ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"09" травня 2023 р. Справа № 911/1364/23
Суддя Шевчук Н.Г. розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОГРУП", 03124, місто Київ, вулиця Миколи Василенка, будинок 7 А
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМОМАКСИ", 08133, Київська область, місто Вишневе, вулиця Святоюріївська, будинок 8
про стягнення 2 284 014,90 грн за договором поставки № 593 від 01.09.2021
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОГРУП" звернулось до Господарського суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМОМАКСИ" про стягнення заборгованості за договором поставки № 593 від 01.09.2021 в сумі 2 284 014,90 грн, з яких 489 401,51 грн заборгованість та 1 794 613,39 грн пеня.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов даного договору в частині оплати поставленного товару, у зв`язку з чим сума неоплеченого товару становить 489 401,51 грн, яка стала підставою для нарахування пені у розмірі 1 794 613,39 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до пунктів 3, 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Обґрунтовуючи свої вимоги щодо заявленої до стягнення з відповідача суми пені, позивачем не дотримано вимог пункту 5 частини третьої статті 162, оскільки у позовній заяві не вказані обставини щодо періодів за які нарахована заявлена до стягнення сума пені.
Наявний в матеріалах позовної заяви розрахунок пені не містить обставин стосовно періодів нарахувань пені, окрім того такий розрахунок є додатком до позовної заяви та окремо від позовної заяви не може вважатися заявою у розумінні статті 161 Господарського процесуального кодексу України, в якій викладаються обставини щодо періодів прострочення, за які нарахована заявлена до стягнення сума пені.
Суд звертає увагу позивача, що розрахунок суми пені повинен бути обґрунтований та виконаний з урахуванням положень законодавства України.
Нарахування пені здійснюється по кожному первинному документу (видатковій, товарно-транспортій накладній) окремо з урахуванням часткових оплат, якщо такі були проведені боржником із зазначенням дати початку та дати закінчення періодів нарахування.
Також суд звертає увагу позивача, що відповідно до положень пункту 1.9. постанови Пленуму Вищого господарського суду України №14 від 17.12.2013 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань" зазначено, що день фактичної сплати суми заборгованості не включається в період часу, за який здійснюється стягнення інфляційних нарахувань та пені.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
У даному випадку, подана позовна заява не відповідає вимогам статті 162 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
ухвалив:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити строк на усунення недоліків десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Запропонувати Товариству з обмеженою відповідальністю "ПРОГРУП" усунути недоліки позовної заяви у встановлений строк надавши суду:
- заяву з додатковим письмовим обґрунтуванням позовних вимог в частині визначення обставин щодо періодів прострочення, за які виникла заявлена до стягнення сума пені;
- обґрунтованого розрахунку пені із зазначенням періодів нарахування (дати початку та закінчення періоду) з відображенням та врахуванням часткових оплат (якщо такі були) по кожному первинному документу окремо.
Докази направлення копії такої заяви (заяви про усунення недоліків) учасникам справи надати до матеріалів справи.
4. Роз`яснити учаснику справи, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, на підставі частини четвертої статті 174 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали направити Товариству з обмеженою відповідальністю "ПРОГРУП".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Н.Г. Шевчук
Ухвалу підписано: 09.05.2023
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2023 |
Оприлюднено | 11.05.2023 |
Номер документу | 110742116 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Київської області
Шевчук Н.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні