Рішення
від 25.04.2023 по справі 904/689/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.04.2023м. ДніпроСправа № 904/689/23

Господарський суд Дніпропетровської області у складі судді Мельниченко І.Ф. за участю секретаря судового засідання Лєшукової Н.М., розглянув спір

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-Комерційна Фірма "Теплобуд", м. Київ

до Приватного акціонерного товариства "Божедарівський Елеватор", смт Божедарівка, Криничанський р-н, Дніпропетровської обл.

про стягнення заборгованості у сумі 1 228 446,44 грн.

Представники:

від позивача Тарасова А.Є

від відповідача не з`явився

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Виробничо-Комерційна Фірма "Теплобуд" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом про стягнення 892 632,52 грн., що складають суму заборгованості за Договором постачання природного газу №19/10Г від 19.10.2022, 10 976,04 грн. - інфляції грошових коштів, 4 252,46 грн. - річних, 316 938,37 грн. - пені та 3 647,05 грн. - відшкодування вартості відключення.

Судові витрати та витрати на професійну правничу допомогу в сумі 55 000,00 грн. позивач просить покласти на відповідача.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов договору постачання природного газу в частині своєчасної оплати за поставлений природний газ.

Відповідач відзив на позов не надав.

Відповідно до частини 9 статті 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Ухвалою від 13.02.2023 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 01.03.2023.

Ухвалою від 01.03.2023 господарським судо відкладено підготовче засідання до 28.03.2023, про що постановлено відповідну ухвалу.

17.03.2023 від ПрАТ "Божедарівський Елеватор" надійшло клопотання, в якому відповідач вказує на завищення позивачем витрат на професійну правничу допомогу адвоката та просить зменшити їх розмір до 8 000,00 грн.

28.03.2023 позивачем подано пояснення щодо витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в яких ТОВ "ВКФ "Теплобуд" просить відмовити у задоволенні клопотання відповідача щодо зменшення розміру витрат на професійну правничу допомогу, оскільки такі витрати є розумними, сумірними із ціною позову, складністю справи та її значенням для позивача.

В підготовчому засіданні, що відбулось 28.03.2023 представником позивача заявлено усне клопотання про проведення розгляду спору по суті в режимі відеоконференції через електронний сервіс EASY CON, яке задоволено Господарським судом.

Під час підготовчого провадження господарським судом вирішені питання, визначені частиною 2 статті 182 ГПК України, у зв`язку з чим господарським судом закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті на 19.04.2023, про що постановлено ухвалу від 28.03.2023.

В судовому засіданні 19.04.2023 оголошено перерву до 25.04.2023.

20.04.2023 позивачем електронною поштою надіслані пояснення, в яких останнім вказано, що в позовній заяві помилково зазначено про зарахування надлишково сплаченої суми за потужності в розмірі 1 283,41 грн. в рахунок погашення заборгованості відповідача за газ у зв`язку з тим, що спірним договором не передбачено зарахування переплати саме за потужності в рахунок погашення заборгованості за газ.

19.04.2023 у судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (стаття 240 Господарського процесуального кодексу України).

Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд, -

УСТАНОВИВ:

Предметом доказування у даній справі є встановлення обставин укладення договору постачання природного газу, строк дії договору, умови постачання газу, порядок та строк оплати за спожитий газ, наявність прострочки, періоди прострочки.

19.10.2022 Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційна фірма "Теплобуд" (Постачальник) та Приватним акціонерним товариством "Божедарівський Елеватор" (Споживач) укладено Договір постачання природного газу № 19/10Г (далі - Договір), відповідно до п. 1.1 якого Постачальник зобов`язується поставляти Споживачеві природний газ (надалі - газ) належної якості та в необхідних обсягах у порядку, передбаченому Договором, а Споживач зобов`язується оплачувати вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених цим Договором.

З огляду на наявний у матеріалах справи договір та обставини справи, між позивачем та відповідачем виникли правовідносини з надання послуг.

За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 Цивільного кодексу України).

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ст. 903 Цивільного кодексу України).

Газ, що постачається за даним Договором, використовується Споживачем виключно для власних виробничих потреб. Споживач зобов`язується не продавати та не відчужувати будь-яким іншим способом Газ, прийнятий за цим Договором. Споживач є кінцевим споживачем газу.

Постачальник передає газ споживачу на відповідних (віртуальних/фізичних) точках виходу з ГТС (надалі - пункти призначення), при цьому споживач компенсує Постачальнику сплачені послуги з викупу потужностей до цих точок виходу (п. 1.4. договору).

Право власності на газ переходить від постачальника до споживача в пунктах призначення. Після переходу права власності на газ, споживач несе всі ризики і приймає на себе всю відповідальність, пов`язану з правом власності на газ (п. 1.5. договору).

Постачальник забезпечує споживача необхідним підтвердженим обсягом природного газу на визначений договором період. За розрахункову одиницю поставленого природного газу приймається метр кубічний природного газу, приведений до стандартних умов і виражений в енергетичних одиницях. Договірний плановий обсяг природного газу, який постачальник зобов`язується передати, а споживач прийняти та оплатити, зазначається в додаткових угодах до даного Договору на кожен розрахунковий період - газовий місяць (М) (місяць передачі природного газу) (п. 2.1. договору).

Фактичне постачання газу здійснюється Постачальником виключно після включення Споживача до Реєстру споживачів Постачальника в інформаційній платформі Оператора ГТС у відповідному розрахунковому періоді (п. 2.4. договору).

За підсумками розрахункового періоду споживач до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов`язаний надати постачальнику копію відповідного акту про фактичний об`єм (обсяг) розподіленого природного газу споживачу за розрахунковий період, що складений між оператором ГРМ та споживачем, відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем. На підставі отриманих від споживача даних та/або даних інформаційної платформи Оператора ГТС постачальник протягом трьох робочих днів готує та надає споживачу два примірники акту приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписані уповноваженим представником постачальника. Споживач протягом двох днів з дати одержання акту приймання-передачі природного газу зобов`язується повернути постачальнику один примірник оригіналу акту приймання-передачі природного газу, підписаний уповноваженим представником споживача, або надати в письмовій формі мотивовану відмову від підписання акту приймання-передачі природного газу. У випадку відмови від підписання акту приймання передачі природного газу розбіжності підлягають урегулюванню відповідно до діючого законодавства шляхом переговорів або звернення до суду. До прийняття рішення судом вартість поставленого природного газу встановлюється відповідно до даних постачальника (п. 2.7. договору).

Підписані сторонами акти приймання-передачі газу є підставою для остаточних розрахунків споживача з постачальником (п. 2.8. договору).

Загальна вартість 1000 куб.м. газу встановлюється у гривнях України і визначається Сторонами у Додаткових угодах до цього Договору (п. 3.1.).

Загальна сума вартості природного газу, що буде поставлений по Договору складається з місячних сум вартості договірних обсягів постачання газу Споживачеві (п. 3.3. договору).

Умови оплати за природний газ, що постачається згідно умов цього Договору, визначаються в Додаткових угодах до даного Договору (п. 3.4.).

Остаточних розрахунок здійснюється на підставі відповідного Акту до 5 (п`ятого) числа місяця, наступного за місяцем поставки (п. 3.6. договору).

У п. 3.10. Договору сторони встановили, що за наявності заборгованості за минулі періоди по оплаті за газ або потужності, та/або заборгованості зі сплати пені, штрафів, інфляційних нарахувань, відсотків річних та відшкодування збитків та додаткових витрат постачальника, сторони погоджуються, що грошова сума, яка надійшла від споживача, погашає вимоги постачальника у такій черговості незалежно від призначення платежу:

- у першу чергу сплачуються пені, штрафи, інфляційні нарахування, відсотки річних та відшкодовуються збитки та витрати постачальника, пов`язані з порушенням споживачем умов договору;

- у другу чергу погашається основна сума заборгованості по оплаті за газ та потужності.

Постачальник зобов`язується дотримуватися умов цього договору та правил постачання природного газу (п. 4.1.1. договору).

Постачальник має право отримувати від споживача плату за потужності та поставлений газ (п. 4.2.1. договору).

З метою розподілу Оператором ГТС потужностей, необхідних для постачання Споживачу заявлених ним обсягів газу, Споживач повинен оплатити вартість потужностей, що буде викуплена Постачальником для Споживача, протягом двох банківських днів з моменту отримання від Постачальника відповідного рахунку-фактури на електронну пошту, але не пізніше ніж за один робочий день до початку періоду поставки. Споживач сплачує Постачальнику вартість замовленої потужності, незалежно від того, чи була повністю використана замовлена потужність. За результатами остаточної алокації відборів та подач Споживача Постачальник здійснює розрахунок вартості плати за перевищення потужності у відповідному розрахунковому місяці. Оплата вартості за перевищення потужності повинна бути здійснена Споживачем протягом двох банківських днів з моменту отримання від Постачальника відповідного Акту розрахунку компенсації послуг замовленої потужності та рахунку-фактури на електронну пошту Споживача. Розрахунок вартості потужностей, що підлягають викупу та плати за перевищення потужності, здійснюється Постачальником відповідно до офіційних Тарифів та розрахунків, що застосовуються Оператором ГТС до Постачальника, згідно норм Кодексу ГТС, інших діючих нормативних актів. Постачання газу Споживачеві здійснюється в обсягах фактично отриманої оплати за потужності (п. 3.5. договору).

Договір набирає чинності з дати його підписання та укладається на строк по 31.12.2023 включно (п. 10.1. договору).

Усі зміни та доповнення до Договору оформлюються письмово та підписуються уповноваженими особами сторін (п. 10.4. договору).

19.10.2022 ТОВ "ВКФ "Теплобуд" та ПрАТ "Божедарівський Елеватор" підписано Додаткову угоду № 1, у пункті 1 якої сторони узгодили договірний місячний обсяг постачання природного газу у жовтні 2022, який становить 2 000 (дві тисячі) куб.м.

Відповідно до п. 3.1. Договору сторони домовились, що загальна вартість 1000 куб.м. газу договірного обсягу, що постачається у жовтні 2022, встановлюється у гривнях України і складає на момент укладання додаткової угоди № 1, без урахування вартості потужності - 33 750, 00 грн., у т.ч. ПДВ 20% - 5 625,00 грн. (п. 2 Додаткової угоди № 1).

Оплата за природний газ, що постачається у жовтні 2022, здійснюється у строк не пізніше 15 листопада 2022 (п. 3 Додаткової угоди № 1).

У пункті 1 додаткової угоди № 2 від 26.10.2022 сторони погодили, що договірний місячний обсяг постачання природного газу у листопаді 2022, який становить 25 000 (двадцять п`ять тисяч) куб.м.

Відповідно до п. 3.1. Договору сторони домовились, що загальна вартість 1000 куб.м. газу договірного обсягу, що постачається у листопаді 2022, встановлюється у гривнях України і складає на момент укладання додаткової угоди № 2, без урахування вартості потужності - 26 900,00 грн., у т.ч. ПДВ 20% - 4 483,33 грн. (п. 2 Додаткової угоди № 2).

Оплата за природний газ, що постачається у листопаді 2022, здійснюється у строк не пізніше 10 грудня 2022 (п. 3 Додаткової угоди № 2).

18.11.2022 сторонами підписано Додаткову угоду № 3 до спірного договору, в якій останні дійшли згоди, що додатковий договірний місячний обсяг постачання природного газу Споживачеві у листопаді 2022 становить 20 000 (двадцять тисяч) куб.м.

Відповідно до п. 3.1. Договору сторони домовились, що загальна вартість 1000 куб.м. газу додаткового договірного обсягу, що постачається у листопаді 2022, встановлюється у гривнях України і складає на момент укладання додаткової угоди № 3, без урахування вартості потужності - 36 900,00 грн., у т.ч. ПДВ 20% - 6 150,00 грн. (п. 2 Додаткової угоди № 3).

25.11.2022 сторонами підписано Додаткову угоду № 4 до спірного договору, в якій останні дійшли згоди, що договірний місячний обсяг постачання газу Споживачеві у грудні 2022 становить 45 000 (сорок п`ять тисяч) куб.м.

Відповідно до п. 3.1. Договору сторони домовились, що загальна вартість 1000 куб.м. газу договірного обсягу, що постачається у грудні 2022, встановлюється у гривнях України і складає на момент укладання додаткової угоди № 4, без урахування вартості потужності - 33 300,00 грн., у т.ч. ПДВ 20% - 5 550,00 грн. (п. 2 Додаткової угоди № 4).

Сторони дійшли згоди, що оплата за природний газ, що постачається у грудні 2022, здійснюється у строк не пізніше, ніж 10 січня 2023 (п. 3 Додаткової угоди № 4).

На виконання умов договору позивач у період з жовтня 2022 по грудень 2022 надав відповідачеві послуги з постачання природного газу, що підтверджується актами приймання-передачі № 19/10Г-10 від 31.10.2022 на суму 339 055,87 грн.; №19/10Г-11 від 30.11.2022 на суму 1 569 824,71 грн.; № 19/10Г-12 від 31.12.2022 на суму 1 007 631,02 грн. (а.с. 18-21).

Відповідно до актів-розрахунків компенсації послуг замовленої (договірної) потужності (а.с. 22-24) загальна вартість компенсації послуг замовленої (договірної) потужності склала 18 771,91 грн.

Вказані вище акти підписані обома сторанами без заперечень.

Відповідач свої зобов`язання за спірним договором щодо оплати за отриманий природний газ виконав частково, сплативши заборгованість у сумі 2 023 879,08 грн., що підтверджується залученими до матеріалів справи платіжними дорученнями (а.с. 25-31). Крім того, у відповідності до пункту 3.5. спірного договору відповідачем проведено оплату за потужності на загальну суму 20 055,32 грн. відповідно до платіжних доручень № 109 від 10.11.2022, № 117 від 18.11.2022, № 4 від 05.01.2023, № 5 від 05.01.2023 (а.с. 32-35).

У позовній заяві ТОВ "ВКФ "Теплобуд" вказує, що надлишково сплачена сума за потужності у розмірі 1 283,41 грн. зараховується в рахунок погашення заборгованості відповідача за газ.

Позивач зазначає, що відповідач не розрахувався за послуги з постачання природного газу, у зв`язку з чим у нього виникла заборгованість у розмірі 892 632,52 грн., що і стало причиною виникнення спору.

Відповідно статті 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з частиною 1 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

З огляду на положення пункту 3.4. договору та пунктів 3 додаткових угод до спірного договору строк оплати послуг є таким, що настав.

Доказів погашення решти заборгованості за поставлений природний газ відповідач не надав.

Проте, як вбачається із матеріалів справи, при здійсненні розрахунку суми основної заборгованості позивачем не здійснено зарахування надлишково сплаченої відповідачем суми за потужності у розмірі 1 283,41 грн. в рахунок погашення заборгованості відповідача за газ, як то передбачено у п. 3.10. договору, та вказано позивачем у позовній заяві.

В результаті зазначеного вище сума заборгованості за поставлений природний газ складає 891 349,11 грн., яка і підлягає до примусового стягнення.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно з наданим позивачем розрахунком, останнім до стягнення заявлені річні за загальний період прострочення з 11.12.2022 по 31.01.2023 в сумі 4 252,46 грн.

Вимоги позивача щодо стягнення річних позивачем завищені, з огляду на неврахування надлишково сплаченої суми за потужності в рахунок погашення заборгованості відповідача за газ у розмірі 1 283,41 грн.

За результатом здійсненого судом перерахунку річні за загальний період прострочення з 11.12.2022 по 31.01.2023 складають суму 4 250,46 грн., яка підлягає стягненню з відповідача.

Вимоги позивача щодо стягнення інфляції грошових коштів з 11.12.2022 по 19.12.2022 в сумі 10 976,04 грн. задоволенню не підлягають з огляду на таке.

Об`єднаною палатою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у справі №905/21/19 наведено формулу за якою можна розрахувати інфляційні втрати: "Х" * "і-1" - 100 грн. = "ЗБ", де "Х" - залишок боргу на початок розрахункового періоду, "і-1" - офіційно встановлений індекс інфляції у розрахунковому місяці та 100 грн - умовна сума погашення боргу у цьому місяці, а "ЗБ" - залишок основного боргу з інфляційною складовою за цей місяць (вартість грошей з урахуванням інфляції у цьому місяці та часткового погашення боргу у цьому ж місяці). При цьому зазначено, що за наступний місяць базовою сумою для розрахунку індексу інфляції буде залишок боргу разом з інфляційною складовою за попередній місяць ("ЗБ" відповідно до наведеної формули), який перемножується на індекс інфляції за цей місяць, а від зазначеного добутку має відніматися сума погашення боржником своєї заборгованості у поточному місяці (якщо таке погашення відбувалося).

У випадку якщо погашення боргу не відбувалося декілька місяців підряд, то залишок основного боргу з інфляційною складовою за перший розрахунковий місяць такого періоду ("ЗБ") перемножується послідовно на індекси інфляції за весь період, протягом якого не відбувалося погашення боргу, та ділиться на 100%.

Зазначена правова позиція також викладена у постанові Верховного Суду від 20.08.2020 у справі № 904/3546/19.

Крім того, об`єднана палата Касаційного господарського суду у постанові від 20 листопада 2020 року у справі № 910/13071/19 надала роз`яснення, що сума боргу, внесена за період з 1 до 15 числа включно відповідного місяця, індексується за період з урахуванням цього місяця, а якщо суму внесено з 16 до 31 числа місяця, то розрахунок починається з наступного місяця. За аналогією, якщо погашення заборгованості відбулося з 1 по 15 число включно відповідного місяця - інфляційна складова розраховується без урахування цього місяця, а якщо з 16 до 31 числа місяця - інфляційна складова розраховується з урахуванням цього місяця.

Отже, якщо період прострочення виконання грошового зобов`язання складає неповний місяць, то інфляційна складова враховується або не враховується в залежності від математичного округлення періоду прострочення у неповному місяці.

З огляду на те, що час прострочення відповідачем зобов`язання в частині оплати за поставлений позивачем природний газ у листопаді 2022 склав 9 днів (відповідно до наданого позивачем розрахунку), тому за такий неповний місяць інфляційна складова боргу не враховується.

Згідно зі статтею 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Статтею 611 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки.

Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

За порушення строків та умов оплати вартості поставленого природного газу сторони в пунктах 6.1, 6.2 Договору встановили відповідальність у вигляді пені в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від неоплаченої чи несвоєчасно оплаченої суми за кожен день прострочення оплати, а також у вигляді штрафу за порушення строків оплати більше ніж на 5 (п`ять) банківських днів у розмірі 10% від суми простроченого платежу.

Пеня та штраф нараховуються за весь період прострочення виконання грошових зобов`язань.

Згідно з наданим позивачем розрахунком, останнім до стягнення заявлені пеня за загальний період з 11.12.2022 по 31.01.2023 в сумі 70 874,56 грн. та 10% штрафу у сумі 246 063,81 грн.

Вимоги позивача щодо стягнення пені та штрафу позивачем завищені, з огляду на завищену суму основного боргу.

За результатом здійсненого судом перерахунку пеня за загальний період прострочення з 11.12.2022 по 31.01.2023 складає суму 70 841,16 грн., штраф складає суму 245 935, 47 грн., які підлягають до примусового стягнення з відповідача.

Крім того, Товариством з обмеженою відповідальністю "Виробничо-Комерційна Фірма "Теплобуд" заявлено вимогу про відшкодування вартості відключення газопостачання відповідачу в сумі 3 647,05 грн., яка була сплачена позивачем на користь АТ "Оператор ГРС "Дніпропетровськгаз" відповідно до платіжного доручення № 1597 від 30.12.2022.

Так, відповідно до п. 13 Розділу ІІ Правил постачання природного газу та п. 5.2. договору постачання природного газу № 19/10Г від 19.10.2022 Постачальник може ініціювати/вживати заходів з припинення або обмеження постачання природного газу Споживачу, зокрема, у випадку проведення споживачем неповних або несвоєчасних розрахунків за договором.

Припинення (обмеження) газопостачання Споживачеві здійснюється в порядку, визначеному Правилами постачання природного газу, Порядком пооб`єктового припинення (обмеження) газопостачання споживачам, крім населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.12.06 № 1687, а також іншими нормативно-правовими актами, що регулюють дані правовідносини (п. 5.3. договору).

З огляду на викладене, вимоги позивача щодо стягнення 3 647,05 грн. вартості відключення газопостачання слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Розподіл судового збору здійснюється судом відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, за змістом якої у разі часткового задоволення позову судовий збір покладається на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 526, 530, 611, 625, 901, 903 Цивільного кодексу України, статтями 129, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Божедарівський Елеватор" (52323, Дніпропетровська обл., Криничанський район, смт Божедарівка, вул. Виконкомівська, 1, код ЄДРПОУ 00953869) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-Комерційна Фірма "Теплобуд" (01015, м. Київ, вул. Лейпцизька, 3а, офіс 115, код ЄДРПОУ 34959708) 891 349, 11 грн. - основного боргу, 70 841,16 грн. - пені, 245 935, 47 грн. - штрафу, 4 250,46 грн. - річних, 3 647,05 грн. - вартості відключення газопостачання, 18 240,35 грн. - судового збору.

В решті позовних вимог - відмовити.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Центрального апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повне рішення складено 05.05.2023

Суддя І.Ф. Мельниченко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення25.04.2023
Оприлюднено08.05.2023
Номер документу110667488
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —904/689/23

Судовий наказ від 06.10.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Постанова від 21.09.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Іванов Олексій Геннадійович

Ухвала від 28.07.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Іванов Олексій Геннадійович

Ухвала від 29.06.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Іванов Олексій Геннадійович

Ухвала від 14.06.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Іванов Олексій Геннадійович

Ухвала від 30.05.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Іванов Олексій Геннадійович

Ухвала від 23.05.2023

Господарське

Центральний апеляційний господарський суд

Іванов Олексій Геннадійович

Рішення від 25.04.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 19.04.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

Ухвала від 28.03.2023

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Мельниченко Ірина Федорівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні