Ухвала
від 05.05.2023 по справі 922/1474/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"05" травня 2023 р.м. ХарківСправа № 922/1474/23

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Калініченко Н.В.

розглянув матеріали

позовної заяви Фізичної особи-підприємця Іващенка Олександра Івановича ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ), до Шевченківської селищної військової адміністрації Куп`янського району Харківської області (63601, Харківська область, Куп`янський район, селище міського типу Шевченкове, вулиця Лермонтова, будинок 2; код ЄДРПОУ: 45098470), про визнання поновленим договір оренди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Фізична особа-підприємець Іващенко Олександр Іванович, звернувся до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача, Шевченківської селищної військової адміністрації Куп`янського району Харківської області, про визнання поновленим договору оренди земельної ділянки водного фонду від 09.08.2002 року та про визнання укладеним договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об`єктом в запропонованій позивачем редакції.

20 квітня 2023 року, ухвалою господарського суду Харківської області, залишено позовну заяву Фізичної особи-підприємця Іващенка Олександра Івановича без руху. Надано позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви- три дні, з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду документу на підтвердження доплати судового збору в сумі 2 684,00 грн.

04 травня 2023 року до суду, засобами поштового зв`язку АТ «Укрпошта», надійшло клопотання (вх. № 11118) про долучення до матеріалів справи уточненої позовної заяви та відкриття провадження.

ВІДНОСНО ПОДАНОГО КЛОПОТАННЯ.

Суд, залишаючи позов без руху, визначив порядок усунення його недоліків шляхом надання документу на підтвердження доплати судового збору в сумі 2 684,00 грн., з огляду на те, що позивачем заявлено дві немайнових вимоги. Як вбачається з клопотання (вх. № 11118) позивачем не представлено документ на підтвердження доплати судового збору в сумі 2 684,00 грн. Тобто, позивачем не виконано вимоги ухвали господарського суду Харківської області від 20 квітня 2023 року про залишення позовної заяви без руху. Натомість, як вбачається із поданого клопотання (вх. № 11118), позивач обґрунтовує невиконання вимог ухвали тим, що були уточнені позовні вимоги та, відповідно, надано уточнену позовну заяву. Як встановлено, уточнена позовна заява дійсно містить одну вимогу немайнового характеру, за яку було сплачено судовий збір під час подання первісної позовної заяви у розмірі 2 684,00 грн.

Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, реалізуючи положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, необхідно уникати надто формального ставлення до передбачених законом вимог, оскільки доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним. Надмірний формалізм при вирішенні питання щодо прийняття позовної заяви або скарги є порушенням права на справедливий судовий захист. Зокрема, у рішенні від 04.12.95 у справі «Беллет проти Франції» ЄСПЛ зазначив, що ст.6 конвенції визначає гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданого національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання в її права. У рішенні від 13.01.2000 у справі «Мірагаль Есколано та інші проти Іспанії» та в рішенні від 28.10.98 у справі «Перес де Рада Каваніллес проти Іспанії» ЄСПЛ указав, що надто суворе тлумачення внутрішніми судами процесуальної норми позбавило заявників права доступу до суду і завадило розгляду їхніх позовних вимог. Це визнано порушенням §1 ст.6 конвенції. Отже, виходячи з норм Конституції, а також з норм міжнародного права, повернення позову з формальних підстав може унеможливити доступ позивача до правосуддя для повного захисту своїх прав та інтересів шляхом судового розгляду справи. Аналогічні висновки містяться у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 грудня 2018 року по справі № П/9901/736/18.

Враховуючи вищевикладене, суд не може ставитися з надмірним формалізмом і вказувати, що позивач не усунув недолік саме тим шляхом, що був визначений судом. При цьому, судом було перевірену уточнену позовну заяву, враховано, що позивачем було здійснено відправлення уточненої позовної заяви на адресу відповідача.

ВІДНОСНО УТОЧНЕНОЇ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ.

Розглянувши уточнену позовну заяву з додатками, з урахуванням поданого клопотання, суд встановив, що така відповідає процесуальним вимогам статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а відтак суд, на підставі статті 176 Господарського процесуального кодексу України, приймає уточнену позовну заяву до розгляду і відкриває провадження у справі.

Пунктом 4 частини 2 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа. Частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (частина 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).

Як вбачається з матеріалів справи, дана справа не відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у частині 5статті 12 ГПК України. Обставини справи, що згідно частини 3статті 247 ГПК Українимають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать провідсутність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.

За таких обставин справа № 922/1474/23 підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.

З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви по суті справи за допомогою поштового/електронного зв`язку та із клопотаннями про проведення стадії підготовчого провадження та розгляду справи за їх відсутності за наявними матеріалами.

Керуючись статтями 12, 162, 164, 165, 172, 176, 178, 232-236 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву Фізичної особи-підприємця Іващенка Олександра Івановича до розгляду та відкрити позовне провадження у справі № 922/1474/23.

Справу розглядати за правилами загального позовного провадження.

Почати у справі № 922/1474/23 підготовче провадження і призначити підготовче засідання на "05" червня 2023 р. о 10:30. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 111.

Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк, з дня вручення даної ухвали, для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогамстатті 165 ГПК України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.

Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов`язковою.

З огляду на запровадження на території України воєнного стану, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці учасників справи, суд вважає за необхідне рекомендувати учасникам процесу у випадку загрози життю, здоров`ю та безпеці представників учасників справи подавати до суду заяви по суті справи за допомогою поштового/електронного зв`язку та із клопотаннями про проведення стадії підготовчого провадження та розгляду справи по суті за їх відсутності за наявними матеріалами. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази можуть бути ними подані в електронному вигляді на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою або дистанційними засобами зв`язку.

Суд звертає увагу сторін, що документи, отримані судом електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв`язку, не належать до офіційних. Враховуючи зазначене, такі документи є неналежно оформленими, відтак не належить до офіційних і судом залишаються без розгляду.

Суд звертає увагу учасників процесу, що для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, доцільно зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (створити поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua та подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді по конкретній справі, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України; учасники справи (їх представники) мають право доступу до матеріалів даної справи в електронному вигляді в системі Електронний суд після реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі.

З 05 жовтня 2021 року офіційно розпочали функціонування три підсистеми (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистема відеоконференцзв`язку, у зв`язку з чим, відповідно до частини шостої статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування та суб`єкти господарювання державного та комунального секторів економіки реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку.

Документи у даній справі можуть бути подані учасниками процесу або безпосередньо до приміщення господарського суду Харківської області, або шляхом їх направлення на офіційну електронну пошту господарського суду Харківської області (inbox@hr.arbitr.gov.ua), або через систему "Електронний суд".

Учасникам справи необхідно письмово повідомити суд про оптимальний для них спосіб отримання інформації щодо розгляду справи.

Інформацію щодо роботи суду та щодо розгляду конкретних судових справ можна отримати на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвалу підписано 05 травня 2023 року.

СуддяН.В. Калініченко

Примітка: У зв`язку з початком тестової експлуатації підсистеми «Електронний суд» з 01.01.2019, відповідно до Розділу XI «Положення про автоматизовану систему документообігу суду» приймання та реєстрація надісланих учасниками судових процесів електронних процесуальних документів повинна здійснюватися з Електронних кабінетів, які вони мають створити в «Електронному суді» за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua. Після запровадження роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи приймання через офіційну поштову скриньку суду процесуальних документів та документів, що стосуються розгляду справ здійснюватися не буде.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення05.05.2023
Оприлюднено08.05.2023
Номер документу110668337
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1474/23

Постанова від 01.11.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Лакіза Валентина Володимирівна

Ухвала від 02.10.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Лакіза Валентина Володимирівна

Ухвала від 26.09.2023

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Лакіза Валентина Володимирівна

Рішення від 28.08.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 17.07.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 04.07.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 26.06.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 19.06.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 05.06.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

Ухвала від 05.05.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Калініченко Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні