Ухвала
від 09.05.2023 по справі 914/501/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

09.05.2023 Справа№ 914/501/23

м. Львів

Господарський суд Львівської області у складі судді Олени ЩИГЕЛЬСЬКОЇ, розглянувши заяву представника позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №914/501/23

за позовом: Зорянського закладу загальної середньої освіти I-III ступенів-ліцею Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області,

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , м. Львів

про стягнення 105000,00 грн

встановив:

Зорянський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів-ліцей Саратської селищної ради Білгород-Дністровського району Одеської області звернувся до Господарського суду Львівської області з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 105 000,00 грн заборгованості за Договором поставки №22041 від 14.10.2022 року.

Ухвалою суду від 24.04.2023 подальший розгляд справи №914/501/23 вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 22.05.2023.

04.05.2023 на електронну пошту суду надійшла заява представника позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду (вх.№11200/23). Аналогічна за змістом заява також сформована позивачем через систему Електронний Суд (вх.№ 11381/23).

У вказаних заявах позивач просить надати уповноваженому представнику позивача адвокату Гук В`ячеславу Сергійовичу можливість взяти участь у судовому засіданні по справі № 914/501/23, яке відбудеться 22.05.2023 о 10 годині 30 хвилин, та у всіх наступних судових засіданнях по даній справі в Господарському суді Львівської області, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою онлайн сервісу відеозв`язку «EasyCon».

Розглянувши заяви представника позивача суд зазначає, що відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст.197 ГПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні суду, визначеному судом. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Відповідно до п. 45 Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (п.46 Положення).

Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час) (п.50 Положення).

Щодо вимоги заявника про забезпечення проведення всіх судових засідань у справі №914/501/23 у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, суд відхиляє дану вимогу, у зв`язку з тим, що призначення судового засідання в режимі відеоконференції можливе лише щодо конкретно визначеного судового засідання, лише за наявності технічної можливості для її проведення. Станом на 09.05.2023 у суду відсутня інформація щодо наявності такої технічної можливості в майбутньому.

Суд зазначає, що питання проведення засідання в режимі відеоконференції щодо всіх наступних судових засідань буде вирішуватись судом за наявності відповідного клопотанння сторони та щодо конкретно визначеного засідання.

З урахуванням наведеного, суд, попередньо з`ясувавши технічну можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon» у Господарському суді Львівської області, вважає за можливе заяви позивача задовольнити частково.

Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Заяви представника позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі №914/501/23 задовольнити частково.

2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua/).

3. Забезпечити участь представника позивача адвоката Гук В`ячеслава Сергійовича в підготовчому засіданні у справі 914/501/23, призначеному на 22.05.2023 о 10:30 год. в режимі відеоконференції відповідно до Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21.

4. Роз`яснити стороні, що для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.

5. Попередити учасників справи, що відповідно до ч.4 ст.197 ГПК України, п.46 розділу 3 Положення, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.

6. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.

7. Строки та порядок набрання ухвалою законної сили, її апеляційного оскарження встановлено ст.ст. 235, 254-257 ГПК України.

8. Інформація щодо руху справи розміщена в мережі Інтернет на інформаційному сайті за посиланням http://www.reyestr.court.gov.ua та на офіційному веб-порталі судової влади України за посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud5015.

Суддя Щигельська О.І.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.05.2023
Оприлюднено12.05.2023
Номер документу110771402
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —914/501/23

Ухвала від 12.06.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 23.05.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 09.05.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

Ухвала від 13.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Щигельська О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні