Постанова
від 25.10.2007 по справі 14/551пн
ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

14/551пн

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2


ПОСТАНОВА

Іменем України

25.10.2007  року                                                            Справа № 14/551пн

Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:                              Парамонової Т.Ф.

суддів          :                                        Бойченка К.І.

Семендяєвої І.В.

секретар судового засідання           Антонова І.В.

за участю представників сторін:

від позивача:                    Демченко Д.О., дов. № 01-03-30/1842а, від 13.04.06,  

від відповідача:                    Долженко Ю.В., дов. № 3008/07,  від 30.08.07;

          від третьої особи:                    представник не прибув

                    

розглянувши

апеляційну скаргу                              Виконавчого комітету Луганського міської ради, м. Луганськ

на рішення

господарського суду                    Луганської області

від                                                  13.09.2007

у справі                                        № 14/551пн (суддя Лісовицький Є.А.)

за позовом                                        Виконавчого комітету Луганської міської ради, м. Луганськ

до відповідача                              Малого приватного підприємства  „Виробничо –комерційна фірма „Варіант–К”, м. Луганськ

третя особа, що не заявляє

самостійних вимог на предмет

спору на стороні відповідача           Товариство з обмеженою відповідальністю „Луганський фонд підтримки підприємництва”, м. Луганськ

про                                                  звільнення нежитлового приміщення

в с т а н о в и в :

Виконавчий комітет Луганської міської ради звернувся до господарського суду Луганської області з позовом до Малого приватного підприємства „Виробничо-комерційна фірма „Варіант-К” (третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача –ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва”) з вимогою про звільнення відповідачем приміщення площею 360 кв.м., яке розташовано у правому крилі першого поверху будівлі за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьоменко, 7.

Рішенням господарського суду від 13.09.07 у справі № 14/551пн у задоволенні позову відмовлено.

Позивач у справі, не погодившись з прийнятим рішенням, звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду повністю та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

Відповідач у відзиві на апеляційну скаргу просить залишити її без задоволення, рішення суду –без змін.

Відповідно до ст. 101 Господарського процесуального кодексу України у процесі розгляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі та додатково наданими доказами повторно розглядає справу.

Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції (ч.2 ст.99 Господарського процесуального кодексу України).

Розпорядженням першого заступника голови Луганського апеляційного господарського суду від 24.10.07 у справі № 14/551пн виключено із складу колегії суддів по розгляду апеляційної скарги у зв'язку з хворобою суддю Зуєвич А.М. та введено до складу колегії суддю Бойченка К.І.

Представник третьої особи в судове засідання не прибув, хоча про час та місце слухання справи був належним чином повідомлений (повідомлення про вручення поштового відправлення № 04337260 від 04.10.07).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачем прийнято рішення № 459 від 17.11.1993 „Про створення Луганського інвестиційного фонду підтримки підприємництва в якості товариства з обмеженою відповідальністю”.

Вкладом позивача до статутного фонду даного товариства визначено право користування нежитловим приміщенням за адресою: кв. Єрьомєнко, 7 (приміщення, що раніш займалося художнім училищем) строком на 40 років з повноваженням надання вказаного приміщення в майновий найом.

Даний вид внеску знайшов своє закріплення в установчому договорі ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва” та його статуті, в яких зазначено, що одним з засновників даного товариства є Комітет комунального майна м. Луганська (нині Управління комунальним майном Луганської міської ради), внесок якого до статутного фонду –право користування приміщенням за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьомєнко, 7, загальною площею 2578,23 кв.м. строком на 40 років.

Реалізуючи надане право користування приміщенням ТОВ "Луганський фонд підтримки підприємництва" за договором № 2 від 17.08.1994 (а.с. 19, том 1) передав відповідачу частину даного приміщення (360 кв.м) у лівому крилі третього поверху строком до 23.05.2034 (в межах строку користування правом з урахуванням дати реєстрації третьої особи –10.08.1994).

13.08.2003 Виконавчим комітетом Луганської міської ради прийнято рішення № 298/3 „Про вихід зі складу засновників”. Згідно даного рішення Управління комунальним майном зобов'язано в установленому законодавством порядку вирішити питання щодо виходу із складу засновників ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва”.

На виконання зазначеного рішення Управління комунальним майном Луганської міської ради прийняло наказ № 92 від 24.03.04 про прийняття на свій баланс від ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва” нежитлове приміщення площею 2 578,23 кв.м. за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьоменко, 7.

24.03.2004 було складено акт прийняття-передачі приміщення.

29.05.06 представниками управління комунальним майном Луганської міської ради було проведено обстеження об'єкта, розташованого за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьомєнко, 7, площею 360 кв. м. та складений акт про те, що МПП „ВКФ „Варіант-К” займає приміщення у правому крилі на третьому поверсі будівлі за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьомєнко, 7 (а.с. 10, том № 1). Дане приміщення використовується під розміщення офісу відповідача без відповідного договору оренди на це приміщення.

Як зазначено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, згідно п.4.3 Статуту ТОВ "Луганський фонд підтримки підприємництва" у випадку виходу Комітету комунального майна м. Луганська (нині Управління комунальним майном Луганської міської ради) зі складу засновників ТОВ "Луганський фонд підтримки підприємництва" приміщення на кв. Єрьоменко, 7 залишається в користуванні товариства на умовах оренди на той же строк. Договір оренди оформлюється після вирішення зборами засновників питання про вихід Комітету комунального майна м. Луганська зі складу засновників.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що суду не надано доказів виходу Управління комунальним майном Луганської міської ради зі складу засновників ТОВ "Луганський фонд підтримки підприємництва".

Судом першої інстанції зроблено висновок, що фактично приміщення, що орендується відповідачем, передано не було, оскільки він не повернув його третій особі і продовжує ним користуватись на підставі договору оренди.

Крім того, суд зазначив, що позивач не має права користування приміщенням за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьомєнко, 7, площею 360 кв. м. та суду не надано доказів порушення права розпорядження позивача цим приміщенням відповідачем.

До того ж, як зазначив суд першої інстанції, відповідач користується приміщенням площею 360 кв.м. лівого крила третього поверху, а позовні вимоги заявлені щодо звільнення приміщення площею 360 кв.м., яке розташоване у правому крилі першого поверху будівлі за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьоменка, 7.  

Заявник апеляційної скарги вважає рішення суду незаконним, оскільки висновки суду не відповідають обставинам справи, та судом порушено та неправильно застосовані норми матеріального права.

В обґрунтування своїх доводів за скаргою заявник посилається на те, що положення п. 4.3 Статуту ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва” щодо обов'язкового рішення загальних зборів щодо виходу Комітету комунального майна м. Луганська з підприємства третьої особи у справі є такими, що не відповідають законодавству України.

Скаржник зазначив, що вихід з ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва” був здійснений Управлінням комунальним майном Луганської міської ради відповідно до норм законодавства України, оскільки чинним законодавством України передбачено, що учасник товариства з обмеженою відповідальністю може вийти з нього незалежно від згоди інших учасників та від наявності на це згоди загальних зборів товариства.

Позивач не погодився з висновком суду, що Управління комунальним майном Луганської міської ради не вийшло зі складу засновників ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва”, тому позивач не має права користування спірним приміщенням.

Судом першої інстанції, на думку позивача, при прийнятті рішення не було враховано те, що угодою від 06.04.2004 договір № 2 від 17.08.1994 був розірваний. А тому, як зазначив заявник, підстав для зайняття відповідачем не житлового приміщення площею 360 кв.м., а саме правого крила третього поверху будівлі за адресою: м. Луганськ, кв. Єрьоменка, 7, нема.

Доводи апеляційної скарги судовою колегією не приймаються з огляду на наступне.

10.08.1994 у виконавчому комітеті Луганської міської ради зареєстровано за № 22/2670 статут ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва”.

Засновниками даного товариства, окрім Комітету комунального майна, є ВКФ „ДИП”, МКНВП „Фідес”, МПП „Юкон” та інші, усього 9 засновників (а.с. 50, том 1).

Відповідно до п. 4.3 статуту у разі виходу Комітету комунального майна із складу засновників приміщення на кв. Єрьоменко, 7 залишається в користуванні товариства на умовах оренди на той же термін.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Позивачем не надано документальних підтверджень виходу Комітету комунального майна м. Луганська (нині –Управління комунальним майном Луганської міської Ради) у встановленому порядку. Відповідна заява у матеріалах справи відсутня. Ані рішення виконавчого комітету Луганської міської ради від 13.08.2003 № 298/3 (а.с. 71, том 1), ані наказ Управління комунальним майном Луганської міської Ради від 24.03.04 № 92 (а.с. 69, том 1) не є заявою про вихід зі складу засновників.

Навпаки, в рішенні № 298/3 від 13.08.2003 Управління комунальним майном зобов'язано „в установленому законодавством порядку вирішити питання щодо виходу зі складу засновників”.

Стосовно посилання позивача на факт розірвання договору оренди між відповідачем та ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва”, то воно також не може бути прийнято до уваги. Зважаючи на те, що право користування (у т.ч. надання в оренду) належить ТОВ „Луганський фонд підтримки підприємництва”, то і право звернення з відповідним позовом належить йому.

З огляду на викладене, апеляційна скарга Виконавчого комітету Луганської міської ради задоволенню не підлягає, суд першої інстанції з'ясував всі обставини справи і, приймаючи рішення, не допустив порушення норм матеріального та процесуального права. Рішення господарського суду Луганської області слід залишити без змін.

          Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України державне мито по апеляційній скарзі покладається на заявника скарги (позивача у справі).        

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 43, 44, 49, 99, 101, ч. 1 ст. 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд

п о с т а н о в и в :   

      

1. Апеляційну скаргу Виконавчого комітету Луганської міської ради на рішення господарського суду Луганської області від 13.09.2007 у справі № 14/551пн залишити без задоволення.

2. Рішення господарського суду Луганської області від 13.09.2007 у справі                № 14/551пн залишити без змін.

Головуючий суддя                                        Т.Ф. Парамонова

Суддя                                                                      К.І. Бойченко

Суддя                                                                      І.В. Семендяєва

СудЛуганський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення25.10.2007
Оприлюднено12.11.2007
Номер документу1107281
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —14/551пн

Постанова від 25.10.2007

Господарське

Луганський апеляційний господарський суд

Парамонова Т.Ф.

Ухвала від 03.10.2007

Господарське

Луганський апеляційний господарський суд

Парамонова Т.Ф.

Рішення від 13.09.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Постанова від 27.08.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 27.08.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 24.05.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 10.05.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 18.04.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 19.03.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

Ухвала від 05.03.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Лісовицький Є.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні