Справа № 141/333/23
Провадження №2-о/141/14/23
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
09 травня 2023 року смт Оратів
Суддя Оратівського районного суду Вінницької області Климчук С.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа Оратівська селищна рада Вінницької області про встановлення факту, що має юридичне значення,
У С Т А Н О В И В :
04.05.2023 до суду надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа Оратівська селищна рада Вінницької області про встановлення факту, що має юридичне значення.
Дослідивши подану заяву від 03.05.2023 про встановлення факту, що має юридичне значення, та додані до неї матеріали, суд дійшов наступних висновків.
За правилами Цивільного процесуального кодексу України вимоги до заяв про встановлення факту, що має юридичне значення, визначені у ст. ст.175, 177, 318 ЦПК України.
Відповідно до частини першої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п. 5 ч. 2 ст.293ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до ч. 3, ч 4 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом. Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст.315ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Як вбачається з п. 3 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від31.03.1995року №5«Про судовупрактику всправах провстановлення фактів,що маютьюридичне значення», вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту форми позовної заяви, так і вимогам щодо змісту такої заяви, передбаченим ЦПК України. Якщо взаяві незазначено,який конкретнофакт проситьвстановити заявник,з якихпричин неможливоодержати абовідновити документ,що посвідчуєданий факт,якими доказамицей фактпідтверджується абодо заявине приєднанодовідки пронеможливість одержаннячи відновленнянеобхідних документів,суддя постановляєухвалу прозалишення заявибез рухуі надаєзаявникові строкдля виправленнянедоліків.
При розгляді справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження абов паспорті,у томучислі,факту належностіправовстановлюючого документа,в якомудопущені помилкиу прізвищі,імені,по батьковіабо замістьімені чипо батьковізазначені ініціали суд повинензапропонувати заявниковіподати доказипро те,що правовстановлюючийдокумент належитьйому іщо організація,яка видаладокумент,не маєможливості внестидо ньоговідповідні виправлення (п. 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»).
Також згідно вимог ст. 318 ЦПК України у заяві про встановлення фактів, що мають юридичне значення повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Натомість, судом встановлено, що у заяві від 03.05.2023 про встановлення факту належності правовстановлюючого документу заявником не зазначено, з якої метою він просить встановити зазначений факт.
Крім того, до заяви від 03.05.2023 не додано належних доказів в підтвердження обставин, викладених у заяві ОСОБА_1 , та доказів неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт.
Також заявником не додано доказів того, що організація, яка видала правовстановлюючий документ, не може внести до нього відповідні виправлення, та доказів звернення заявника з приводу внесення виправлень у документ та відмови у проведенні таких виправлень.
Вказані обставини перешкоджають вирішенню питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи встановлені фактичні обставини, суд доходить висновку про необхідність залишення заяви від 03.05.2023 без руху та надання заявнику терміну для усуненн виявлених судом недоліків.
Зокрема, заявнику необхідно: 1) зазначити, з якою метою заявник просить встановити юридичний факт, що має юридичне значення, за встановлення якого він звертається до суду; 2) надати належні докази в підтвердження обставин, викладених у заяві від 03.05.2023, та докази неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують юридичний факт, що має юридичне значення, за встановлення якого заявник звертається до суду; 3 ) вказати, з яких причин неможливо одержати документ, що посвідчує даний факт у компетентному органі, приєднати до заяви довідки та інші належні докази про неможливість одержання даного документу, а також надати докази звернення до компетентних органів з приводу внесення виправлень у документ.
Для усунення недоліків поданої заяви заявник має подати до суду в письмовому вигляді заяву в новій редакції з урахуванням наведених в даній ухвалі суду недоліків.
Керуючись ст. 177, 185, 294, 318 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Заяву від 03.05.2023 ОСОБА_1 , заінтересована особа Оратівська селищна рада, про встановлення факту, що має юридичне значення, залишити без руху.
Надати заявнику десятиденний строк з дня отримання ухвали суду для усунення вказаних в ухвалі суду недоліків.
Роз`яснити заявнику, якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява буде вважатися неподаною і повернута заявнику.
Ухвала суду остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя С.В. Климчук
Суд | Оратівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2023 |
Оприлюднено | 11.05.2023 |
Номер документу | 110724378 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Оратівський районний суд Вінницької області
Климчук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні