ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 947/3530/23
Провадження № 3/947/3475/23
11.05.2023 року суддя Київського районного суду м. Одеси Войтов Г.В., за участю прокурора Київської окружної прокуратури м. Одеси Зайкова Д.Б., адвоката Ільницького В.І., розглянувши матеріали, за протоколом №1/2023 від 23.01.2022 року, що надійшли з Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новоукраїнка, Кіровоградської області, громадянина України, старшого оперуповноваженого відділу кримінальної поліції ОРУП №1 ГУНП в Одеській області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-4 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
18 квітня 2023 року до Київського районного суду м. Одеси після до оформлення надійшли матеріали адміністративної справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 172-4 КУпАП відносно ОСОБА_1 надійшов протокол про адміністративне правопорушення №1/2023 згідно якого ОСОБА_1 з 19 березня 2021 року знаходячись на службі в Національній поліції України, під час перебування на посадах у територіальних (відокремлених) підрозділах Головного управління Національної поліції в Одеській області, маючи спеціальне званнярядовий/майор поліції, спеціальний жетон з індивідуальним номером0043210, у відповідності до п.п.«з» п.1 ч.1ст.3 Закону України «Про запобігання корупції»будучи суб`єктом, на якого поширюється дія цьогоЗакону, всупереч встановленим ч.2ст.25 Закону України «Про запобігання корупції»вимогам, у 21 денний термін не виконав зобов`язання щодо здійснення дій, спрямованих на припинення своїх повноважень у складі виконавчого органу ТОВ «ВІВА КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ 38573818), а навпаки продовжив входити до складу виконавчого органу ТОВ «ВІВА КОМПАНІ» (код ЄДРПОУ 38573818), що має на меті одержання прибутку, а саме до 29 жовтня 2022 року обіймав посаду директора даного товариства, чим порушив встановлені п.2 ч.1ст.25 Закону України «Про запобігання корупції»обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. У зв`язку з викладеним було складено протокол про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч.2 ст. 172-4 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 з`явився, пам`ятка з ст. 268 КпАП України, роз`яснена, що підтверджується власноручним написом, свою вину не визнав та просив закрити провадження у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності без встановлення вини.
Представник ОСОБА_1 адвокат Ільницький В.І. також просив закрити провадження у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності без встановлення вини.
Прокурор Зайков Д.Б. надав суду мотивований висновок в якому зазначив, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 172-4 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши ОСОБА_1 , представника ОСОБА_1 адвоката Ільницького В.І., думку прокурора, приходжу до наступного висновку.
Виходячи з положень ст. 247 п.7 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-4 КУпАП підлягає закриттю з наступних підстав.
НКР при ВАСУ зазначила, що зі змісту норм статей 247,38 КУпАП закриття провадження можливе за одночасної наявності таких умов: вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення; закінчення встановленого законом двомісячного строку, перебіг якого розпочинається з дня вчинення правопорушення ( при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.)
В узагальненому науково-консультативному висновку НКР зазначила, що пункт 7 частини першої статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративне правопорушення.
НКР дійшла висновку, що поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями.
Прийняття таких двох взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчать про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого ст.. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини.
У відповідності до узагальненого науково-консультативного висновку НКР при ВАСУ, під час закриття провадження у справах про адміністративні правопорушення у зв`язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП, вина особи не встановлюється.
Апеляційний суд, враховує практику Євпропейського Суду з прав людини ( пункт 137 Рішення від 09 січня 2013 року у справі «Олександр Волков проти України» (заява №21722/11) про те, що строки давності слугують кільком важливим цілям, а саме: забезпеченню юридичної визначеності та остаточності, захисту потенційних відповідачів від не заявлених вчасно вимог, яким може бути важко протистояти, та запобігати будь-якій несправедливості, яка могла б виникнути, якби від сусідів вимагалося виносити рішення щодо подій, що мали місце у віддаленому минулому, на підставі доказів, які через сплив часу стали ненадійними та неповними (рішення від 22 жовтня 1996 року у справі «Стаббінгз та інші проти Сполученого Королівства» Строки давності є загальною рисою національних правових систем договірних держав щодо кримінальних, дисциплінарних та інших порушень.
Згідно п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчились строки, передбаченні статтею 38 КУпАП.
Таким чином, зважаючи на те, що строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності збіг 19.03.2023 року, провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, 221, 247, 268, 283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Провадження посправі пропритягнення ОСОБА_1 до адміністративноївідповідальності зач.2 ст.172-4КУпАП закрити з підстав, викладених у мотивувальній частині постанови.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Войтов Г. В.
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 11.05.2023 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110807063 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією Порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності |
Адмінправопорушення
Київський районний суд м. Одеси
Войтов Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні