Ухвала
від 09.05.2023 по справі 142/206/23
ПІЩАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальнийномер 142/206/23

Номер провадження 2/142/147/23

У Х В А Л А

(про залишення позову без руху)

09 травня 2023 року смт. Піщанка

Суддя Піщанськогорайонного судуВінницької областіНестерук В.В.,отримавши позовнузаяву ОСОБА_1 ,яка проживаєв АДРЕСА_1 до Студенянськоїсільської ради,що знаходитьсяв с.Студена Тульчинськогорайону Вінницькоїобласті,вул.Соборна,42,про визнанняправа власностівнаслідок спадкування,з доданимидо неїматеріалами,-

В С Т А Н О В И В:

До Піщанськогорайонного судуВінницької областінадійшла позовназаява ОСОБА_1 до Студенянської сільської ради про визнання права власності внаслідок спадкування, в якій позивач просить суд визнати за нею, ОСОБА_1 , реєстраційний номер платника податку 2790503927, як спадкоємцем за заповітом, право власності на майно, яке належало заповідачу ОСОБА_2 , померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме земельну ділянку площею 0,5000 га на території Болганської сільської ради, Піщанського району, Вінницької області, в даний час на території Студенянської сільської ради, Тульчинського району, Вінницької області, вартістю 1265,94 гривень, кадастровий номер 0523280300:01:001:0856 за категорією земель - земля сільськогосподарського призначення. Позовні вимоги обгрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилась спадщина на майно: земельну ділянку площею 0,5000 га на території Болганської сільської ради, Піщанського району, Вінницької області, в даний час на території Студенянської сільської ради, Тульчинського району, Вінницької області, вартістю 1265,94 гривень, кадастровий номер 0523280300:01:001:0856. 27 червня 2012 року ОСОБА_2 зробив на неї заповіт, в якому все своє майно заповів їй. Державним нотаріусом їй відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину по тій причині, що нею пропущено строк звернення до нотаріальної контори, а також відсутні відомості про родинні відносини із померлим.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05 травня 2023 року дану позовну заяву було передано для розгляду судді Нестеруку В.В.

Ознайомившись з позовною заявою та долученими до неї документами, суд приходить до висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України з наступних підстав.

У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Так, зокрема, відповідно до вимог п.п. 4, 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити, зокрема: зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. В ч. 6 ст. 175 ЦПК України також визначено, що у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.

З тексту позовної заяви та постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 21 квітня 2023 року слідує, що ОСОБА_1 на час відкриття спадщини із спадкодавцем ОСОБА_2 разом постійно не проживали, заяву про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний строк не подала.

Відповідно до ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Частиною 3 статті 1268 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Згідно положень ч. 1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Тобто, для оформлення спадкових прав необхідне прийняття спадщини.

Проте позивачем у позовній заяві не зазначаються обставини прийняття нею спадщини в один з передбачених способів та не вказуються та не надаються відповідні докази цього.

Крім того, відповідно до п.п. 2, 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається: у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Так, позивачем ціну позову визначено у розмірі 1265,94 грн., що розраховано на підставі доданого до позовної заяви витягу з нормативної грошової оцінки земельних ділянок з кадастровим номером 0523280300:01:001:0856, відповідно до якого нормативно грошова оцінка земельної ділянки становить 1265,94 грн. Саме з вказаної суми позивачем при поданні позову сплачено судовий збір.

Разом з тим визначення позивачем ціни позову на підставі нормативно грошової оцінки земельної ділянки у даному випадку є помилковим.

Так, відповідно до ст. 5 Закону України «Про оцінку земель» грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом (як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об`єкта оцінки.

Експертна грошова оцінка земельних ділянок використовується при здійсненні цивільно-правових угод щодо земельних ділянок та прав на них, крім випадків, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Експертну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють суб`єкти оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог цього Закону, Закону України «Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні», а також інших нормативно-правових актів. За результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.

Позивач зазначає, що являється спадкоємцем за заповітом, при цьому не зазначає про належність її до першої чи другої черги спадкоємців та не надає підтвердження цьому.

Тому, зважаючи на п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України та норми Закону України «Про оцінку земель», для визначення вартості об`єкта, тобто ціни позову, необхідно виходити із експертної грошової оцінки спірного майна.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Відповідно до п. п. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізчиною особою має бути сплачено судовий збір в розмірі, що становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, позивач повинен визначити ціну позову, яка повинна відповідати дійсній вартості спірного майна (звіт експертної грошової оцінки) та сплатити судовий збір за вимогу майнового характеру відповідно до дійсної ціни позову.

Враховуючи викладене, суд, відповідно дост.185ЦПК України, вважає,що позовнузаяву необхіднозалишити безруху,надавши позивачустрок дляусунення недоліківдля приведення позовноїзаяви у відповідність до вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Якщо позивач у встановлений строк відповідно до ухвали суду не виконає зазначені вимоги, то на підставі ч.3 ст.185 ЦПК України заява буде вважатися неподаною і буде повернута.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, Законом України "Про судовий збір", -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Студенянської сільської ради про визнання права власності внаслідок спадкування, залишити без руху.

Запропонувати позивачу усунути недоліки, про які вказано в ухвалі суду, у строк не пізніше 10 днів з дня отримання копії ухвали.

Реквізити длясплати судовогозбору: отримувач коштів ГУК у Він.обл./смт Пiщанка/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37979858; Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA888999980313121206000002890 Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу:101; РНОКПП; Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 , Піщанський районний суд Вінницької області.

Роз`яснити позивачу, що у випадку неусунення зазначених в ухвалі недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.

Копію ухвали направити позивачу в строки, передбачені ст. 272 ЦПК України.

Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя:

СудПіщанський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення09.05.2023
Оприлюднено11.05.2023
Номер документу110725282
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —142/206/23

Рішення від 19.11.2024

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 04.07.2023

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 06.06.2023

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 09.05.2023

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Нестерук В. В.

Ухвала від 05.05.2023

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Гринишина А. А.

Ухвала від 04.05.2023

Цивільне

Піщанський районний суд Вінницької області

Гринишина А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні