Заводський районний суд м. Запоріжжя
69106 Україна м. Запоріжжя вул. Лізи Чайкіної 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/1553/23
Провадження №: 2/332/754/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2023 р. м. Запоріжжя
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Погрібна О.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, Виконавчий комітет Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, прооспорювання батьківства та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини,
встановила:
До суду звернувся ОСОБА_1 із позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, Виконавчий комітет Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, прооспорювання батьківства та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини. В позовній заяві позивач просить виключити з актового запису № 2, складеного 18 лютого 2015 року виконавчим комітетом Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, про народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 в с. Приморське Василівського району Запорізької області, відомості щодо ОСОБА_1 , громадянина України, як про батька дитини.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Позивачем в якості третіх осіб зазначені Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, виконавчий комітет Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області.
Натомість в позовній заяві відсутнє будь-яке обґрунтування підстав для залучення вказаних осіб в якості третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору, адже не зрозуміло які права чи обов`язки щодо однієї зі сторін можуть виникнути за рішенням суду у зазначених осіб.
Крім того, звертається увага позивача на те, що відповідно до ч.1 ст.42 ЦПК України: у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. У справах можуть брати участь треті особи, які треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору (ст.52 ЦПК України) та які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача або відповідача (ст.53 ЦПК України).
Згідно з ч.1 ст. 52 ЦПК України, треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. (ч.1 ст.53 ЦПК України).
Таким чином, позивачу також слід уточнити процесуальний статус зазначених ним в позові третіх осіб.
Щодо зазначеного у позові в якості третьої особи виконавчого комітету Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, то позивачу слід звернути увагу на наступне.
Так, статтею 47 ЦПК України визначено, що здатність особисто здійснювати цивільні процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи.
С.Приморське входить до складу Степногірської селищної територіальної громади Василівського району Запорізької області.
Відповідно до статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Відповідно до ч. 7 ст. 5 Закону «Про центральні органи виконавчої влади» від 17.03.2011 № 3166-VI міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.
Згідно з ч.1 п.1 Постанови Верховної ради України «Про утворення та ліквідацію районів» постановлено утворити у Запорізькій області Василівський район (з адміністративним центром у місті Василівка) у складі територій Благовіщенської сільської, Василівської міської, Великобілозерської сільської, Водянської сільської, Дніпрорудненської міської, Енергодарської міської, Кам`янсько-Дніпровської міської, Малобілозерської сільської, Михайлівської селищної, Роздольської сільської, Степногірської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
На підставі ч. 8 п. З цієї постанови визначено, що ліквідувати у Запорізькій області: Бердянський, Більмацький, Василівський, Великобілозерський, Веселівський, Вільнянський, Гуляйпільський, Запорізький, Кам`янсько-Дніпровський, Мелітопольський, Михайлівський, Новомиколаївський, Оріхівський, Пологівський, Приазовський, Приморський, Розівський, Токмацький, Чернігівський, Якимівський райони.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Приморська сільська рада Василівського району Запорізької області перебуває в стані припинення з 17.12.2020.
Відповідно до ч.2 п. 4 Постанови Верховної ради України «Про утворення та ліквідацію районів» повноваження депутатів районних рад у районах, ліквідованих відповідно до пункту 3 цієї Постанови, припиняються в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у районах, утворених відповідно до пункту 1 цієї Постанови.
Таким чином, правонаступником Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області стала Степногірська селищна рада Василівського району Запорізької області.
В той же час, Указом Президента України від 7 квітня 2023 року №197 в Запорізькій області створено 19 військових адміністрацій населених пунктів, зокрема Благовіщенська сільська військова адміністрація Василівського району, Дніпрорудненська міська військова адміністрація Василівського району, Енергодарська міська військова адміністрація Василівського району; Кам?янсько-Дніпровська міська військова адміністрація Василівського району; Малобілозерська сільська військова адміністрація Василівського району; Степногірська селищна військова адміністрація Василівського району.
Враховуючи викладене, позивачу, в разі залучення в якості третьої особи, слід визначитися із правонаступником виконавчого комітету Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, який повинен бути представлений належною юридичною особою, із обґрунтуванням підстав такого залучення.
Згідно з частиною п`ятоюстатті 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до положень статті 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
В той же час, жодна із доданих до позову копій документів, не засвідчена у встановленому законом порядку, а саме, - відсутні дати засвідчення копії документів, які додані до позовної заяви.
За приписами частини першоїстатті 78 ЦПК Українисуд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Відповідно до ч.1ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у вказаних статтях, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу пропонується усунути вищезазначені недоліки позовної заяви з метою забезпечення повного захисту його прав та інтересів.
Згідно з ч.3 ст.185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись статями175,177,185 ЦПК України, суддя,-
постановила:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , треті особи: Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса), Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, Виконавчий комітет Приморської сільської ради Василівського району Запорізької області, прооспорювання батьківства та виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини, - залишити без руху.
Надати позивачу строк п`ять днів, з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених у її мотивувальній частині.
Забезпечити позивачу можливість засвідчити документи в порядку статті 95ЦПК України у приміщені суду.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення зазначених недоліків у встановлений строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде йому повернута.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.М.Погрібна
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2023 |
Оприлюднено | 08.05.2023 |
Номер документу | 110661279 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Погрібна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні