ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
01.05.2023м. ДніпроСправа № 904/2066/23
Суддя Євстигнеєва Н.М. , розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1 , м. Павлоград Дніпропетровської області
до Садівничого товариства "Геолог", с. Приволчанське Дніпропетровської області
про визнання дій протиправними та зобов`язаня вчинити певні дії
С У Т Ь С П О Р У :
ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, яким просить:
- визнати дії правління Садівничого товариства "Геолог" про збереження коштів товариства поза банківських установ протиправними;
- зобов`язати відкрити рахунок у фінансових установах України згідно п. 6.3 статті 6 статуту товариства.
Згідно Протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.04.2023 справу №904/2066/23 передано на розгляд судді Євстигнеєвої Н.М.
Розглянувши подані матеріали, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху з наступних підстав.
Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу).
У зв`язку з наведеним, при поданні позову необхідно надсилати копію позовної заяви та доданих матеріалів за місцезнаходженням учасників судового процесу.
Належним доказом направлення на адресу відповідача копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція) та опис вкладення, який відповідає спеціалізованій формі бланків №107.
Отримання усіма учасниками судового процесу позовної заяви з доданими до неї документами є обов`язковою передумовою розгляду справи судом.
Так, до Господарського суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява за вх. №2008/23 від 25.04.2023. У якості доказу направлення цієї заяви відповідачу позивачем надано заяву та опис вкладення у цінний лист №5140015092461 від 24.04.2023.
Водночас, згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням відповідача, Садівничого товариства "Геолог", є: с. Привовчанське, Павлоградський р-н, Дніпропетровська область, 51490.
Між тим, як вбачається з опису вкладення у цінний лист позивачем направлено на ім`я ОСОБА_2 - голови правління СТ "Геолог", позовну заяву з додатками за адресою: АДРЕСА_1 . Тобто, на адресу відмінну від місцезнаходження відповідача - Садівничого товариства "Геолог".
Отже, належних доказів направлення позовної заяви на адресу відповідача позивачем не надано, що є порушенням вимог п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору здійснюється в порядку і розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до п.1, п.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік", з 01 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 684,00 грн.
Судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв. Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі. Сплата судового збору за допомогою платіжного пристрою оформляється за допомогою касового документа (квитанції, чека, тощо), який містить усі обов`язкові реквізити касового документа (ч.1 ст.6 Закону України "Про судовий збір").
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (ст. 9 Закону України "Про судовий збір").
При зверненні до господарського суду позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру (визнати дії правління протиправними та зобов`язати відкрити рахунок). Відтак, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 5 368,00грн (2*2684,00грн).
В порушенням вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивачем у якості доказу оплати судового збору за подання позовної заяви надано квитанцію №1 від 20.03.2023 про сплату судового збору у розмірі 2 684,00грн.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, позивач має доплатити судовий збір у розмірі 2 684,00грн (5368,00грн-2 684,00грн) та надати докази такої сплати.
Наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Частиною 2 статті 174 ГПК України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. ОСОБА_1 протягом семи днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- направити позовну заяву з додатками на адресу відповідача (с. Привовчанське, Павлоградський р-н, Дніпропетровська область, 51490) надати до суду належні докази направлення (фіскальний чек та опис вкладення);
- надати докази сплати судового збору у встановленому розмірі 2684,00грн та порядку;
- надати інформацію щодо дати народження позивача (число, місяць, рік).
3. Роз`яснити ОСОБА_1 , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили - 01.05.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Євстигнеєва
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 01.05.2023 |
Оприлюднено | 04.05.2023 |
Номер документу | 110566803 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Євстигнеєва Надія Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні