Справа № 161/7539/22 Провадження № 22-ц/802/555/23 Головуючий у 1 інстанції: Кихтюк Р. М. Доповідач: Бовчалюк З. А.
ВОЛИНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
28 квітня 2023 року місто Луцьк
Волинський апеляційний суд у складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Бовчалюк З.А., ознайомившись з апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 , яка подана в її інтересах представником ОСОБА_2 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 14 березня 2023 року в справі за позовом ОСОБА_1 до об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Федорова6»про усуненняперешкод укористуванні майномта зобов`язаннявчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Луцького міськрайонного суду Волинської області від 14 березня 2023 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з судовим рішенням суду першої інстанції, позивач через свого представника подала апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі скаржник заявила клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції від 13 березня 2023 року.
Однак клопотання не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційним судом встановлено, що оскаржуване рішення суду ухвалено 14 березня 2023 року, повний текст виготовлений 24 березня 2023 року. Строк на оскарження даного рішення закінчиться 23 квітня 2023 року ( березень має 31 день). З апеляційною скаргою скаржник звернулась 24 квітня 2023 року, відповідно до відмітки Укрпошти.
З огляду на викладене, апеляційний суд дійшов висновку, що особа яка подала апеляційну скаргу не пропустила строк на апеляційне оскарження рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 13 березня 2023 року, оскільки апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення, оскільки 23 квітня 2023 року - вихідний день.
Проте, апеляційна скарга не відповідає вимогам п.3 ч.4 статті 356 ЦПК України, оскільки заявником не додано документів, що підтверджують сплату судового збору в розмірі, визначеному статтею 4 Закону України «Про судовий збір» або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону.
Згідно з підпунктом 2 пункту 1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1073,60 грн).
Відповідно до п. п. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір при поданні апеляційної скарги на рішення суду оплачується в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви до суду першої інстанції.
Враховуючи викладене, за подання даної апеляційної скарги скаржнику, слід доплатити судовий збір, в розмір 1610, 40 грн. (1073,60 *150%) за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у Волин. обл /м.Луцьк/ 22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувачаUA938999980313121206080003550 , Код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу;101;
Відповідна квитанція (оригінал) або квитанції (оригінали) мають бути подані до апеляційного суду.
У зв`язку з викладеним та відповідно до ч. 2 ст. 357 Цивільного процесуального кодексу України до поданої апеляційної скарги необхідно застосувати положення ст. 185 цього Кодексу та залишити її без руху, надавши можливість скаржнику сплатити судовий збір.
Керуючись ст. ст. 185,357 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 , яка подана в її інтересах представником ОСОБА_2 на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 14 березня 2023 року залишити без руху, надавши строк для усунення недоліку десять днів з дня вручення копії даної ухвали.
Оригінал квитанції про сплату судового збору надати в апеляційний суд.
У разі невиконання вимог суду у встановлений строк апеляційну скаргу буде визнано неподаною та повернуто апелянту .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Волинського
апеляційного суду З.А. Бовчалюк
Суд | Волинський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.04.2023 |
Оприлюднено | 03.05.2023 |
Номер документу | 110543653 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: усунення перешкод у користуванні майном |
Цивільне
Волинський апеляційний суд
Бовчалюк З. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні