Рішення
від 01.05.2023 по справі 911/2497/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" травня 2023 р. Справа № 911/2497/22

Господарський суд Київської області у складі судді Бацуци В. М.

розглянувши матеріали справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи)

за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Калинова Фортеця», (08147, вул. Шалімова Академіка, буд. 67-А, с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район, Київська область)

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Соф Проперті Груп», (08131, вул. Шалімова Академіка, буд. 67 В, офіс 1, с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район, Київська область)

про стягнення 53 404, 43 грн

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСББ «Калинова Фортеця» звернулось в Господарський суд Київської області із позовом до ТОВ «Соф Проперті Груп» про стягнення 40 971, 44 грн основної заборгованості, 4 097, 14 грн штрафу, 958, 72 грн пені, 788, 00 грн 3 % річних, 6 589, 13 грн інфляційних збитків.

Позовні вимоги обґрунтовані позивачем невиконанням відповідачем свого обов`язку щодо своєчасної оплати послуг по утриманню та обслуговуванню будинку згідно з рішеннями загальних зборів співвласників ОСББ «Калинова Фортеця» від 19.02.2022 р., оформленими протоколом від 07.03.2022 р.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 09.01.2023 р. відкрито провадження у справі № 911/2497/22 за позовом ОСББ «Калинова Фортеця» до ТОВ «Соф Проперті Груп» про стягнення 53 404, 43 грн і визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання (без виклику учасників справи), встановлено сторонам строки для подачі відповідних заяв по суті спору.

09.02.2023 р. до канцелярії суду від відповідача надійшов відзив б/н від 08.02.2023 р., у якому він просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі та залучити Товариство з обмеженою відповідальністю «Мейрін-ЛТД» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Тап Сервіс» до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

За наслідками розгляду вищевказаного клопотання відповідача про залучення до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, - Товариства з обмеженою відповідальністю «Мейрін-ЛТД» та Товариства з обмеженою відповідальністю «Тап Сервіс» суд дійшов висновку про відмову в його задоволенні за безпідставністю і необґрунтованістю, оскільки суд вважає, що у спірних відносинах рішення у даній справі не може вплинути на права чи обов`язки щодо вказаних осіб.

20.02.2023 р. до канцелярії суду від позивача надійшла відповідь б/н від 17.02.2022 р. на відзив з додатками, зокрема, клопотанням б/н від 17.02.2023 р. про долучення доказів, що долучені судом до матеріалів справи.

Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з матеріалів справи, 31.01.2022 р. було проведено державну реєстрацію юридичної особи - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Калинова Фортеця», що знаходиться за адресою: 08147, вул. Шалімова Академіка, буд. 67-А, с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район, Київська область.

Відповідно до п. 1 розділу І статуту ОСББ «Калинова Фортеця», затвердженого рішенням установчих зборів, оформленого протоколом № 1 від 24.01.2022 р., Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Калинова Фортеця» (далі - Об`єднання) створено власниками квартир та нежитлових приміщень (далі - співвласники) багатоквартирного будинку № 67-А (далі - будинок), що розташований за адресою: Київська область, Бучанський район, село Софіївська Борщагівка, вул. Шалімова академіка, буд. 67-А, відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Пунктами 1, 2 розділу ІІ Статуту визначено, що метою створення Об`єднання є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом.

2. Об`єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками. Господарче забезпечення діяльності Об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання.

Пунктом 3 розділу ІІ Статуту передбачено, що завданням та предметом діяльності Об`єднання є, зокрема, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами.

Згідно з п. 4 розділу ІІ Статуту Об`єднання має право вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених законом та цим Статутом внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів.

Відповідно до п. 3 розділу ІІІ Статуту до виключної компетенції Загальних зборів належать, зокрема, визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Пунктом 11 розділу ІІІ Статуту передбачено, що рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Пунктом 2 розділу ІV Статуту Об`єднання визначено, що сплата встановлених загальними зборами Об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами об`єднання, є обов`язковою для всіх співвласників.

Частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами Об`єднання відповідно до законодавства та Статуту.

Загальні збори Об`єднання можуть прийняти рішення про списання боргів співвласників у разі виконання ними робіт, необхідних для утримання спільного майна, на суму боргу.

19.02.2022 р. відбулись загальні збори співвласників ОСББ «Калинова Фортеця», рішення яких оформлені протоколом від 07.03.2022 р.

За наслідками розгляду питання № 2 «Вирішення порядку управління будинку» порядку денного загальними зборами співвласників ОСББ «Калинова Фортеця» були прийняті наступні рішення, в тому числі:

- рішення № 2.1 - обрати форму управління багатоквартирним будинком № 67-А за адресою: вул. Шалімова академіка, село Софіївська Борщагівка, Бучанського району, Київської області - шляхом самозабезпечення. Встановити термін початку самозабезпечення, а також дату припинення строку дії договорів із ТОВ БМК «Софіївська» (ЄДРПОУ 37359825), як з надавачем послуг з утримання будинку та прибудинкової території, з 01 квітня 2022 року.

Уповноважити Правління ОСББ «Калинова Фортеця» отримати технічну та іншу передбачену законодавством документацію на будинок, а також документи, ні підставі яких багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта й планів інженерних мереж.

- рішення № 2.2 - затвердити кошторис ОСББ «Калинова Фортеця» на управління багатоквартирним будинком (забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку та прибудинкової території) у запропонованій Правлінням редакції (Додаток № 1 до Протоколу Загальних зборів).

Кошторис вводиться в дію з 01 квітня 2022 року та діє до затвердження кошторису у новій редакції.

Затвердити розмір внесків і платежів співвласників ОСББ «Калинова Фортеця» на утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку у розмірі 9,83 грн/кв. м. загальної площі квартири/приміщення на місяць, включаючи всі житлові та нежитлові приміщення, підвальні та цокольні поверхи багатоквартирного будинку.

Затвердити термін сплати будь-яких внесків та платежів: на рахунок ОСББ «Калинова Фортеця» до 20 числа поточного місяця.

- рішення № 2.3 - вступити до Асоціації «Об`єднань співвласників багатоквартирного будинку «Софіївський квартал» (ЄДРПОУ 44015126 (надалі - АОСББ «Софіївський квартал» та погодитися на виконання Об`єднанням статутних обов`язків, покладених на членів Асоціації.

- рішення № 2.4 - передати АОСББ «Софіївський квартал» всі функції з управління багатоквартирним будинком, окрім права підписувати від імені ОСББ договори займу, фінансової допомоги, переуступки права вимоги, та здійснення інших повноважень, які належать виключно до компетенції Загальних зборів ОСББ «Калинова фортеця».

- рішення № 2.5 - доручити АОСББ «Софіївський квартал» розпочати утримання будинку 67-А за адресою: вул. Шалімова академіка, село Софіївська Борщагівка, Бучанського району Київської області, з 01 квітня 2022 року.

- рішення № 2.6. - затвердити Правила, що регулюють порядок сплати внесків співвласників ОСББ «Калинова фортеця» (надалі - Правила) в редакції запропонованій Правлінням (Додаток № 2 до Протоколу Загальних зборів).

Відповідно до п. 2.1. Правил ці Правила визначаються та регламентують порядок сплати внесків співвласниками та користувачами житлових і нежитлових приміщень, що знаходяться в багатоквартирному будинку за утримання та обслуговування будинку, прибудинкової території та іншого спільного майна.

Згідно з п. 3.1. Правил співвласники та користувачі житлових і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку Об`єднання, зобов`язані сплачувати внески у строки, порядку та розмірах, визначених даними Правилами, Статутом ОСББ, рішеннями Загальних зборів та нормами чинного законодавства України.

Пунктом 3.2. Правил передбачено, що розмір внесків на утримання та обслуговування будинку та прибудинкової території, визначаються Загальними Зборами.

Відповідно до п. 3.4. Правил внески нараховуються 01 (першого) числа кожного календарного місяця за утримання та обслуговування багатоквартирного будинку за поточний календарний місяць.

Пунктом 3.5. Правил встановлено, що власники та користувачі житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку Об`єднання, зобов`язані сплатити внески на поточний рахунок Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Калинова фортеця», не пізніше 20 (двадцятого) числа поточного календарного місяця в якому надаються послуги утримання та обслуговування багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

Згідно з п. 4.1. Правил до власників та користувачів житлових та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку Об`єднання, які не сплачують або несвоєчасно сплачують внески, визначені п. 3.3. даних Правил, Правління ОСББ має право застосувати штрафні санкції.

Як вбачається з матеріалів справи, у відповідності до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідач - ТОВ «Соф Проперті Груп» є власником групи нежитлових приміщень № 152 загальною площею 521 кв. м., розташованого за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Софіївська Борщагівка, вул. Шалімова академіка, будинок 67-А (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 2081751732224), що підтверджується Інформаційною довідкою № 290149750 від 14.12.2021 р. з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та його архівної складової частини щодо об`єкта нерухомого майна, наявною у матеріалах справи.

Як зазначає позивач, ним протягом квітня - листопада 2022 року надавались відповідачу послуги з утримання та обслуговування будинку, прибудинкової території всього на загальну суму 40 971, 44 грн (з урахуванням затвердженого розміру щомісячних внесків та площі нежитлових приміщень), а у відповідача, як у співвласника багатоквартирного будинку, виник обов`язок своєчасно здійснити їх оплату і у зв`язку з неналежним виконанням такого обов`язку станом на 23.11.2022 р. його заборгованість складає 40 971, 44 грн.

У червні 2022 р. позивач звернувся до відповідача з листом-повідомленням № 15/06/2022 від 15.06.2022 р., у якому повідомив відповідача про реєстрацію з 31.01.2022 р. ОСББ «Калинова фортеця», відмову від послуг ТОВ БМК «Софіївська», перехід з 01.04.2022 р. на самозабезпечення, необхідність оплати внесків і платежів до 20-го числа та наявність у відповідача заборгованості з їх сплати. Факт направлення вказаного листа-повідомлення з доданою квитанцією за квітень-червень 2022 р. відповідачу підтверджується конвертом із відбитком календарного штемпеля про прийняття листа та довідкою підприємства зв`язку про причини повернення/досилання зі штрих-кодом 0814700749468, наявним у матеріалах справи.

У вересні 2022 р. позивач звернувся до відповідача з листом вих. № 20/092022 від 20.09.2022 р. з доданою до неї квитанцією за квітень - вересень 2022 р., у якому повідомив про наявну заборгованість за надання послуги з утримання будинку у розмірі 30 728, 58 грн та необхідність її погашення. Факт направлення вказаного листа з додатком відповідачу підтверджується накладною № 0814700791561 від 21.09.2022 р. та відповідним описом вкладення у цінний лист, наявними у матеріалах справи.

Як було зазначено вище, позивач у своїй позовній заяві, крім інших вимог, просить суд стягнути з відповідача 40 971, 44 основної заборгованості по сплаті щомісячних внесків за надані послуги з утримання та обслуговування будинку, прибудинкової території за період з квітня 2022 р. по листопад 2022 р.

З приводу вказаних позовних вимог позивача суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст. 385 Цивільного кодексу України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).

Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.

2. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Положеннями ст. 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна;

співвласники багатоквартирного будинку (далі - співвласники) - власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Згідно з ст. 4 цього ж закону об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об`єднання визначається цим Законом та іншими законами України.

В одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об`єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об`єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об`єднання.

Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обгрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Господарче забезпечення діяльності об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання.

Об`єднання є юридичною особою, що створюється відповідно до закону.

Об`єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.

Об`єднання відповідає за своїми зобов`язаннями коштами і майном об`єднання, від свого імені набуває майнові і немайнові права та обов`язки, виступає позивачем та відповідачем у суді. Об`єднання не несе відповідальності за зобов`язаннями співвласників

Майно об`єднання утворюється з:

майна, переданого йому співвласниками у власність;

одержаних доходів;

іншого майна, набутого на підставах, не заборонених законом.

Майно, придбане об`єднанням за рахунок внесків та платежів співвласників, є їхньою спільною власністю.

Статтею 12 цього ж закону передбачено, що управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління.

За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.

Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.

Відповідно до ч. ч. 1-9 ст. 10 цього ж закону органами управління об`єднання є загальні збори співвласників, правління, ревізійна комісія об`єднання.

Вищим органом управління об`єднання є загальні збори.

Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об`єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.

Загальні збори скликаються не рідше одного разу на рік.

Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників.

Рішення загальних зборів оприлюднюється. У передбачених статутом або рішенням загальних зборів випадках воно може бути надане співвласникам під розписку або направлене поштою (рекомендованим листом).

Співвласники мають право знайомитися з рішеннями (протоколами) загальних зборів, затвердженими такими рішеннями документами та робити з них копії.

Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.

До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься, зокрема:

затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту;

визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників.

Частиною 6 ст. 13 цього ж закону передбачено, що у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.

Відповідно до ст. 17 цього ж закону для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право:

робити співвласникам попередження про порушення ними статутних або інших законних вимог і вимагати їх дотримання;

вимагати відшкодування збитків, заподіяних спільному майну об`єднання з вини власника або інших осіб, які користуються його власністю;

вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів;

звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів;

виступати засновником (учасником) інших юридичних осіб.

Реалізація прав об`єднання, визначених цією статтею, здійснюється його правлінням за дорученням загальних зборів та відповідно до статуту об`єднання.

Загальні збори об`єднання можуть прийняти рішення про списання боргів співвласників у разі виконання ними робіт, необхідних для утримання спільного майна об`єднання, на суму боргу. Порядок розрахунків за ці операції визначається Кабінетом Міністрів України.

Частинами 1, 3 ст. 20 цього ж закону встановлено, що частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 цього ж закону для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право:

задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;

визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори;

виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.

За приписами ст. 360 Цивільного кодексу України співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов`язаннями, пов`язаними із спільним майном.

Пунктами 1, 2, 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено, що співвласники зобов`язані забезпечувати належне утримання та належний санітарний, протипожежний і технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку; забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку; виконувати рішення зборів співвласників.

Відповідно до ч. 1 ст. 12 цього ж закону витрати на управління багатоквартирним будинком включають: 1) витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку; 2) витрати на оплату комунальних послуг стосовно спільного майна багатоквартирного будинку; 2-1) витрати, пов`язані з виконанням зобов`язань за кредитним договором, укладеним за програмами Фонду енергоефективності; 3) витрати на сплату винагороди управителю в разі його залучення; 4) інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом.

Частинами 2, 3 ст. 12 цього ж закону передбачено, що витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат. Невикористання власником належної йому квартири чи нежитлового приміщення або відмова від використання спільного майна не є підставою для ухилення від здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком.

Як було зазначено вище та встановлено судом у процесі розгляду справи, відповідач є власником групи нежитлових приміщень № 152 загальною площею 521 кв. м., що знаходяться за адресою 08147, вул. Шалімова Академіка, буд. 67-А, с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район, Київська область , та в свою чергу є співвласником багатоквартирного будинку за вказаною адресою, у якому 31.01.2022 р. було зареєстровано Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Калинова Фортеця».

19.02.2022 були проведені загальні збори співвласників ОСББ «Калинова Фортеця», на яких були прийняті рішення, оформлені протоколом від 07.03.2022 р., зокрема, про відмову з 01.04.2022 р. від послуг ТОВ БМК «Софіївська» щодо здійснення прибудинкової території з утримання будинку та прибудинкової території з дорученням АОСББ «Софіївський квартал» з 01.04.2022 р. розпочати утримання будинку 67-А за адресою: вул. Шалімова академіка, село Софіївська Борщагівка, Бучанського району Київської області .

Також, рішенням вищезазначених загальних зборів ОСББ «Калинова Фортеця» було затверджено розмір внесків і платежів співвласників ОСББ «Калинова Фортеця» на утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку у розмірі 9,83 грн/кв. м. загальної площі квартири/приміщення на місяць з терміном сплати до 20 числа поточного місяця, а а також Правила, що регулюють порядок сплати внесків співвласників ОСББ «Калинова фортеця».

За змістом частин першої-третьої статті 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» вбачається, що витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку та інші витрати, передбачені рішенням співвласників або законом, входять до складу витрат на управління багатоквартирним будинком та, за загальним правилом, розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, незалежно від факту використання ними належної їм квартири (нежитлового приміщення) та спільного майна, а також членства в ОСББ.

Таким чином, прийняті відповідно до статуту рішення загальних зборів об`єднання з питань управління багатоквартирним будинком є обов`язковими для усіх власників квартир (нежитлових приміщень) у багатоквартирному будинку, які одночасно є співвласниками спільного майна такого будинку та зобов`язані його утримувати в силу прямої норми статті 322 Цивільного кодексу України та Законів України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Вказані висновки викладені у постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 22.02.2018 р. у справах № 910/13128/17, № 910/11312/17, від 02.09.2020 р. у справі № 906/884/19.

19.02.2022 р. відбулись загальні збори співвласників ОСББ «Калинова Фортеця», рішення яких оформлені протоколом від 07.03.2022 р.

У матеріалах справи відсутні докази оскарження та скасування вказаних вище рішень загальних зборів співвласників ОСББ «Калинова Фортеця» від 19.02.2022 р., якими були затверджені розмір та порядок сплати щомісячних внесків на утримання будинку, а тому є чинними та такими, що підлягають виконанням як самим об`єднанням, так і співвласниками будинку, зокрема, відповідачем щодо своєчасної та повної оплати таких послуг.

Отже, у відповідача, як у співвласника багатоквартирного будинку у відповідності до положень Цивільного кодексу України, Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» та безпосередньо рішень загальних зборів від 19.02.2022 р., статуту ОСББ «Калинова Фортеця» виник обов`язок з оплати послуги по утриманню багатоквартирного будинку, в тому числі у заявлений позивачем період з квітня по листопад 2022 р. у розмірі 5 121, 43 грн щомісячно пропорційно до площі, належних йому нежитлових приміщень.

Статтею 193 Господарського кодексу України встановлено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Статтею 526 Цивільного кодексу України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 цього ж кодексу визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Згідно ст. 610 цього ж кодексу порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

У встановлені рішенням загальних зборів співвласників ОСББ «Калинова Фортеця» від 19.02.2022 р. та Правилами сплати внесків строки і станом на час розгляду справи відповідач обов`язок щодо оплати послуг по утриманню та обслуговуванню будинку, наданих у період з квітня по листопад 2022 р., не виконав і його основна заборгованість перед позивачем складає 40 971, 44 грн, що підтверджується рішеннями загальних зборів співвласників ОСББ «Калинова Фортеця» від 19.02.2022 р., оформленими протоколом від 07.03.2022 р., довідкою про заборгованість позивача, відповідними квитанціями-рахунками, іншими документами, наявними у матеріалах справи.

Відповідно до приписів ч. 3 ст. 13 та ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Згідно з ст. 86 цього ж кодексу суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

У процесі розгляду справи відповідачем у відповідності до ч. 3 ст. 13 та ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України не було надано суду жодних належних та допустимих доказів, що б підтверджували належне виконання ним свого обов`язку по оплаті наданих послуг з утримання та обслуговуванню будинку та/або доказів щодо неотримання таких послуг.

Заперечення відповідача в частині неотримання ним рахунків чи будь-яких вимог про сплату внесків є безпідставними і необґрунтованими, оскільки відповідача було повідомлено про створення ОСББ «Калинова Фортеця» та затвердження розміру внесків на утримання та обслуговуванню будинку і відповідач не був позбавлений можливості самостійно здійснити їх оплату та/або отримати рахунок безпосередньо у позивача, у разі його неотримання.

Посилання відповідача на відсутність доказів передачі колишнім балансоутримувачем ТОВ «БМК Софіївська» будинку та прийняття його позивачем за актом прийому-передачі, а також передачі, передбаченої законодавством, технічної документації є безпідставними і необґрунтованими, оскільки з моменту реєстрації ОСББ «Калинова Фортеця», останнє набуло права та повноваження, визначені законом, для вчинення дій з управління будинком, розташованого за адресою: 08147, вул. Шалімова Академіка, буд. 67-А, с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район, Київська область. При цьому, сама лише відсутність примірника технічної документації не уможливлює функціонування та діяльність такого об`єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Наданий відповідачем договір управління нерухомим майном № 15/08 від 15.08.2022 р., укладений між ТОВ «Соф Проперті Груп» та ТОВ «Тап Сервіс», не спростовує обставини, встановлені судом у процесі розгляду справи, та не звільняє відповідача від належного виконання свого обов`язку з оплати послуг по утриманню багатоквартирного будинку у порядку та розмірах, встановлених рішеннями загальних зборів ОСББ «Калинова Фортеця» від 19.02.2022 р.

Щодо посилання відповідача на існування форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) у спірний період надання послуг, а також неможливість здійснювати власну господарську діяльність з 24.02.2022 р. у зв`язку з введенням військового стану в України та військовою агресією Російської Федерації суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст. 617 Цивільного кодексу України особа, яка порушила зобов`язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов`язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Не вважається випадком, зокрема, недодержання своїх обов`язків контрагентом боржника, відсутність на ринку товарів, потрібних для виконання зобов`язання, відсутність у боржника необхідних коштів.

Згідно з ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб`єкт господарювання за порушення господарського зобов`язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов`язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов`язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов`язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.

Форс-мажорні обставини не мають преюдиціальний (заздалегідь встановлений) характер. При їх виникненні сторона, яка посилається на дію форс-мажорних обставин, повинна це довести. Сторона яка посилається на конкретні обставини повинна довести те, що вони є форс-мажорними, в тому числі, саме для конкретного випадку. Виходячи з ознак форс-мажорних обставин, необхідно також довести їх надзвичайність та невідворотність. Те, що форс-мажорні обставини необхідно довести, не виключає того, що наявність форс-мажорних обставин може бути засвідчено відповідним компетентним органом.

Наявність форс-мажорних обставин засвідчується Торгово-промисловою палатою України та уповноваженими нею регіональними торгово-промисловими палатами відповідно до статей 14, 141 Закону України «Про торгово-промислові палати України» шляхом видачі сертифіката.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 25.01.2022 р. у справі № 904/3886/21.

Отже, з наведених норм слідує, що форс-мажорні обставини мають індивідуальний персоніфікований характер щодо конкретного договору та його сторін. Відтак сертифікат видається заінтересованому суб`єкту господарювання на підставі його звернення. Іншого порядку засвідчення форс-мажорних обставин не визначено.

Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 р. «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України № 2102-IX від 24.02.2022 р. «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, з подальшим продовженням його дії.

Листом Торгово-промислової палати України № 2024/02.0-7.1 від 28.02.2022 р. засвідчено, що військова агресія Російської Федерації проти України, що стало підставою для введення воєнного стану є форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) та до їх офіційного закінчення є надзвичайними, невідворотними та об`єктивними обставинами для суб`єктів господарської діяльності по зобов`язанням за договорами, виконання яких настало і стало неможливим у встановлений термін внаслідок настання таких форс-мажорних обставин.

Водночас, вказаний лист носить загальний інформаційний характер, оскільки констатує абстрактний факт без доведення причинно-наслідкового зв`язку у конкретному зобов`язанні. Неможливість виконання договірних зобов`язань особа повинна підтверджувати документально в залежності від її дійсних обставин, що унеможливлюють виконання на підставі вимог законодавства.

Матеріали справи не містять сертифікат, виданий Торгово-промисловою палатою України чи уповноваженими регіональними торгово-промисловими палатами, що засвідчують наявність форс-мажорних обставин, які впливають на реальну можливість виконання зобов`язань позивача, зокрема, щодо сплати внесків по утриманню багатоквартирного будинку у порядку та розмірах, встановлених рішеннями загальних зборів ОСББ «Калинова Фортеця» від 19.02.2022 р.

Крім того, відповідачем не було доведено належними та допустимими доказами факт перебування позивача в кращому становищі порівняно з відповідачем, з огляду на запровадження в державі воєнного стану, тобто такі форс-мажорні обставини, стосуються обох сторін.

Також, у матеріалах справи відсутні будь-які належні та допустимі докази, що свідчили б про повне зупинення та/або переривання господарської діяльності відповідача у зв`язку із веденням військового стану та як наслідок виникнення обставин, що унеможливлювали своєчасне виконання зобов`язань, зокрема, по сплаті внесків і платежів у спірний період, як співвласником багатоквартирного будинку.

Отже, вимога позивача про стягнення із відповідача основної заборгованості у розмірі 40 971, 44 грн за надані послуги по утриманню та обслуговуванню будинку є законними і обґрунтованими, та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Крім того, позивач просить стягнути із відповідача пеню, передбачену Правилами внесення внесків, затвердженими рішенням загальних зборів ОСББ «Калинова Фортеця» від 19.02.2022 р., за періоди прострочення відповідачем виконання обов`язку по оплаті наданих послуг по утриманню та обслуговуванню будинку з 01.04.2022 р. по 20.11.2022 р. всього на загальну суму 958, 72 грн у відповідності до виконаного ним розрахунку.

Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до п. 3) ч. 1 ст. 611 цього ж кодексу у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки.

Частиною 1 ст. 549 цього ж кодексу передбачено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Частиною 3 цієї ж статті встановлено, що пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Відповідно до ч. 4 ст. 231 цього ж кодексу у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Згідно з ч. 6 ст. 232 цього ж кодексу нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Пунктом 4.5. Правил встановлено, що у разі несплати власником або користувачем житлового або нежитлового приміщення багатоквартирного будинку Об`єднання внеску, Правління ОСББ має право за кожен день прострочення нарахувати пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу (відповідно до ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»). Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Розрахунок пені від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є невірним.

Правильний розрахунок пені від суми основної заборгованості за договором наступний:

Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/04/2022 до 21/10/2022 5 121,43 x 0.01 x 184 : 10018494,23 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/05/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 0.01 x 184 : 10018494,23 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/06/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 0.01 x 153 : 10015378,36 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/07/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 0.01 x 123 : 10012362,99 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/08/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 0.01 x 92 : 1009247,12 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/09/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 0.01 x 61 : 1006131,24 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/10/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 0.01 x 31 : 1003115,88 грн.

Отже, загальний розмір пені від суми основної заборгованості у вищевказані періоди становить 424, 05 грн.

Отже, суд приходить до висновку про часткове задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача пені від суми основної заборгованості у вищевказані періоди у розмірі 424, 05 грн.

Крім того, позивач просить стягнути із відповідача штраф, передбачений Правилами внесення внесків, затвердженими рішенням загальних зборів ОСББ «Калинова фортеця» від 19.02.2022 р., за несплату відповідачем внесків по утриманню та обслуговуванню будинку протягом 6 (шести) і більше місяців всього на загальну суму 4 097, 14 грн у відповідності до виконаного ним розрахунку.

Відповідно до п. 3) ч. 1 ст. 611 цього ж кодексу у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: сплата неустойки.

Частиною 1 ст. 549 цього ж кодексу передбачено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.

Частиною 2 цієї ж статті встановлено, що штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання.

Згідно з ч. 2 ст. 551 цього ж кодексу передбачено, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Згідно з ч. 1 ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Відповідно до ч. 4 ст. 231 цього ж кодексу у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Пунктом 4.6. Правил встановлено, що окрім пені, у разі несплати власником або користувачем житлового або нежитлового приміщення багатоквартирного будинку Об`єднання, внеску протягом 6 (шести) і більше місяців з дати отримання послуг з утримання будинку, такому боржнику може бути нарахований штраф у розмірі 10 % (десяти відсотків) від суми боргу.

Розрахунок штрафу від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є обґрунтованим та вірним, а тому суд дійшов висновку про задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача штрафу від суми основної заборгованості у розмірі 4 097, 14 грн.

Крім того, позивач просить стягнути із відповідача 6 589, 13 грн інфляційних збитків та 788, 00 грн 3% річних за періоди прострочення відповідачем виконання обов`язку по оплаті наданих послуг по утриманню та обслуговуванню будинку з 01.04.2022 р. по 31.10.2022 р. та з 01.04.2022 р. по 20.11.2022 р. відповідно у відповідності до виконаного ним розрахунку.

Згідно з ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 612 цього ж кодексу боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 2 ст. 625 цього ж кодексу передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Розрахунок інфляційних збитків від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є невірним.

Правильний розрахунок інфляційних збитків від суми основної заборгованості наступний:

Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 21/04/2022 до 31/10/2022 5 121,43 грн. Всього:5 121,43 грн.Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 21/05/2022 до 31/10/2022 5 121,43 грн. Всього:5 121,43 грн.Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 21/06/2022 до 31/10/2022 5 121,43 грн. Всього:5 121,43 грн.Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 21/07/2022 до 31/10/2022 5 121,43 грн. Всього:5 121,43 грн.Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 21/08/2022 до 31/10/2022 5 121,43 грн. Всього:5 121,43 грн.Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 21/09/2022 до 31/10/2022 5 121,43 грн. Всього:5 121,43 грн.Основна сума заборгованості за договором:Сума боргуз 21/10/2022 до 31/10/2022 5 121,43 грн. Всього:5 121,43 грн.

Останній період (21/04/2022 - 31/10/2022) Індекс інфляціїтравень 2022102,70червень 2022103,10липень 2022100,70серпень 2022101,10вересень 2022101,90жовтень 2022102,50Останній період (21/05/2022 - 31/10/2022) Індекс інфляціїчервень 2022103,10липень 2022100,70серпень 2022101,10вересень 2022101,90жовтень 2022102,50Останній період (21/06/2022 - 31/10/2022) Індекс інфляціїлипень 2022100,70серпень 2022101,10вересень 2022101,90жовтень 2022102,50Останній період (21/07/2022 - 31/10/2022) Індекс інфляціїсерпень 2022101,10вересень 2022101,90жовтень 2022102,50Останній період (21/08/2022 - 31/10/2022) Індекс інфляціївересень 2022101,90жовтень 2022102,50Останній період (21/09/2022 - 31/10/2022) Індекс інфляціїжовтень 2022102,50

Розрахунок здійснюється за формулою

ІІС = ( ІІ1 : 100 ) x ( ІІ2 : 100 ) x ( ІІ3 : 100 ) x ... ( ІІZ : 100 )

ІІ1 - індекс інфляції за перший місяць прострочення,

......

ІІZ - індекс інфляції за останній місяць прострочення.

Останній період

IIc (102,70 : 100) x (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x = 1.12592065

Інфляційне збільшення:

5 121,43 x 1.12592065 - 5 121,43 = 644,89 грн.

Останній період

IIc (103,10 : 100) x (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x = 1.09632001

Інфляційне збільшення:

5 121,43 x 1.09632001 - 5 121,43 = 493,30 грн.

Останній період

IIc (100,70 : 100) x (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x = 1.06335597

Інфляційне збільшення:

5 121,43 x 1.06335597 - 5 121,43 = 324,47 грн.

Останній період

IIc (101,10 : 100) x (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x = 1.05596422

Інфляційне збільшення:

5 121,43 x 1.05596422 - 5 121,43 = 286,62 грн.

Останній період

IIc (101,90 : 100) x (102,50 : 100) x = 1.04447500

Інфляційне збільшення:

5 121,43 x 1.04447500 - 5 121,43 = 227,78 грн.

Останній період

IIc (102,50 : 100) x = 1.02500000

Інфляційне збільшення:

5 121,43 x 1.02500000 - 5 121,43 = 128,04 грн.

Отже,загальний розмір інфляційних збитків від суми основної заборгованості у вищевказані періоди становить 2 105, 10 грн.

Отже, суд дійшов висновку про часткове задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача інфляційних збитків від суми основної заборгованості у вищевказані періоди у розмірі 2 105, 10 грн.

Розрахунок 3 % річних від суми основної заборгованості, виконаний позивачем, є невірним.

Правильний розрахунок 3 % річних від суми основної заборгованості наступний:

Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/04/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 3 % x 214 : 365 : 10021490,08 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/05/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 3 % x 184 : 365 : 10018477,45 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/06/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 3 % x 153 : 365 : 10015364,40 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/07/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 3 % x 123 : 365 : 10012351,78 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/08/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 3 % x 92 : 365 : 1009238,73 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/09/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 3 % x 61 : 365 : 1006125,68 грн.Період прострочення грошового зобов`язання:Кількість днів у періодіСумаз 21/10/2022 до 20/11/2022 5 121,43 x 3 % x 31 : 365 : 1003113,05 грн.

Отже, загальний розмір 3 % річних від суми основної заборгованості у вищевказані періоди становить 361, 17 грн.

Отже, суд дійшов висновку про часткове задоволення вимог позивача в частині стягнення із відповідача 3% річних від суми основної заборгованості у вищевказані періоди у розмірі 361, 17 грн.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, обставини справи, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Судові витрати відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 240 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити частково.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Соф Проперті Груп» (08131, вул. Шалімова Академіка, буд. 67 В, офіс 1, с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район, Київська область; ідентифікаційний код 43789231) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Калинова Фортеця» (08147, вул. Шалімова Академіка, буд. 67-А, с. Софіївська Борщагівка, Бучанський район, Київська область; ідентифікаційний код 44648299) 40 971 (сорок тисяч дев`ятсот сімдесят одна) грн 44 (сорок чотири) коп. основної заборгованості, 424 (чотириста двадцять чотири) грн 05 (п`ять) коп. пені, 4 097 (чотири тисячі дев`яносто сім) грн 14 (чотирнадцять) коп. штрафу, 2 105 (дві тисячі сто п`ять) грн 10 (десять) коп. інфляційних збитків, 361 (триста шістдесят одна) грн 17 (сімнадцять) коп. 3 % річних та судові витрати 2 228 (дві тисячі двісті двадцять вісім) грн 02 (дві) коп. судового збору.

3. Відмовити в задоволенні інших позовних вимог.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його апеляційне оскарження, а у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржено протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду.

Суддя В.М.Бацуца

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення01.05.2023
Оприлюднено09.05.2023
Номер документу110688903
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —911/2497/22

Ухвала від 10.08.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 26.07.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Ухвала від 11.07.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Іоннікова І.А.

Рішення від 01.05.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 09.01.2023

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

Ухвала від 08.12.2022

Господарське

Господарський суд Київської області

Бацуца В.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні