Справа № 638/2717/23
Провадження № 2/638/2624/23
УХВАЛА
Іменем України
04 травня 2023 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Смирнов В.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Харківської медичної академії післядипломної освіти про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ:
04 квітня 2023 року ОСОБА_1 звернулася до Дзержинського районного суду м.Харкова з позовом до Харківської медичної академії післядипломної освіти про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 07 квітня 2023 року позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської медичної академії післядипломної освіти про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди - залишено без руху та надано Позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви десять днів з дня вручення ухвали.
02 травня 2023 року ОСОБА_1 надала до суду заяву про усунення недоліків позовної заяви залишеної без руху.
Недоліки, зазначені в Ухвалі Дзержинського районного суду м. Харкова від 07 квітня 2023 року, позивачкою усунені.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України.
Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Відповідно до ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Пунктом 4 ч. 2 ст.187ЦПК України передбачено при постановленні ухвали про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі вирішення питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатись справа.
Згідно з ч. 3 ст.274ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: значення справи для сторін; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст.277ЦПК України питання про розгляд справи в порядку спрощеного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали позовної заяви, враховуючи вказані у ст.274ЦПК обставини, суддя приходить до висновку, що вищезазначену позовну заяву слід розглянути в порядку спрощеного позовного провадження за правилами, передбаченими Главою 10 ЦПК України.
Окрім того, позивачка про сить суд витребувати у Харківської медичної академії післядипломної освіти копії наказів від 30.09.2022 №31/2022-к «Про затвердження структури та штату ХМАПО з 10.12.2022» від 30.09.2022 №34/2022-к «Про визначення переліку кафедр та призначення виконуючих обовязки завідувачів кафедр ХМАПО з 10.12.2022р.» від 08.12.2022 року №93-2022 -к про звільнення.
Відповідно до ст.84 ЦПК України Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинахдругійтатретійстатті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанніповинно бутизазначено: якийдоказ витребовується; обставини,які можепідтвердити цейдоказ,або аргументи,які вінможе спростувати; підстави,з якихвипливає,що цейдоказ маєвідповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Для об`єктивного та всебічного розгялду справи, суд вважає за можливе витребувати вказані докази у відповідача.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.19,175,177,187, . 274 - 279, 353 ЦПК України,-
п о с т а н о в и в:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Харківської медичної академії післядипломної освіти про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження.
Призначити судове засідання на 31 травня 2023 року на 13 год. 00 хв. в залі судових засідань Дзержинського районного суду м. Харкова з повідомленням (викликом) сторін.
Витребувати у Харківської медичної академії післядипломної освіти копії наказів від 30.09.2022 №31/2022-к «Про затвердження структури та штату ХМАПО з 10.12.2022» від 30.09.2022 №34/2022-к «Про визначення переліку кафедр та призначення виконуючих обовязки завідувачів кафедр ХМАПО з 10.12.2022р.» та від 08.12.2022 року №93-2022 -к про звільнення
Витребувані докази надати до суду протягом 15 днів з дня отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачу також надіслати копію позову з копіями доданих до нього документів.
Відповідач має право протягом 15 днів з дня отримання копії даної ухвали надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, всі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178, ст. 191ЦПК України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити відповідачу право на пред`явлення зустрічного позову у строк для подання відзиву.
Позивач, відповідно до вимог ст.ст. 179, 199ЦПК України має право надати відповідь на відзив протягом 5 днів з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана відповідачу.
Відповідач має право у п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив подати заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України -https://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.А. Смирнов
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2023 |
Оприлюднено | 10.05.2023 |
Номер документу | 110691599 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них у зв’язку з іншими підставами звільнення за ініціативою роботодавця |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Смирнов В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні