279/2813/23
1-кс/279/1682/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2023 року
Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023060049000366 від 26.04.2023 року за ознаками злочину, передбаченого ст.364 ч.2 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
В СТ А Н ОВ И В :
Слідчий звернувся з клопотанням в якому зазначив, що слідчим відділом Коростенського РУП ГУПН в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023060049000366 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Постановою заступника начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 визначено групу слідчих до складу якої увійшли слідчі ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В ході здійснення моніторингу публічно доступного джерела а саме інтернет сторінки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виявлено, що посадові особи фонду Державного майна, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в супереч інтересам служби, передали у власність третім особам Дружківський кар`єр, що розташований в смт. Дружба, Олевської територіальної громади Коростенського району Житомирської області, в наслідок чого спричинили збитку державі.
26 квітня 2023 року за вказаним фактом було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12023060490000366 з первинною правовою кваліфікацією за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
В ході здійснення моніторингу публічно доступного джерела а саме інтернет сторінки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було виявлено публікацію з наступним заголовком « ІНФОРМАЦІЯ_3 продали за безцінь. Унікальний кар`єр віддали сумнівній фірмі з російським слідом», так в подальшому ознайомившись детально з вказаною публікацією було встановлено, що «Так, ФДМ продав фактично за безцінь унікальний кар`єр у Житомирській області, який за свою чисту та бірюзову воду прозвали " ОСОБА_4 ". Цей кар`єр купив якийсь громадянин Ізраїлю, який раніше працював у росії. А партнером із покупки став директор одного з підприємств того ж ФДМ. Йдеться про Дружбовський (у селищі Дружба, Олевського району Житомирської області) кар`єр нерудних корисних копалин " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", у якому видобувають глину, каолін, пісок та гравій, Точніше, видобували, оскільки протягом останніх років видобуток не ведеться. Втім, останнє навіть на краще, адже завдяки унікальному кольору води та навколишніх місць, кар`єр став своєрідною туристичною "Меккою", де люблять відпочивати не лише місцеві, а й приїжджі туристи. І останніх до початку повномасштабної війни ставало дедалі більше. Як би там не було, другий аукціон відбувся 17 березня. Дивно, але за тиждень кар`єр подешевшав удвічі! І цього разу за початкової ціни 2 млн 421 тис. грн кар`єр булопроданоодному з двох учасників ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", за 2 млн 810 тисяч 501 гривню. "Торгувалися" за нього дві фірми, вищезгадана ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", та ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", яка програла торги, оскільки запропонувала ціну "аж на цілу гривню" дешевше. Але на цьому дива торгів не закінчилися. Якзазначилижитомирські ЗМІ, обидві фірми мали однаковий статутний капітал, лише у 1000 гривень, що разом із різницею в 1 гривню у пропозиції, виглядає надзвичайно підозріло. Причому основний профіль діяльності переможця це ветеринарна діяльність.»
У ході досудового розслідування встановлено, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_7 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), діючи за попередньою змовою з посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), зловживаючи своїм службовим становищем в супереч інтересам служби, з корисливих мотивів, з метою отримання неправомірної вигоди для себе та інших осіб, використовуючи службове становище здійснили реалізацію єдиного
майнового комплексу Державного підприємства Дружбівський кар`єр нерудних копалин « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) за адресою: АДРЕСА_1 (ідентифікатор в системі SPE001-UA-20230308-29559) за заниженою вартість, а саме: 2 млн. 810 тис. 501 грн., початкова вартість лота становила - 4 млн. 842 тис. 667 грн.
До складу ЄМК входить 24 одиниці нерухомого майна, загальною площею 9210,9 кв.м. Основним видом діяльності відповідно до Статуту є добування піску, гравію, глин і каоліну (за КВЕД 08.12). Підприємство господарську діяльність не здійснює. Земельна ділянка загальною площею 128,7467 га перебуває на праві постійного користування. На нерухоме майно, яке зареєстроване в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, зареєстровано обтяження - податкова застава. Об`єкти: вузол розгрохотки з галереями загальною площею 221,2 кв.м; будівля відвантажування з прибудовами, бункер з лотками (8 шт.) загальною площею 138,3 кв.м; фінське сховище площею 1493,4 кв.м, які зареєстровані у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, в наявності відсутні. Площі деяких об`єктів нерухомого майна згідно технічного паспорта не відповідають площам зареєстрованим у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, оскільки з часу реєстрації (2011 рік) майно зазнало пошкоджень та руйнації. Комплекс будівель переважно виробничого та складського призначення перебуває в незадовільному стані та потребує капітального ремонту. Стан несучих конструктивних елементів аварійний. На балансі підприємства перебувають об`єкти, що не підлягають приватизації, а саме: технологічна дорога в напрямку села Рудня-Радовельська 6,1 км.
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » створене у 2019 році та зареєстроване в місті Бровари Київської області. Статутний капітал товариства 1 000 грн. Види діяльності: ветеринарна діяльність, неспеціалізована оптова торгівля, дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук.
Площі деяких об`єктів нерухомого майна згідно технічного паспорта не відповідають площам зареєстрованим у Реєстрі прав власності на нерухоме майно, оскільки з часу реєстрації (2011 рік) майно зазнало пошкоджень та руйнації.
Комплекс будівель переважно виробничого та складського призначення перебуває в незадовільному стані та потребує капітального ремонту (фізичний знос 41-80%). Стан несучих конструктивних елементів аварійний. За функціональним призначенням не використовуються.
Крім цього, з метою визначення ринкової вартості об`єкта нерухомого майна 04.09.2023 призначено судову оціночно-будівельну експертизу, виконання якої доручено експертам ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до оригіналів документів, а саме: рішення №45 ІНФОРМАЦІЯ_9 від 24.10.2011 та документів, які стали підставою для винесення вказаного рішення.
Відповідні документи та інформація знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 адреса: АДРЕСА_2 , а саме: рішення №45 ІНФОРМАЦІЯ_9 від 24.10.2011 та документів, які стали підставою для винесення вказаного рішення.
Приймаючи до уваги, що відповідно ст. 91 КПК України у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення, час, місце, спосіб та інші обставини, виникла необхідність в отриманні у ІНФОРМАЦІЯ_10 вище вказаних документів.
У відповідності до ст.99 КПК України сторона кримінального провадження зобов`язана надавати суду для дослідження оригінали документів. Відповідно до Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України №53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу Міністерства юстиції України №1950/5 від 26.12.2012) надаються оригінали документів.
З метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження та приймаючи до уваги те, що вищевказані документи, містять охоронювану законом таємницю, містять персональні дані, тимчасовий доступ до яких та розпорядження про вилучення, здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді, суду, відповідно до вимог ст.ст. 159, 162 КПК України, тому просить надати тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 адреса: АДРЕСА_2 , а саме рішення №45 ІНФОРМАЦІЯ_9 від 24.10.2011 року та документів, які стали підставою для винесення вказаного рішення.
Одночасно просить виклик у судове засідання службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_10 не здійснювати, оскільки це може призвести до передчасного розголошення відомостей, які стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів, а також втрати чи знищення інформації, у зв`язку із чим існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Слідчий клопотання підтримав, про що подав письмову заяву.
Особа, у володінні якої знаходяться документи, в судове засідання не прибула.
Вивченням матеріалів клопотання встановлено, що 26.04.2023 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023060049000366 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.364 ч.2 КК України, проводиться досудове розслідування.
Дії, передбачені ст.159 КПК України, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.
За правиламист.93КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження передбачено ст.159 КПК України, клопотання містить належне обґрунтування зв`язку між вимогами, заявленими в ньому, та обставинами вчиненого правопорушення.
За таких обставин суд заявлене клопотання визнає обґрунтованим і задовольняє.
Керуючись ст.131, 132,159,160-165 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим, які проводять досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023060049000366 : ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , тимчасовий доступ до документів , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_10 ( АДРЕСА_2 ), а саме до рішення №45 ІНФОРМАЦІЯ_9 від 24.10.2011 року та документів, які стали підставою для його винесення, з можливістю вилучення оригіналів.
Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України, в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2023 |
Оприлюднено | 30.10.2023 |
Номер документу | 114455043 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні