ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
м. Київ
08.05.2023Справа № 910/6753/23
Суддя Господарського суду міста Києва Смирнова Ю.М., розглянувши позовну заяву Комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м.Києва "Плесо" (04119, місто Київ, вулиця Сім`ї Хохлових, будинок 15, Корпус А, офіс 3)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київекопроектбуд" (03057, місто Київ, вулиця В`ячеслава Липинського, будинок 9, літ.Б)
про стягнення 136937,77 грн
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м.Києва "Плесо" звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Київекопроектбуд" про стягнення 136937,77 грн, з яких: 25774,47 грн заборгованості з оплати орендної плати, 31426,23 грн компенсації зі сплати земельного податку, 3% річних на суму 1151,57 грн, 7758,23 грн інфляційних втрат, 70054,06 грн пені, 773,21 грн штрафу.
Позовні вимоги мотивовані неналежним виконанням відповідачем умов укладеного між Комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду м.Києва "Плесо", як підприємством-балансоутримувачем, відповідачем, як орендарем та Департаментом комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), як орендодавцем, договору №3046 про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду від 17.09.2019 в частині своєчасної оплати передбачених цим правочином платежів.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст.162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.
На підставі ч.1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
У позовній заяві позивачем у процесуальному статусі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача зазначено Департамент комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Відповідно до ч.2 ст.50 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи предмет та підстави позовних вимог у даній справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для залучення Департаменту комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) до участі у справі третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача, як орендодавця за договором №3046 про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду від 17.09.2019.
Керуючись п.1 ч.5 ст.12, ст.ст.50, 74, 176, 234, 247, 251 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.
3. Залучити до участі у справі Департамент комунальної власності м.Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (01001, місто Київ, вулиця Хрещатик, будинок 10) третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача.
4. Встановити строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали та для подання заперечень на відповідь на відзив (якщо така буде подана) - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України).
5. Встановити строк для подання позивачем відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
6. Встановити строк для подання пояснень третьою особою щодо позову - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5011/.
Суддя Ю.М.Смирнова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2023 |
Оприлюднено | 09.05.2023 |
Номер документу | 110688784 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні