ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
30.11.2022Справа № 910/21661/21
Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді ДЖАРТИ В. В., за участі секретаря судового засідання Рєпкіної Ю. Є., розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу
за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Замковецька 106-Б"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлово-будівельна компанія "УПРАВДОМ"
про зобов`язання вчинити дії (з урахуванням заяви про зміну предмета позову від 01.09.2022),
Представники учасників процесу згідно протоколу від 30.11.2022,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У грудні 2021 року Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Замковецька 106-Б" (далі - позивач, ОСББ) звернулось до Господарського суду міста Києва із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлово-будівельна компанія "УПРАВДОМ" (далі - відповідач, Товариство) про зобов`язання передати документи.
Позовні вимоги обґрунтовані ухиленням відповідача від передачі документації ОСББ, як то передбачено нормами чинного законодавства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтям 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені ГПК України, відсутні.
Ухвалою суду від 10.01.2022 було відкрито провадження за вказаною вище позовною заявою, вирішено здійснювати розгляд справи за правила загального позовного провадження, підготовче засідання призначене на 02.02.2022.
02.02.2022 підготовче засідання було відкладене на 28.02.2022 у зв`язку із неявкою відповідача в судове засідання.
Ухвалою суду від 06.06.2022 підготовче засідання було призначене на 04.07.2022.
04.07.2022 підготовче засідання було відкладене на 29.08.2022 для надання часу відповідачеві на підготовку та подачу відзиву на позов.
02.08.2022 через відділ діловодства та документообігу Господарського суду міста Києва Товариством був поданий відзив на позов.
29.08.2022 у підготовчому засіданні була оголошена перерва до 01.09.2022 для надання часу представнику позивача на ознайомлення з матеріалами справи.
01.09.2022 через відділ діловодства та документообігу Господарського суду міста Києва від позивача надійшла заява про зміну предмета позову, в якій ОСББ скоротило перелік документації, яку просить суд зобов`язати відповідача передати позивачу.
За наслідками підготовчого засідання 01.09.2022 судом була прийнята вказана вище заява про зміну предмета способу, вирішено здійснювати подальший розгляд справи з урахуванням такої заяви, а також була постановлена ухвала про закриття підготовчого провадження та призначений розгляд справи по суті в судовому засіданні 12.10.2022, яке у подальшому було призначене на 30.11.2022.
У судовому засіданні 30.11.2022 представник відповідача проти задоволення позову заперечував, посилаючись на обставини та факти, викладені у відзиві на позовну заяву.
Представник позивача виявив намір прийняти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду, проте на відеозв`язок представник не вийшов.
Відповідно статті 233 ГПК України рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Задля забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, співвласниками житлових/нежитлових приміщень багатоквартирного будинку за адресою: місто Київ, вулиця Замковецька, будинок 106-Б, було прийнято рішення створити об`єднання співвласників багатоквартирного будинку. За результатами проведення установчих зборів відповідно до Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» 06.05.2021 в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань був внесений запис про проведення державної реєстрації юридичної та присвоєний ідентифікаційний код юридичної особи - 44338154. Керівником ОСББ «ЗАМКОВЕЦЬКА 106-Б» було обрано Юрпик Христину Валеріївну.
Позивач у своєму позові зазначає, що ТОВ "ЖИТЛОВО-БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ "УПРАВДОМ" було балансоутримувачем будинку за адресою: місто Київ, вулиця Замковецька, будинок 106-Б і здійснювало функції з утримання даних будинків та прибудинкової території. На підтвердження вказаних тверджень ОСББ представило суду копію акта приймання передачі житлового будинку за адресою: м. Київ, Подільський район, вул. Замковецька, будинок 106-Б від 06.07.2021, копію акта зняття та передачі показників загальнобудинкових приладів обліку водопостачання від 01.07.2021, копію акта зняття та передачі показників загальнобудинкових приладів обліку електричної енергії вів 01.07.2021.
ОСББ зазначає, що листом вих. № 2 від 14.06.2021 позивач звернувся до Відповідача з вимогою передати Голові правління ОСББ «ЗАМКОВЕЦЬКА 106-Б» наступні документи:
1. Технічного паспорту на багатоквартирний будинок;
2. Паспорту об`єкта, складений за результатами обстеження прийнятих в експлуатацію об`єктів будівництва;
3. Енергетичного сертифікату і звіту про обстеження інженерних систем;
4. Проектної документації зі схемами влаштування внутрішньобудинкових систем;
5. Документу, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів;
6. Технічної документації обладнання котелень;
7. Технічної документації на ліфти;
8. Плану земельної ділянки;
9. Актів приймання-передавання технічної документації на багатоквартирний будинок;
10. Паспортів, гарантійних документів, актів випробування, повірки й опломбування та інших технічних документів на системи, мережі, встановлені прилади, устаткування та обладнання у багатоквартирному будинку.
Як вказує позивач за Актом приймання передачі житлового будинку від 06.07.2021 Товариством передається ОСББ житловий будинок за адресою: місто Київ, Подільський район, вулиця Замковецька, будинок 106-Б. Додатком № 1 до згаданого акту є Реєстр технічної документації житлового будинку № 106-Б по вулиця Замковецькій у Подільському районі міста Києва, відповідно до якого ТОВ «ЖБК «УПРАВДОМ», на підставі Протоколу загальних зборів співвласників ОСББ «ЗАМКОВЕЦЬКА 106-Б» № 05/06/2021 від 17.03.2021 передає, а ОСББ «ЗАМКОВЕЦЬКА 106-Б» приймає наступну технічну документацію по житловому будинку № 106-Б по вул. Замковецькій: Електрообладнення та електроосвітлення; Опалення та вентиляцію; Водопостачання та каналізація; Системи: пожежні, димовидалення, автоматизація; Виконавча документація ВОГ: лічильник газу «GMS» № 122740, обчислювач «Універсал» № 9649, термоперетворювач «ПВТ-01» № 7838, перетворювач тиску «РС28» № 01120842, паспорт Блок телеметрії «БТМ-КГ», Акт введення в експлуатацію «БТМ-КГ», ВД редуктори тиску, ВД Газопровід ввід с/т ШРП. ВОГ.
ОСББ, звертаючись з цим позовом зазначає, що у порушення положень статті 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 176, відповідач надав лише документацію щодо внутрішньобудинкових систем.
Вищевказані обставини стали підставою звернення з цим позовом до суду.
Товариство, заперечуючи проти позову, в своєму письмовому відзиві зазначило, що позивач необґрунтовано визначив відповідачу статус балансоутримувача, при цьому не надаючи належних доказів на підтвердження. Також відповідач ніколи не виконував функції з управління вказаного багатоквартирного будинку в розумінні Закону України «Про здійснення права власності в багатоквартирному будинку», оскільки жодного колективного договору з управління між ним та співвласниками не укладалось, а доказів на підтвердження протилежного Позивачем не надано. Факт надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території відповідачем, саме в якості «виконавця послуг», за твердженням Товариства не є підставою стверджувати, що відповідач є «балансоутримувачем».
Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд відзначає наступне.
Частиною 1 статті 16 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено право особи звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до частини 1 статті 385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).
Згідно з частиною 1 статті 9 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", якою визначені форми управління багатоквартирним будинком, управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку).
Отже, управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками, а у випадку прийняття ним відповідного рішення - управителем чи об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку.
За частиною 1 статті 10 цього вказаного вище Закону співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. Якщо у багатоквартирному будинку в установленому законом порядку утворено об`єднання співвласників, проведення зборів співвласників та прийняття відповідних рішень здійснюється згідно із законом, що регулює діяльність об`єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку регламентуються Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі - Закон).
Статтею 1 Закону передбачено, що об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
За змістом статті 4 Закону об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Частинами 1, 18 та 19 статті 6 Закону передбачено, що об`єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об`єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.
Колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об`єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об`єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж.
У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об`єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об`єднання відновлює її за власний рахунок.
Судом встановлено, що ОСББ було зареєстровано 06.05.2021 про що внесений відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. На час розгляду даної справи доказів незаконного створення ОСББ та незаконної реєстрації юридичної особи, а так само існування спорів в провадженні судів щодо цього, господарському суду не надано. Слід зазначити, що суду не подано жодного документального підтвердження того, що відповідач чи власники приміщень у спірному будинку звернулись до суду із позовом про скасування державної реєстрації та визнання недійсним рішення про створення Об`єднання і такий (-і) позови прийняті до розгляду.
Таким чином, на день розгляду даного господарського спору створення та реєстрація ОСББ є законними; доказів протилежного суду не подано.
Матеріалами справи підтверджується звернення позивача до відповідача із вимогою передати усю необхідну документацію, згідно з наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 176 від 17.07.2018.
З представлених суду документів вбачається, що відповідач лише частково виконав вимогу ОСББ та передав частину документації. Вказані обставини засвідчуються копією реєстру технічної документації (а. с. 18).
Під час судового розгляду цієї справи Товариство не вказувало на відсутність у нього спірних документів.
Слід зазначити, що з моменту реєстрації ОСББ станом на день розгляду спору понад 18 місяців, що перевищує визначений Законом строк для проведення передачі документації.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про реалізацію Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" від 11.10.2002 № 1521 затверджено Порядок передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс (далі - Порядок), який регулює процедуру передачі житлового комплексу на баланс об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, а також житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, з балансу колишнього балансоутримувача.
Відповідно до пункту 2 Порядку загальні збори об`єднання вирішують питання про:
- прийняття житлового комплексу на баланс об`єднання;
- залишення житлового комплексу або його частини на балансі попереднього балансоутримувача (за умови укладення з ним відповідного договору);
- передачу житлового комплексу або його частини на баланс іншої юридичної особи, статут якої передбачає можливість провадження такої діяльності, та укладення з цією юридичною особою відповідного договору.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно із статтею 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до статті 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частинами 1 та 2 статті 193 Господарського кодексу України передбачено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
При цьому, суд відзначає, що відповідно до частини 3 статті 11 ЦК України цивільні права та обов`язки можуть виникати безпосередньо з актів цивільного законодавства.
Пунктами 2 та 5 Порядку передбачено, що передача житлового комплексу або його частини з балансу на баланс об`єднання співвласників багатоквартирного будинку проводиться разом з планом земельної ділянки, технічним паспортом будинку та відповідною технічною документацією (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) після прийняття загальними зборами об`єднання відповідного рішення та у двомісячний термін після надходження відповідного звернення від об`єднання.
Порядок встановлює процедуру передачі як житлових комплексів, що перебували на балансі житлово-експлуатаційних контор та інших організацій, так і новозбудованих житлових комплексів.
Згідно з пунктом 2.2 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 02.02.2009 № 13, при передачі об`єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів (у разі зберігання оригіналів документів у місцевих архівах):
щодо технічного стану об`єкта, у тому числі:
план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500, затвердженої наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 № 56, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за № 393/2833;
паспорт об`єкта та земельної ділянки;
проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на кожний будинок та споруду об`єкта; акт технічного стану об`єкта на момент приймання-передачі;
схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тощо;
виконавчі креслення контурів заземлення (для споруд, які мають заземлення);
паспорти котельного господарства, котлові книги; паспорти ліфтового господарства;
кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту;
акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об`єкта;
протоколи виміру опору ізоляції електромереж; протоколи огляду системи вентиляції;
щодо бухгалтерського обліку та передбаченої законодавством звітності за об`єктом; обліку мешканців об`єкта, а також власників, співвласників окремих приміщень об`єкта, які у ньому не мешкають; правовідносин попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, з юридичними або фізичними особами у сфері надання та оплати житлово-комунальних послуг, найму, оренди та користування приміщеннями об`єкта; планових заходів за попередній та на поточний роки, необхідних для утримання об`єкта відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та для збереження належного технічного стану будівельних елементів, конструкцій та мереж об`єкта.
У разі відсутності документів, передбачених цим пунктом, відмітка про це робиться в акті приймання-передачі об`єкта. Відсутні документи виготовляються чи відновлюються за рахунок попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, протягом одного місяця з моменту складення акта приймання-передачі об`єкта та передаються ним особі, що буде здійснювати управління будинком, з оформленням додатку до акту приймання-передачі (пункт 2.3 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд).
Статтею 73 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Суд вважає помилковими доводи відповідача про відсутність у нього обов`язку передачі технічної документації ОСББ, оскільки Товариство не було балансоутримувачем спірного будинку та зазначає, що нормами Закону передбачено, що обов`язок передачі документації також має виконати особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком. Із представлених суду документів суд дійшов висновку про те, що саме відповідач виконував функції управителя спірного будинку, а не лише функції виконавця послуг. Крім того, беручи до уваги не спростований сторонами факт передачі частини документації згідно акту та реєстру, у суду в силу приписів статті 79 ГПК України є підстави вважати Товариство особою, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення ОСББ.
Принцип юридичної визначеності вимагає, щоб у випадку прийняття спеціального закону з певного питання, цей Закон не ставився під сумнів (зокрема, шляхом його невиконання), а сторони, яких він стосується, мають обґрунтовано очікувати, що він буде застосовуватися.
Отже, з аналізу статті 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" вбачається те, що передбачений зазначеною нормою обов`язок колишнього балансоутримувача будинку з передачі документації на будинок об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку виникає у нього виключно з дня державної реєстрації об`єднання та не залежить від прийняття рішення співвласників про управління багатоквартирним будинком, оскільки будь-яких інших умов, крім державної реєстрації об`єднання, для передачі документації від попереднього балансоутримувача Законом не визначено. Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд у постановах від 20.03.2019 у справі № 910/23740/17, від 13.03.2019 у справі № 910/ 910/2106/18, від 16.01.2019 у справі № 912/3857/17, від 11.07.2018 у справі № 916/2560/17, від 07.06.2018 у справі № 925/980/17, від 25.04.2018 у справі № 904/6261/17 та від 20.02.2018 у справі № 916/255/17.
Водночас, суд вважає за необхідне відзначити, що норми статті 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" ставлять в пряму залежність не тільки обов`язок передати документацію протягом трьох місяців, а також й обов`язок колишнього балансоутримувача/особи, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком відновити втрачені документи протягом шести місяців з дня державної реєстрації ОСББ.
Суд відзначає, що приписами пункту 1.2 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Наказом Держжитлокомунгоспу України 17.05.2005 № 76, передбачено, що до складу технічної документації постійного зберігання включаються: - технічний паспорт на квартирний (багатоповерховий) житловий будинок; - проектно-кошторисна документація зі схемами влаштування внутрішньобудинкових мереж водопостачання, каналізації, центрального опалення, тепло-, газо-, електропостачання тощо; - акти державної комісії про приймання жилого будинку в експлуатацію; - паспорти котельного господарства, котлові книги, у разі наявності вбудованих та прибудованих котелень; - паспорти ліфтового господарства; - акти приймання-передачі жилого будинку у разі зміни його власника чи балансоутримувача.
Вищевказане свідчить про те, що перелік документації, яку позивач просить суд зобов`язати відповідача передати ОСББ є таким, що узгоджується із нормами чинного законодавства за виключенням пункту «документ, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів». Такий висновок суду ґрунтується на тому, що судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях, а його резолютивна частина не може містити альтернативних формулювань, а тому відсутність конкретизації - який саме документ, що підтверджує прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, та яких саме об`єктів, унеможливлює задоволення вимог позивача в цій частині.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень (статтею 74 ГПК України).
Приписами статей 76-77 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно з приписами статей 78-79 ГПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
Враховуючи наведене, з`ясувавши повно і всебічно обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, надавши оцінку всім аргументам учасників справи, суд дійшов висновку про те, що обов`язок Товариства передати документи ОСББ встановлений Законом та є доведеним в межах розгляду цього спору, а строк передачі таких документів, як і відновлення втрачених є таким, що настав, а тому вимога ОСББ про зобов`язання відповідача передати за документацію є такою, що підлягає задоволенню частково.
При цьому, суд відзначає, що інші доводи та заперечення сторін не спростовують встановлених судом обставин та не можуть впливати на законність судового рішення. Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа "Серявін проти України", § 58, рішення від 10 лютого 2010 року).
Відповідно до приписів статті 129 ГПК України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд відзначає, що розподіл судових витрат на правничу допомогу може бути вирішений судом у порядку статті 244 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 73-80, 86, 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Замковецька 106-Б" задовольнити частково.
2. Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Житлово-будівельна компанія "УПРАВДОМ" (02081, місто Київ, ВУЛИЦЯ ЗДОЛБУНІВСЬКА, будинок 9-Б; ідентифікаційний код 38139151) передати Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Замковецька 106-Б" (04078, місто Київ, вул.Замковецька, будинок 106-Б; ідентифікаційний код 44338154) оригінали або належним чином завірені копії технічної документації на багатоквартирний будинок за адресою: місто Київ, вулиця Замковецька, будинок 106-Б згідно наступного переліку:
Технічний паспорт на багатоквартирний будинок;
Паспорт об`єкта, складений за результатами обстеження прийнятих в експлуатацію об`єктів будівництва;
Енергетичний сертифікат і звіт про обстеження інженерних систем;
План земельної ділянки.
3. Стягнути Товариства з обмеженою відповідальністю "Житлово-будівельна компанія "УПРАВДОМ" (02081, місто Київ, ВУЛИЦЯ ЗДОЛБУНІВСЬКА, будинок 9-Б; ідентифікаційний код 38139151) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Замковецька 106-Б" (04078, місто Київ, вул.Замковецька, будинок 106-Б; ідентифікаційний код 44338154) 1 816,00 грн (одну тисячу вісімсот шістнадцять гривень 00 копійок) судового збору.
4. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.
5. У іншій частині в позові відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 11.05.2023.
СУДДЯ ВІКТОРІЯ ДЖАРТИ
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.11.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2023 |
Номер документу | 110813057 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Джарти В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні