Ухвала
від 08.05.2023 по справі 279/2813/23
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

провадження №1-кс/279/633/23

Справа № 279/2813/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 травня 2023 року місто Коростень

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060490000366 від 26.04.2023 року, за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

В ході здійснення мониторингу публічно доступного джерела а саме інтернет сторінки «ІНФОРМАЦІЯ_1 » виявлено, що посадові особи фонду Державного майна, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в супереч інтересам служби, передали у власність третім особам Дружківський карєр, що розташований в смт. Дружба, Олевської територіальної громади Коростенського району Житомирської області, в наслідок чого спричинили збитку державі.

26 квітня 2023 року за вказаним фактом було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023060490000366 з первинною правовою кваліфікацією за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

В ході здійснення мониторингу публічно доступного джерела а саме інтернет сторінки «ІНФОРМАЦІЯ_1 » було виявлено публікацію з наступним заголовком « ІНФОРМАЦІЯ_2 продали за безцінь. Унікальний кар`єр віддали сумнівній фірмі з російським слідом», так в подальшому ознайомившись детально з вказаною публікацією було встановлено, що «Так, ФДМ продав фактично за безцінь унікальний кар`єр у Житомирській області, який за свою чисту та бірюзову воду прозвали " ОСОБА_4 ". Цей кар`єр купив якийсь громадянин Ізраїлю, який раніше працював у росії. А партнером із покупки став директор одного з підприємств того ж ФДМ. Йдеться про Дружбовський (у селищі Дружба, Олевського району Житомирської області) кар`єр нерудних корисних копалин " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", у якому видобувають глину, каолін, пісок та гравій, Точніше, видобували, оскільки протягом останніх років видобуток не ведеться. Втім, останнє навіть на краще, адже завдяки унікальному кольору води та навколишніх місць, кар`єр став своєрідною туристичною "Меккою", де люблять відпочивати не лише місцеві, а й приїжджі туристи. І останніх до початку повномасштабної війни ставало дедалі більше. Як би там не було, другий аукціон відбувся 17 березня. Дивно, але за тиждень кар`єр подешевшав удвічі! І цього разу за початкової ціни 2 млн 421 тис. грн кар`єр було продано одному з двох учасників - ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", за 2 млн 810 тисяч 501 гривню. "Торгувалися" за нього дві фірми, вищезгадана ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", яка програла торги, оскільки запропонувала ціну "аж на цілу гривню" дешевше. Але на цьому дива торгів не закінчилися. Як зазначили житомирські ЗМІ, обидві фірми мали однаковий статутний капітал, лише у 1000 гривень, що разом із різницею в 1 гривню у пропозиції, виглядає надзвичайно підозріло. Причому основний профіль діяльності переможця - це ветеринарна діяльність.»

Зважаючи на вище викладене дослідивши вказані обставини було встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_6 здійснили продаж об`єкта малої приватизації - єдиного майнового комплексу Державного підприємства Дружбівський кар`єр нерудних копалин « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за адресою: АДРЕСА_1 , також зважаючи що у відповідності до інформаційного повідомлення - нерухоме майно, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, згідно акта опису майна, серія та номер: 1217/06-30-13-05, виданого 09.12.2020, зареєстровано обтяження - податкова застава, рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, індексний номер: 55608613 від 09.12.2020, обтяжувач ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Об`єкти: вузол розгрохотки з галереями загальною площею 221,2 кв.м; будівля відвантажування з прибудовами, бункер з лотками (8 шт.) загальною площею 138,3 кв.м; фінське сховище площею 1493,4 кв.м, які зареєстровані у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, в наявності відсутні.

Площі деяких об`єктів нерухомого майна згідно технічного паспорта не відповідають площам зареєстрованим у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, оскільки з часу реєстрації (2011 рік) майно зазнало пошкоджень та руйнації.

Комплекс будівель переважно виробничого та складського призначення перебуває в незадовільному стані та потребує капітального ремонту (фізичний знос 41-80%). Стан несучих конструктивних елементів аварійний. За функціональним призначенням не використовуються.

У зв`язку з викладеним, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів до оригіналів документів а саме: оригіналу реєстраційної справи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", володільцем якої являється центр надання адміністративних послуг що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , так як вказана інформація і документи як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве та вирішальне значення для встановлення фактичних даних та важливих обставин у кримінальному провадженні а також з метою подальшого проведення судової почеркознавчої експертизи.

Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав.

У відповідності до вимог ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом вилучити їх.

За правилами ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.

У відповідності до ст. 162 КПК України особисте листування та персональні дані особи, тимчасовий доступ до яких необхідно отримати, становлять собою охоронювану законом таємницю, отже, отримання вказаних документів на законних підставах не інакше як через ухвалу слідчого судді, є неможливим.

Таким чином, з врахуванням того, що за результатами вказаної слідчої дії можуть бути отримані докази, які самостійно та в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення для обставин кримінального правопорушення і встановлення осіб, які його вчинили, а відомості про зазначені документи неможливо отримати в інший спосіб, окрім як надання доступу до вказаних документів, слідчий суддя вважає необхідним клопотання задовольнити.

Відтак, враховуючи, що в інший спосіб на даний час неможливо отримати запитувані відомості, як без надання тимчасового доступу, а тому клопотання є обґрунтованим і його слід задовольнити.

Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів , розглянуто без виклику осібу володінні яких вони знаходяться.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159- 166 КПК України,-

П О С Т А Н О В И В:

Надати надати групі слідчих слідчого відділення Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області, які здійснюють досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке 26 квітня 2023 року внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12023060490000366, тимчасовий доступ до речей і документів, а саме оригіналів наступних документів: оригіналу реєстраційної справи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", ЄДРПОУ НОМЕР_1 , володільцем якої являється центр надання адміністративних послуг що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю подальшого вилучення оригіналів вище вказаних документів.

Відповідно до ст.165 КПК України - "1. Особа, яка зазначена в ухвалі слідчої - судді про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. 2. Зазначена в ухвалі слідчої- судді особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. 3. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. 4. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її винесення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Коростенського

міськрайонного суду

Житомирської області ОСОБА_5

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення08.05.2023
Оприлюднено07.05.2024
Номер документу110705710
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —279/2813/23

Ухвала від 26.10.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 26.10.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 25.10.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 25.10.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 04.07.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 04.07.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 04.07.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Недашківська Л. А.

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

Ухвала від 08.05.2023

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Коваленко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні