Єдиний унікальний номер 725/3048/23
Номер провадження 2-а/725/35/23
УХВАЛА
01.05.2023 року м.Чернівці
Суддя Першотравневого районного суду м. Чернівці Нестеренко Є.В., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до Чернівецької митниці Державної митної служби, що розташована за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 248 М, про визнання протиправною та скасування постанови у справі про порушення митних правил,-
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Чернівецької митниці Державної митної служби, про визнання протиправною та скасування постанови у справі про порушення митних правил.
Частиною 1 статті 25 КАС України передбачено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст. 168 КАС України, позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, де вона реєструється та не пізніше наступного дня передається судді.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ст. 529 МК України скарга (адміністративний позов) на постанову органу доходів і зборів у справі про порушення митних правил подається у строк, встановленийКодексом України про адміністративні правопорушення. У разі пропуску цього строку з поважних причин він за заявою особи, яка подає скаргу (адміністративний позов), може бути поновлений відповідно митницею, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, або судом.
Відповідно до ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Позовну заяву подано з порушенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду та строку оскарження постанови у справі про притягнення до адміністративної відповідальності, наведені в позовній заяві підстави, а саме: що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувся у відсутності позивачки, оскаржувану постанову в день складання позивачці не було вручено та про її наявність їй стало відомо лише 24.04.2023 року після ознайомлення представника з матеріалами справи про порушення митних правил, не є достатніми для визнання причини пропуску звернення до суду поважними, оскільки існують обґрунтовані підстави вважати, що позивачка знала про наявність вказаної постанови з 24.12.2022 року, що підтверджується відповідним рекомендованим повідомлення про отримання листа, яке додане до позовної заяви однак фактично не визнається позивачкою. Твердження позивачки, що підпис у рекомендованому повідомленні їй не належить, та те що вона фактично не проживала за зареєстрованою адресою, не спростовують зворотного та не можуть бути достатніми підставами для визнання причини пропуску звернення до суду поважними, з огляду на вимоги ст.ст. 124-126 КАСУ які регламентують порядок виклику учасників справи шляхом надсилання повісток про виклик, повісток-повідомлень на поштові адреси.У разівідсутності учасниківсправи затакою адресоювважається,що судовийвиклик абосудове повідомленнявручено їмналежним чином. Вважається,що повісткувручено такожу разіодержання їїпід розпискубудь-якимповнолітнім членомсім`ї адресата,який проживаєразом зним.Особа,яка одержалаповістку,зобов`язана негайноповідомити пронеї адресата. У разі тимчасової відсутності адресата особа, яка повинна вручити повістку, відмічає у повістці відомості проте,куди вибувадресат таколи передбачаєтьсяйого поверненняза наявностітаких даних. Вказаних відомостей позивачкою суду не надано.
На підставі викладеного відсутні поважні причини пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом .
Відповідно до ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Керуючись ст. 123 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до Чернівецької митниці Державної митної служби, що розташована за адресою: м. Чернівці, вул. Руська, 248 М, про визнання протиправною та скасування постанови у справі про порушення митних правил залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви (зазначення поважних підстав для поновлення строку звернення до суду), терміном 5 днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці Є. В. Нестеренко
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2023 |
Оприлюднено | 04.05.2023 |
Номер документу | 110562073 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо митної справи (крім охорони прав на об’єкти інтелектуальної власності); зовнішньоекономічної діяльності; спеціальних заходів щодо демпінгового та іншого імпорту, у тому числі щодо |
Адміністративне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Нестеренко Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні