого суддю: продовжити відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нове Давидково, Мукачівського району, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, строк дії покладених на нього згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_10 від 07.03.2023 обов`язків, в межах строку досудового розслідування, тобто до 28.05.2023. Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов`язки: прибувати до слідчого (детектива), прокурора, слідчого судді або суду на їх першу вимогу; повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання слідчому (детективу) свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав, просив задоволити клопотання із підстав що в ньому наведені. Просив приєднати до матеріалів клопотання постановку заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури про продовження строку досудового розслідування до трьох місяців, а саме до 28.05.2023 року.

Захисник в судовому засіданні не заперечив проти продовження строку покладених на підозрюваного обов`язків. Просив врахувати що підозрюваний не порушує обов`язки покладені на нього ухвалою слідчого судді.

Підозрюваний в судовому засіданні підтримав думку захисників.

Заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов таких висновків.

Слідчим суддею встановлено, що відділом детективів Територіального управління БЕБ у Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 12021070000000072 від 18.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229 КК України, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

28.02.2023 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні ним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у інкримінованому йому кримінальному правопорушенні, підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, зокрема протоколами за результатами проведення негласних слідчих (розшукових) дій, протоколами обшуків, листами представників компанії «Luigi Lavazza S.p.A.», висновками судових експертиз інтелектуальної власності, судових економічних експертиз об`єктів інтелектуальної власності, протоколами огляду Інтернет ресурсів, показами свідків, іншими матеріалами кримінального провадження.

07.03.2023 згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду ОСОБА_10 відносно підозрюваного ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді застави, яка внесена ним 10.03.2023 та відповідно д о вимог ч. 5 ст. 194 КПК України покладено наступні обов`язки: прибувати до слідчого (детектива), прокурора, слідчого судді або суду на їх першу вимогу; повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання слідчому (детективу) свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Слідчим суддею при обранні запобіжного заходу, не вирішуючи питання про доведеність вини ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України, виходячи лише з фактичних даних, що в містяться в долучених до клопотання матеріалах кримінального провадження, встановлено наявність обґрунтованої підозри про причетність ОСОБА_4 до вчинення злочину за викладених у клопотанні обставин.

При прийнятті рішення про обрання запобіжного заходу слідчий суддя зазначив, що підозрюваний ОСОБА_4 має постійне місце проживання, не веде аморального способу життя, є фізичною особою-підприємцем, має міцні соціальні зв`язки та є раніше не судимим.

При цьому також слідчим суддею встановлено наявність ризиків, передбачені п.п. 1, 4 ст. 177 КПК України, які слугують підставою для обрання відносно нього запобіжного заходу.

Строк дії ухвали, в частині покладених обов`язків на підозрюваного ОСОБА_4 , встановлено до 28.04.2023 включно.

Однак у вказаний строк завершити досудове розслідування вказаного кримінального провадження не надається за можливе.

При розгляді клопотання встановлено, що з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність для проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема: допитати в якості свідків ОСОБА_11 з приводу відомих йому обставин вчиненого кримінального правопорушення; відповідно до ст. 279 КПК України скласти та вручити підозрюваним ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри з викладенням фактичних обставин в кінцевій редакції; у встановленому ст.ст. 290 - 291 КПК України порядку надати доступ до матеріалів кримінального провадження підозрюваним та їх захисникам, а також представнику потерпілого, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування; при необхідності виконати інші необхідні слідчі та процесуальні дії, необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування по даному кримінальному правопорушенні.

Результати проведення вищеописаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази обставин вчинення ОСОБА_4 вищеописаного кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України.

Слідчим суддею встановлено, що строк досудового розслідування по кримінальному провадженні № 12021070000000072 від 18.02.2021 постановою заступника керівника Закарпатської прокуратури продовжено до трьох місяців, а саме до 28.05.2023.

Відповідно до вимог ч.4 ст. 116 КПК України, при обчисленні строків місяцями, строк закінчується у відповідне число останнього місяця. Якщо закінчення строку, який обчислюється місяцями, припадає на той місяць, який не має відповідного числа, то строк закінчується в останній день цього місяця

Відповідно до положень ч.7 ст. 194 КПК України обов`язки, передбачені ч.5, ч.6 цієї статті можуть бути покладені на підозрюваного, обвинуваченого на строк не більше 2-х місяців. У разі необхідності цей строк може бути продовжений за клопотанням прокурора в порядку, передбаченому ст. 199 КПК України.

Процесуальні обов`язки, які покладаються на підозрюваного в порядку ст. 194 КПК України, є доповненням до будь-якого запобіжного заходу, не пов`язаного з триманням під вартою. Такі обов`язки не мають самостійного характеру. Це допоміжний захід процесуального примусу, спрямований на зменшення ризиків кримінального провадження, наявність яких установлена під час розгляду питання про обрання запобіжного заходу. Характерною рисою є строковість цих заходів. Це означає, що обов`язки, покладені на підозрюваного у зв`язку із застосуванням запобіжного заходу, виникають із моменту прийняття відповідного процесуального рішення слідчим суддею, судом (ухвали) або настання певної умови (внесення застави як альтернативного запобіжного заходу). Вони припиняють свою дію після закінчення, зміни або скасування запобіжного заходу.

Розглядаючи клопотання прокурора про продовження строку покладених на підозрюваного обов`язків, слідчий суддя враховує, що на даний час досудове розслідування даного кримінального провадження триває, в рамках кримінального провадження проведено ряд слідчих дій, призначено та проведено експертизи, однак на даний час завершити досудове розслідування незважаючи на проведений комплекс слідчих (розшукових) дій не можливо.

Слідчий суддя вважає, що прокурором достатньо обґрунтовано необхідність проведення вказаних вище слідчих та процесуальних дій. На переконання слідчого судді: наведені вище процесуальні та слідчі дії не були проведені у встановлений строк, до 28.04.2023 з об`єктивних причин.

Слідчий суддя враховує, що метою та підставами продовження строку дії покладених на підозрюваного обов`язків є запобігання заявленим ризикам, а саме щодо переховування від органів досудового розслідування та суду, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Наявність яких встановлена слідчим суддею при обранні підозрюваному запобіжного заходу.

Вказані ризики було встановлено слідчим суддею під час розгляду клопотання про обрання відносно нього запобіжного заходу, та при продовжені строку дії обов`язків, разом із тим, слідчий суддя переконаний, що на даний час вони не зменшилися.

Щодо заявлених у клопотанні прокурора ризиків незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, зокрема це підтверджується тим, що у кримінальному провадженні на даний час ще не встановлені всі та не допитані як свідки особи, яким ОСОБА_4 здійснював продаж фальсифікованої кавової продукції торгової марки Lavazza, а тому сторона обвинувачення, не виключає можливості вчинення ним безпосередньо чи за посередництва інших осіб з метою уникнення кримінальної відповідальності спроб незаконного впливу на вказаних осіб та інших учасників кримінального провадження та вчинити інше кримінальне правопорушення, то:

Вказані ризики не встановлені слідчим суддею при обранні запобіжного заходу. При розгляді клопотання про продовження покладених на ОСОБА_4 , обов`язків, прокурором наявність таких не доведено.

Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.184 КПК України під час досудового розслідування встановлено та підтверджено наявність ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, якими обґрунтовується необхідність у продовженні обрано запобіжного заходу, щодо підозрюваного ОСОБА_4 .

Слідчий суддя, при вирішення питання про продовження обов`язків, враховує, що надані прокурором матеріали підтверджують існування розумної підозри щодо причетності ОСОБА_4 , до вчинення кримінального правопорушення та існування передбачених ч.1 ст.177 КПК України ризиків, які враховувались при обранні останньому запобіжного заходу та які не зменшились на теперішній час. В зв`язку з чим, існують об`єктивні підстави вважати, що у разі не продовження строку дії обов`язків, покладених на підозрюваного, останній може переховуватися від органу досудового розслідування, перешкоджати проведенню необхідних слідчих та процесуальних дій.

Таким чином, слідчий суддя враховує, що ризики, які визначились при обранні та продовженні запобіжного заходу підозрюваному на теперішній час не зменшились та відповідні обов`язки, покладені на підозрюваного забезпечать його належну процесуальну поведінку, можливість проведення необхідних слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні, спрямованих на завершення досудового розслідування. А тому, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання прокурора та необхідність його задоволення.

Завершити досудове розслідування до спливу строку дії обов`язків покладених на підозрюваного під час застосування запобіжного заходу у вигляді застави не представляється можливим, у зв`язку із необхідністю проведення ряду слідчих та процесуальних дій.

Слідчий суддя приходить до переконання, що на даному етапі досудового розслідування кримінального провадження доведено те, що встановлені під час обрання запобіжного заходу ризики на даний час не зменшилися, також прокурором в судовому засіданні викладено обґрунтовані обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування, а тому підозрюваному ОСОБА_4 , слід продовжити строк дії обов`язків, покладених ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.03.2023, в межах строку досудового розслідування, а саме до 28.05.2023

З урахуванням викладеного, є підстави для часткового задоволення клопотання прокурора.

Керуючись ч.7 ст.194, ст.199, 309 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні відомості щодо якого внесені до ЄРДР за № 12021070000000072 від 18.02.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 229 КК України, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 КК України,- задовольнити.

Продовжити відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Нове Давидково, Мукачівського району, українця, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого, строк дії покладених на нього згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 07.03.2023 обов`язки, а саме: прибувати до слідчого (детектива), прокурора, слідчого судді або суду на їх першу вимогу; повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; здати на зберігання слідчому (детективу) свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну, в межах строку досудового розслідування, тобто до 28.05.2023.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення26.04.2023
Оприлюднено03.05.2023
Номер документу110537327
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку обов'язків

Судовий реєстр по справі —308/10011/22

Ухвала від 17.05.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 26.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 03.04.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

Ухвала від 29.03.2023

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Фазикош О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні