ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
"11" травня 2023 р. м. Житомир Справа № 906/633/23
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Євроспецбетон"
до WOOD CULTURE s.r.o.
про стягнення 6083,92 євро,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Євроспецбетон" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом до WOOD CULTURE s.r.o. (Чехія) про стягнення 6083,92 євро, з яких 5962,87 євро основного боргу та 121,05 євро 3% річних, що станом на 08.05.2023 за курсом НБУ еквівалентно 244939,84 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем умов контракту №1 від 06.12.2021 в частині повної та своєчасної оплати за поставлений товар.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та оглянувши додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява відповідає вимогам, викладеним у ст.ст.162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
За таких обставин та з огляду на приписи ч.1 ст.176 ГПК України, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Враховуючи, що заявлена до стягнення сума не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, вказана справа відноситься до категорії малозначних справ (ч.5 ст.12 ГПК України) та підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Водночас, як вбачається зі змісту позовної заяви, відповідач - WOOD CULTURE s.r.o. (5 Kventa 1007/3, Nusle. 140 00 Praha 4 (Чехія) є нерезидентом України, інформація щодо наявності на території України офіційно зареєстрованого представництва вказаної юридичної особи у суду відсутня.
За змістом ст.365 ГПК України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Згідно зі ст.367 ГПК України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
Відповідно до ст.368 ГПК України, зміст і форма судового доручення про надання правової допомоги повинні відповідати вимогам міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо його не укладено - вимогам частин другої - четвертої цієї статті.
28.05.2001 між Україною та Чеською Республікою підписано договір про правову допомогу в цивільних справах, ратифікований Законом України №2927-III від 10.01.2002 (далі - договір), згідно зі ст.3 якого, органи юстиції договірних сторін взаємно надаватимуть правову допомогу у цивільних справах відповідно до умов цього договору. З питань надання правової допомоги відповідно до цього договору органи юстиції договірних сторін здійснюють зносини через свої центральні органи. Центральні органи можуть домовитися стосовно того, що органи юстиції договірних сторін зноситимуться між собою безпосередньо.
Згідно зі ст.4 договору, при застосуванні положень цього договору центральний орган України користуватиметься українською мовою, а центральний орган Чеської Республіки чеською мовою. Прохання про надання правової допомоги та додані документи складаються мовою запитуючої договірної сторони і супроводжуються офіційним перекладом мовою запитуваної договірної сторони, оформленим відповідно до законодавства запитуючої договірної сторони. Відповідь на прохання про правову допомогу та додані документи складаються мовою договірної сторони, яка надає правову допомогу.
Статтею 9 договору передбачено, що договірні сторони надаватимуть одна одній правову допомогу шляхом здійснення окремих процесуальних дій, зокрема складання, направлення та вручення документів, проведення експертиз, допиту учасників, свідків, експертів та інших осіб, а також виконання рішень органів юстиції.
У ст.12 договору зазначено, що орган юстиції запитуваної договірної сторони вручає документи відповідно до законодавства своєї держави та статті 4 цього договору, якщо документ, який вручається, складений мовою запитуваної договірної сторони або до нього доданий офіційний переклад. В іншому випадку орган юстиції запитуваної договірної сторони вручає документ адресатові лише тоді, коли він погодиться добровільно його прийняти.
Порядок опрацювання доручень про вручення документів, отримання доказів, вчинення інших процесуальних дій, а також клопотань про визнання і виконання судових рішень на виконання чинних міжнародних договорів України з питань надання правової допомоги в цивільних справах визначається Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 № 1092/5/54 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02.07.2008 за №573/15264 (далі - Інструкція),
Відповідно до п.1.4 Інструкції, обсяг правової допомоги, порядок зносин, вимоги щодо форми і змісту доручення, а також особливості виконання доручення визначаються положеннями міжнародного договору України, який діє у відносинах між Україною та відповідною іноземною державою. Посилання на такий міжнародний договір у дорученні є обов`язковим.
Згідно з п.1.6 Інструкції, реалізація міжнародних договорів України з питань міжнародної правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень здійснюється у межах компетенції Міністерством юстиції України безпосередньо та через міжрегіональні управління Міністерства юстиції України (далі - міжрегіональне управління), місцевими судами України (далі - суди України), а у відповідних випадках - іншими органами державної влади.
За п.2.3 Інструкції, доручення та документи, що до нього додаються, складаються мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України. Якщо доручення чи документи, що до нього додаються, складено українською мовою, слід додавати завірений переклад на мову запитуваної держави або на іншу мову, передбачену міжнародним договором України. Документи, що підлягають врученню згідно з дорученням суду України, складаються мовою запитуваної держави чи іншою мовою, передбаченою міжнародним договором України, або супроводжуються завіреним перекладом на таку мову.
Таким чином суд дійшов до висновку про необхідність звернення для надання правової допомоги шляхом направлення доручення про вручення документів Міністерству юстиції України для їх подальшого спрямування до повноважного органу юстиції Чеської Республіки та вручення відповідачу - WOOD CULTURE s.r.o. з метою належного повідомлення останнього про дату, час та місце розгляду справи.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне зобов`язати позивача надати три примірники нотаріально засвідченого перекладу процесуальних документів у справі на державну мову Чеської Республіки.
Пунктом 2.2 Інструкції також передбачено, що у разі надіслання судом України доручення для виконання за кордоном цивільна справа, у зв`язку з якою складається доручення, призначається до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном. У разі можливості судом України призначається дата наступного судового засідання, на яке може прибути особа, що викликається.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.228 ГПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів (п.8 ч.1 ст.229 ГПК України).
З урахуванням викладених обставин щодо необхідності повідомлення сторони, що є нерезидентом, про розгляд справи та вручення їй процесуальних документів, виходячи із необхідності призначення справи до розгляду з урахуванням розумних строків пересилання документів та виконання направленого доручення за кордоном, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі.
Керуючись ст.ст. 12, 120, 176, 228, 229, 234-235, 252, 365-368 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3.Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на "09" жовтня 2023 р. о 14:00. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Житомирської області за адресою: м.Житомир, майдан Путятинський,3/65 в залі судових засідань № 619.
У разі якщо виклик (повідомлення) не буде вручено своєчасно відповідачу, судом призначається дата наступного судового засідання на 13.11.2023 о 14:00.
4. Позивачу протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали надіслати суду три примірники нотаріально засвідченого перекладу на чеську мову ухвали Господарського суду Житомирської області від 11.05.2023 у справі №906/633/23; позовної заяви від 08.05.2023 з доданими до неї документами; доручення про вручення документів; виклику (повідомлення) про день судового засідання; підтвердження про вручення документів.
5. Встановити відповідачу - WOOD CULTURE s.r.o. п`ятнадцятиденний строк з дня вручення вказаної ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.ст.165, 251 ГПК України, наявні заперечення проти позову обґрунтувати документально. До відзиву додаються документи, що підтверджують його надіслання з усіма додатками позивачу. Водночас відповідач має право надіслати суду докази врегулювання спору (документи, що підтверджують сплату (відсутність) заборгованості за контрактом).
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.9 ст.165 ГПК України).
6. Встановити позивачу семиденний строк з дня отримання відзиву для подання до суду відповіді на відзив із урахуванням вимог ст.166 ГПК України, з доказами її надіслання відповідачу.
7. Встановити відповідачу семиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подачі заперечення на відповідь на відзив із дотриманням вимог ст.167 ГПК України, з доказами їх надіслання позивачу.
8. Направити судове доручення про вручення документів (ухвали Господарського суду Житомирської області від 11.05.2023 у справі №906/633/23; позовної заяви від 08.05.2023 з доданими до неї документами; доручення про вручення документів; виклику (повідомлення) про день судового засідання; підтвердження про вручення документів) відповідачу - WOOD CULTURE s.r.o. (5 Kventa 1007/3, Nusle. 140 00 Praha 4) (Чехія) в порядку, передбаченому договором між Україною та Чеською Республікою про правову допомогу в цивільних справах від 28.05.2001, до повноважного органу юстиції Чеської Республіки.
9. Центральному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м.Київ) забезпечити направлення вищевказаних документів до повноважного органу юстиції Чеської Республіки - Ministry of Justice of the Czech Republic, International Department for Civil Matters (Vysehradska 16, 128 10 PRAHA 2).
10. Рекомендувати учасникам судового процесу:
- приймати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в порядку ст.197 ГПК України (за умови наявності у суді відповідної технічної можливості на дату їх проведення);
- надавати процесуальні документи до суду через підсистему "Електронний суд": https://id.court.gov.ua/; офіційну електронну адресу суду: inbox@zt.arbitr.gov.ua;
- вказувати у процесуальних документах актуальні електронні адреси, в тому числі своїх представників, а також актуальні мобільні номери телефонів та найбільш зручний месенджер;
- подавати окремо оформленими документами заяви (клопотання) з кожного процесуального питання (ст.ст.169,170 ГПК України).
Звернути увагу суб`єктів, визначених у ч.6 ст.6 ГПК України, на необхідності виконання обов`язку зареєструвати офіційну електронну адресу в ЄСІТС.
11. Зупинити провадження у справі № 906/633/23 у зв`язку зі зверненням із судовим дорученням про надання правової допомоги до повноважного органу юстиції Чеської Республіки.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню в частині зупинення провадження у справі в порядку та строки, визначені ст.ст.256, 257 ГПК України.
Суддя Прядко О.В.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі «Інтернет», за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Друк:
1- у справу;
2- позивачу (рек.);
3- після здійснення перекладу - Центральному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м.Київ) (м.Житомир, майдан Соборний, 1) (рек.) та на ел.пошту відповідачу: ІНФОРМАЦІЯ_1
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110788159 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні