Справа №621/373/23
Провадження №1-в/621/35/23
УХВАЛА
Іменем України
04 травня 2023 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві клопотання начальника Чугуївського районного відділу № 2 філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській областіОСОБА_3 про зміну обов`язку, встановленого пунктом 1 частини 1 статті 76 Кримінального кодексу України, що покладений на
ОСОБА_4 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у с. Геніївка Зміївського району Харківського району Харківської області, є громадянкою України, має середньо-спеціальну освіту, одружена, голова Слобожанської селищної виборчої комісії Чугуївського району Харківської області, (на даний час пенсіонерка), яка зареєстрована та проживає в АДРЕСА_1 ,
вироком Зміївського районного суду Харківської області від 17 лютого 2023 року за вчинення злочину, передбаченого частиною 1 статті 367 Кримінального кодексу України,
в с т а н о в и в:
Начальник Чугуївського районного відділу № 2 філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській областіОСОБА_3 звернулась до суду з клопотанням про зміну (виключення) обов`язку, періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, покладеного назасуджену ОСОБА_4 вироком Зміївського районного суду Харківської області від 17 лютого 2023 року.
В обґрунтування клопотання зазначила, що 22 березня 2023 року копія вироку суду від 17.02.2023 та розпорядження про набрання вироку законної сили відносно ОСОБА_4 надійшли на виконання до уповноваженого органу з питань пробації.
Разом з тим, у день ознайомлення з порядком здійснення нагляду стосовно звільнених з випробуванням засуджена ОСОБА_4 , повідомила, що з незалежних від неї обставин не може виконати обов`язок періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації покладений на неї вироком суду від 17.02.2023, на підтвердження чого було надано відповідну медичну документацію.
Представник Чугуївського районного відділу № 2 філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області у судове засідання не з`явився, начальник Відділу ОСОБА_3 надала заяву про розгляд справи за її відсутності, на задоволенні клопотання наполягала.
Засуджена ОСОБА_4 в судове засідання не прибула, до канцелярії суду надала заяву відповідно до якої просила проводити розгляд подання начальника відділу уповноваженого органу з питань пробації за її відсутності, на задоволенні клопотання наполягала, просила звільнити її від обов`язку передбаченого пунктом 1 частини 1 статті 76 Кримінального кодексу України, оскільки за станом здоров`я вона не може виконувати відповідний покладений на неї обов`язок.
Прокурор ОСОБА_5 надав до канцелярії суду заяву, відповідно до якої просив проводити розгляд клопотання за його відсутності.
Згідно положень частини 5 статті 539 Кримінального процесуального кодексу України, неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Відповідно до положень частини 4 статті 107 Кримінального кодексу України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, особової справи засудженої, дійшов наступного висновку.
Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 539 Кримінального процесуального кодексу України під час виконання вироків місцевий суд, в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, відповідно до пункту 13-3 частини 1 статті 537 Кримінального процесуального кодексу України має право вирішувати питання про зміну обов`язків, покладених на засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням.
Судом встановлено, що вироком Зміївського районного суду Харківської області від 17 лютого 2023 року затверджено угоду про визнання винуватості, укладену 31 січня 2023 року між прокурором ОСОБА_6 та обвинуваченою ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12023221240000095 по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 367 Кримінального кодексу України; визнано ОСОБА_4 винуватою у кримінальному правопорушенні, передбаченому частиною 1 статті 367 Кримінального кодексу України та призначено їй узгоджене сторонами покарання у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік, з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з роботою територіальних виборчих комісій на строк 1 (один) рік. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнено ОСОБА_4 від відбування основного покарання з випробуванням на строк 1 (один) рік. Відповідно до частини 1 статті 76 Кримінального кодексу України покладено на ОСОБА_4 наступні обов`язки: - періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; - повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання або роботи; -не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Згідно частини 4 статті 76 Кримінального кодексу України, нагляд за особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, здійснюється уповноваженим органом з питань пробації за місцем проживання, роботи або навчання засудженого, а щодо засуджених військовослужбовців - командирами військових частин.
За приписами статті 164 Кримінально-виконавчого кодексу України уповноважений орган з питань пробації веде облік засуджених протягом іспитового строку; роз`яснює засудженим порядок виконання обов`язків, покладених на них судом; здійснює нагляд за засудженими; вживає заходів з припинення порушень судових рішень; організовує першочергові заходи з виявлення засуджених, місцезнаходження яких невідоме; звертається до відповідних правоохоронних органів щодо розшуку засуджених, місцезнаходження яких невідоме; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом та Законом України "Про пробацію".
Згідно з частиною 4 статті 164 Кримінально-виконавчого кодексу України у разі якщо засуджений з незалежних від нього обставин не може виконати обов`язок (обов`язки), покладені на нього судом, уповноважений орган з питань пробації направляє до суду обґрунтоване подання про зміну таких обов`язків.
Як вбачається із матеріалів особової справи, згідно виписки із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого № 9.11639 ревматологічного відділення КНП ХОР "ОКЛ" ОСОБА_4 , перебуває під наглядом лікаря з діагнозом : первинний остеоартроз з переважним ураженням кульшових суглобів (рентгенологічно ІІІ-IV ст.) ПФС ІІ-ІІІ ст.; з ураженням колінних суглобів з явищами синовіїту (рентгенологічно за Kellgren 3 ст.), ПФС ІІ ст.; плечових суглобів, ПФС І ст.; Змішана контрактура колінних суглобів. Енезопатії крил клубових кісток. Плоскостопість двобіч. Порушення статики та акту ходьби. Стійкий та виражений больовий синдром. Гіпертонічна хвороба ІІ ст., 2 ст., гіпертрофія міокарду лівого шлуночка, ризик 3, СН І ст. із збереженою фракцією викиду лівого шлуночка. Гіперхолестерінемія. Ожиріння 3 ст. змішаного ґенезу. Цукровий діабет, тип 2, вперше виявлений, ст. субкомпенсації. Післяін`єкційні інфільтрати сідничних ділянок (а. о. с. 26-28).
Відповідно до частини 4 статті 164 Кримінально-виконавчого кодексу України, пункту 9 глави 1 Розділу IX Порядку здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими до покарань, не пов`язаних з позбавленням волі затвердженого Наказом Міністерства юстиції України №272/5 від 29.01.2019, якщо засуджений з незалежних від нього обставин не може виконати обов`язок (обов`язки), покладені на нього судом, уповноважений орган з питань пробації направляє до суду обґрунтоване подання про зміну таких обов`язків.
Згідно пункту 13-3 частини 1 статті 537 Кримінального процесуального кодексу України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про зміну обов`язків, покладених на засудженого, звільненого від відбування покарання з випробуванням.
Згідно статті 539 Кримінально процесуального кодексу України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Враховуючи викладене, з урахуванням доданих до клопотання матеріалів, що містять відомості про стан здоров`я засудженої, суд дійшов до висновку, що засуджена ОСОБА_4 з незалежних від неї обставин, з причин хвороби, яка обмежує можливість пересуватись самостійно, не може виконати обов`язок, покладений на неї судом: - періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, а відтак, клопотання начальника уповноваженого органу з питань пробації підлягає задоволенню.
Керуючись статтею 76 Кримінального кодексу України, пунктом 13-3 частини 1 статті 537, статтею 539 Кримінального процесуального кодексу України, суд,
п о с т а н о в и в:
Клопотання начальника начальника Чугуївського районного відділу № 2 філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській областіОСОБА_3 - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , від покладеного на неї вироком Зміївського районного суду Харківської області від 17 лютого 2023 року обов`язку: - періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.
На ухвалу протягом семи діб з дня її проголошення прокурор, засуджений вправі подати апеляції до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд Харківської області.
Суддя:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2023 |
Оприлюднено | 05.05.2023 |
Номер документу | 110623266 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службова недбалість |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Вельможна І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні