ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
УХВАЛА
"08" травня 2023 р. Справа № 909/767/20
Західний апеляційний господарський суд у складі:
головуючого судді Желіка М.Б.
розглянувши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Автобаза ІФ б/н від 01.05.2023 (вх. №01-05/1432/23 від 03.05.2023)
на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 05.11.2020 (суддя Кобецька С.М., повний текст складено 16.11.2020)
у справі № 909/767/20
до відповідача: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ;
про стягнення 87 728, 06 грн,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Господарського суду Івано-Франківської області від 05.11.2020 у справі №909/767/20 задоволено позов Приватного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" до відповідача ОСОБА_1 про стягнення 87 728, 06 грн. Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Приватного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" 87 728, 06 грн - вартості необлікованої електричної енергії, 2 102, 00грн. - судового збору, 5 600,00грн - витрат на професійну правничу допомогу.
Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, скаржник звернувся до Західного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження, скасувати рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 05.11.2020 та прийняти нове рішення, яким у задоволенні позову Приватного акціонерного товариства "Прикарпаттяобленерго" про стягнення 87 728, 06 грн. вартості не облікованої електричної енергії відмовити повністю.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 03.05.2023 справу розподілено колегії суддів Західного апеляційного господарського суду у складі: Желік М.Б. - головуючий суддя, члени колегії судді Орищин Г.В., Галушко Н.А.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги суддя-доповідач дійшов висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
Вимоги до форми та змісту апеляційної скарги встановлено у ст.258 ГПК України. Відповідно до п.2, ч.3 ст.258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір.
Відповідно до п.2.4. ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги. Відповідно до п.2.2. ч.2 ст.4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки предметом позову є стягнення, за подання апеляційної скарги до сплати підлягає судовий збір в розмірі 3721,50 грн. (2481,00 х150%).
До апеляційної скарги не додано доказів сплати судовий збір.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне надати скаржнику можливість усунути допущені недоліки при поданні апеляційної скарги.
Відповідно до ч.2 ст. 260 ГПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвал про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 119, 174, 234, 256, 258, 260, 261 Господарського процесуального кодексу України, Західний апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Автобаза ІФ б/н від 01.05.2023 (вх. №01-05/1432/23 від 03.05.2023) на рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 05.11.2020 у справі №909/767/20 - залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю Автобаза ІФ протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки, а саме:
- надати суду докази сплати судового збору за подання апеляційної скарги в розмірі 3721,50 грн.;
3. У випадку невиконання вимог даної ухвали апеляційна скарга вважатиметься неподаною та підлягатиме поверненню апелянту.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Веб-адреса сторінки суду https://wag.court.gov.ua/sud4870/ на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається.
Головуючий суддя Желік М.Б.
Суд | Західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 08.05.2023 |
Оприлюднено | 11.05.2023 |
Номер документу | 110740871 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Желік Максим Борисович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні