Провадження №2/748/426/23
Єдиний унікальний № 748/1775/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 травня 2023 рокум. Чернігів
Суддя Чернігівського районного суду Чернігівської області Олещенко В.І., перевіривши відповідність вимогам ст.ст. 19, 27-30, 175, 177 ЦПК Українипозовної заяви ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , до Товариства з обмеженою відповідальністю "МІКРОКРЕДИТ", код ЄДРПОУ 37422865, місцезнаходження: м. Київ, вул. Автозаводська, буд. 24, корпус 2, офіс 412 , треті особи без самостійних вимог: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бригіда Володимир Олександрович, місцезнаходження: м. Київ, пр-т Григоренка, буд. 15, прим. 3, Приватний виконавець виконавчого округу Чернігівської області Коваль Віталій Олександрович, місцезнаходження: м. Чернігів, пр-т Перемоги, буд. 139, оф. 208, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню,
В С Т А Н О В И В:
5 травня 2023 року, згідно поштового конверту, ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить зупинити виконання стягнення на підставі виконавчого документа - виконавчого напису нотаріуса; визнати таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис № 16679 від 07.07.2021 року вчинений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Бригідою В.О.; приватному виконавцеві скасувати постанови про відкриття провадження, постанови про арешт коштів, видати постанову про закриття виконавчого провадження, видалити відомості про позивача з Єдиного реєстру боржників.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що дана справа не підсудна Чернігівському районному суду Чернігівської області, виходячи з наступного.
Відповідно дост. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
За правилами, що визначені ч.2 ст.27 ЦПК України позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч.12 ст.28 ЦПК України за вибором позивача позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред`являтися також за місцем його виконання.
Тлумачення статей 27, 28 ЦПК України свідчить, що підсудність за вибором позивача (альтернативна підсудність) це такий вид підсудності, за умовами якої позивачеві надається право за своїм вибором пред`явити позов в один з декількох визначених у законі судів.
Згідно роз`яснень, викладених у п. 37 постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ «Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ» №3 від 01.03.2013 право вибору між судами, яким згідно із правилом загальної підсудності і правилом альтернативної підсудності підсудна справа, належить виключно позивачеві.
Позивачка обрала альтернативну підсудність за ч.12 ст. 28 ЦПК України та вважає, що справа підсудна Чернігівському районному суду Чернігівської області.
Згідно положень п. 3 ч. 1 ст. З Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих написів нотаріусів.
Місце виконання рішення визначене статтею 24 Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно ч. 1 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Право вибору місця відкриття виконавчого провадження між кількома органами державної виконавчої служби, що можуть вчиняти виконавчі дії щодо виконання рішення на території, на яку поширюються їхні функції, належить стягувачу.
Частиною 2 статті 24 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника - фізичної особи, за місцезнаходженням боржника - юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
З аналізу даної норми закону вбачається, що місцем виконання виконавчого напису нотаріуса є місце вчинення виконавчих дій.
Аналогічна правова позиція викладена у Постанові Верховного Суду від 29 жовтня 2020 року у справі № 263/14171/19.
Як убачається з матеріалів позовної заяви, оскаржуваний виконавчий напис перебуває на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Чернігівської області Коваля В.О., яким 05.08.2021 року постановою відкрито виконавче провадження ВП № 66412665 та накладено арешт на кошти боржника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо: справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Аналізуючи вищевикладені доводи та враховуючи, що при поданні позовної заяви позивачем обрано альтернативну підсудність даної справи - за місцем виконання виконавчого напису нотаріуса, суд приходить до висновку про передачу вказаної цивільної справи на розгляд до Новозаводського районного суду м. Чернігова, як суду на територіальній юрисдикції якого виконується спірний виконавчий напис нотаріуса.
На підставі викладеного, керуючись ст.27,28,31,ч.9ст.187ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "МІКРОКРЕДИТ", треті особи без самостійних вимог: Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Бригіда Володимир Олександрович, Приватний виконавець виконавчого округу Чернігівської області Коваль Віталій Олександрович, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню - передати Новозаводському районному суду м. Чернігова за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Копію ухвали до відома направити позивачці.
Ухвала може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя В.І. Олещенко
Суд | Чернігівський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.05.2023 |
Оприлюднено | 11.05.2023 |
Номер документу | 110748890 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Чернігівський районний суд Чернігівської області
Олещенко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні